Ateşin Kızı ve Gülistan'dan Site sakinlerine önemli bir mesaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ateşin kızı

Üye
İhvan Üyesi
LÜTFEN OKUYUN VE KALDIRMAYIN...

Selamün Aleyküm kardeslerim

öncelikle kimsenin beni yanlış anlamamasını ve herkesin iyiliğini istediğimi bilmenizi isterim. Ben 2.5- 3 senedir ihvanforumda üyeyim, buradaki kardeslerimin büyük manevi destegini gördüm. 2008 in Ramazan ayinda kücük yegenim icin yapilan o mübarek hatimlerin hakkini ödeyemem ihvan kardeslerime, eski üyeler hatirlarlar.

Atesin Kizinin ve benim karsilastigim bir konuyu aramizda istişare edip sizinle paylaşmak istedik gayemiz kimsenin zarar görmemesi ve Rabbimizin rızasının dışana çıkmamak.

Zamanımızda öyle insalar vard ki konuşmalarıyla hal ve hareketleriyle maşallah dedirtiyolar ama biraz daha tanıdıkça ne olduklarını anlıyorsunuz, öyle insanlar var ki hatta hem zikir ehli hem namazında niyazında ve bunları kullanarak biraz ağır ve alışıla gelmemiş bi tabir olacak ama bence gayet yerinde .."kızları tavlamaya" çalışıyolar..
ben ve bi kaç arkadaşım buna şahit olduk, öyle biri bu forumda aramizda ve sizi uyarmak istiyoruz..
o kadar profesyonelce yaklasiyorki size.. niyetini anlayamiyorsunuz.. Moderatör konumuna bile gelebiliyor

ilk basta kardesim ve siz diye hitap eder..
ikinizin oldugu hikayeler , masallar anlatmaya baslar..
karsisindaki insani cözmeye calisir...
sonra "siz" diye degil isminizi "cim" li hitap etmeye baslar...
kendi gecmisinden bahsetmez..
sizinle ciddi oldugunu belirtir..
yalniz cözmek/ tanimak istedigi diger forumlardan bayanlarida anlatir size..

daha yazabilecegim seyler var...eiminimki bu forumdada bizim durumumuza düsmüs yada düsecek ihvan kardeslerim var..bunlar kimi tarif etmek istegimi anlamalari icindi...

biz bunlari yazip yazmamayi bir haftadir istisare ederken ..o kisinin yasakli oldugunu farkettik bugün..Allah kimsenin yaptigini kimsenin yanina birakmaz... görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler

ben sözü Atesin Kizina birakiyorum..Hakkinizi helal edin

"GÜLISTAN"

Merhaba arkadaşlar ben forumunuzda yeniyim, rahatsızlık oluşturan bu durumu dile getirmek ve anlaşılmak ümidiyle konuyu sizlere açmakta bir sakınca görmedim. Her ne kadar isim vermesek de işin aslında isim verilerek anlatılması taraftarıydım. Neyse ki bu yazıyı okuyan içimizde ki yanlış tutum sahibi birey yaptığının inşallah nasıl büyük bir hata olduğunu fark edecektir.

Fazla uzatmadan bu yanlış tutum ve davranışların neler olduğunu, siz sevgili ihvan forum sakinlerinin neden dikkat etmesi gerektiğini anlatacağım.

İnternette böyle faydalı, düzgün içerikli sitelerde üye olan ve faaliyet gösteren kız arkadaşlarımızı fark edip onlarla irtibata geçen bu vatandaş, Gülistan’ında dediği gibi namazında, gerekli ibadetlerini yerine getiren, yer yer tarikat büyüklerine tabii olduğunu iddia eden biridir. Nitekim hal böyle olunca insanın aklında ki cemaat kavramı da sarsılıyor.

Düşünün ki tarikat, tasavvuf üzerine kendini adadığını söyleyen biri üyesi olduğu internet sitesinde ki genç kızlarımıza önce çene şeklinden tutunda, internet üzerinden kendine yollanan fotoğraflarda ki duruşlarından karakteristik özelliklerini, ruh hallerini ifade etmeye çalışıp, ardından kendine yaklaştırarak gelecek vaad edip, onların duygularını sömürüyor, takip ettikleri ideallerini, edindikleri yollarını tahrip ediyor ve onları en sonunda duygusal bir boşluğa itiyor.

Dediğim gibi isim vermiyorum. Ben bir mümin olarak insanın bir ayıbını örtenin Allah bin ayıbını örter anlayışıyla ve kulluk görevlerimi yerine getirmek açısından Allah rızası için bu kadarını yapıyorum. Evet belki bu yaptığımda hoş olmayabilir, kaldı ki bunun utancını bunları yazarken içimde taşıyorum. Birileri adam akıllı olması gerektiği gibi davransaydı da bizde bu konuyu açmak zorunda kalmasaydık.

Yanlış olduğuna inandığım davranış ve tutumlara izninizle devam ediyorum.

