Ateistlerle Bazı Meselelerde Münazara Usulü / Ebu Zerka

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Sosyal medya üzerinden, Alevi olduğunu iddia eden bir Ateistle tartışmamı sizinle paylaşmak istiyorum. İsimleri baş harflerle kodladım.

Ben
Alevilik, Kur'an ve Ehlibeyt yoludur. Aksini iddia eden de Alevi değildir.
"Biz (Ehlibeyt) Alevileriz