Gerekli olduğuna inandığı güveni karşısındakinde oluşturduğuna inandığı vakit bir üst seviyeye çıkartır ilişkisini. Öncelikle edebiyattan bahseder, yazıp yazamadığından, arkasından ne tür bir evlilik istediğine, evlenirse eşi ile kuracağı o mutlu yuvada neler hayal ettiğine, ardından karşısındaki genç kızımızın kapalı bir kutu olduğunu iddia ederek onun kendine ait dünyasına kısacası özeline, mahremine girmekte hiçbir çekincesi olmaz ve bu hakkı kendisinde rahatlıkla bulur.

Mahremiyete dayalı hikayeler yazar, e-mail olarak yollar, halı saha maçından dönene kadar sizden evliliğe dair güzel bir hikaye yazmanızı ister ve cevap olarak da kendide bir hikaye yazar gönderir. Yazdığı hikayelerin en sonuna “devam edecek küçüğüm” notunu eklemeyi ihmal etmez.

Daha fazla uzatmadan sonuca gelmek istiyorum.

Sevgili arkadaşlarım;

Hukuk fakültesi öğrencisi olarak insan psikolojisinde çok sık rastladığımız bir sendromu bu konuyla ilişkilendirmek ve kişinin bu yaptığının bir suç olduğunu da belirtmek istiyorum.

Kişiler hayata geç atıldıkları vakit ya da geriden takip ettikleri vakit, kazanılması güçleşen kimliklerini gereğinden uzun süren bir uğraşla kazandıkları zaman ortaya çıkan ; TEMEK GÜVENE KARŞI GÜVENSİZLİK, BAŞARIYA KARŞI AŞAĞILIK DUYGUSU SENDROMU ’ na kapıldıklarından ötürü, egolarını tatmin etme ve özgüven eksikliğini , kendini gerçekleştirme gereksinimi böyle en olmadık saçma sapan şekilde uygulamaya kalkarlar.

Bu tutum bir suçtur, çünkü irtibata geçtiği bireylerde özgüven kaybı, aşağılık duygusu ve psikomatik sıkıntıların başlangıcı olarak görülebilecek bir çok bunalımın tetikçisi olacaktır. Duyguları sömürülen genç kızlarımızın kendi içlerinde yaşayacakları kırıklıkları az çok tahmin edebilirsiniz.

Sözü fazla uzatmıyorum. Site yönetiminin bize ulaşacak gereğini yerine getireceklerine inanıyorum. Lütfen bu tatsız konuyu açıp sizlerinde içlerinde ki rıza anlayışına, hümanist duygularına ufakta olsa bir toz kondurduğum, içinizde ki şüpheleri artırdığım için Hakkınızı helal edin.

Bu yazımızla belkide aynı durumu paylaşan bir çok arkadaşımın TERCÜMAN'ı oldum.

Allah bu zor zamanda Bizlerin Yari ve Yardımcısı olsun…

Hayırlı geceler…

…ATEŞİN KIZI…

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Bu konuda her ne şekilde şikayetiniz olursa olsun yönetimden bir arkadaşımıza özel mesaj yolu ile bildirdiğiniz takdirde gerekenin yapılacağından emin olabilirsiniz.. Bu konuda İhvan Forum'un tutumu kesinlikle net ve açıktır.. Böyle kimselerin burada barınamayacağını kesinlikle ifade etmiş olalım bir kez daha.. Son söz olarak şöyle söylüyorum Allah (c.c.) akıl , fikir , iz'an versin böylesi kötü düşünce sahiplerine..

Mektûm

Doçent
İhvan Üyesi
Bu gibi forumlar her hâlukârda zararlıdır, her ne kadar içinde bulunsakta bu böyle olduğunu değiştirmez. Belli başlı büyük zararlarından korunmak için bir kaç şart vardır. Bir bayan eğer bayan kimliğini ve duygularını bulunduğu paylaşımlarda fazlaca öne çıkarmaz biraz daha gizliliğe önem verirse karşıdaki bozuk niyetli şahısların pek de alakasını çekmeyerek zarar görmekten korunacaktır. İmzası, üyeylik resmi, yorumları ne kadar ciddi olursa o kadar az dikkat çekecektir. Hele ki e-mail verecek kadar hataya düşmüşse bu gibi sonlar kaçınılmaz. Bu ortamları kötü niyetlerine malzeme edinenler aslında fazlaca ilgi çekecek konuları ve yorumlarıyla kendilerini belli ederler. Açtıkları konulara yorum yazan kişilerle o konuyu msn'e çevirip kimin ne olduğunu bir güzel ölçer, seçer sonra da, sonrası mâlum.: ) Duyguların sömürülmesi için net ortamı onlar açısından en uygun ortamdır. Dikkatli olmak ygerek.

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
:yn:

Bu tür konularda Yönetim olarak zaten sizlerden sürekli istediğimiz rahatsız olduğunuz durum ve kişileri bizlere bildirmenizdir.Bu şekilde bizlere bildirdiğiniz de bizler gerekeni yaparız.

bu kişi hakkında gereken işlem yapılmıştır.

Konu yeterince rahatsız edicidir.
uzatmaya gerek yoktur.

İhvanforum arkadaşlık sitesi yada Arkadaş bulma yeri değildir.

Sizden ricamız rahatsız olduğunuz durum ve kişileri bizlere bildirmenizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...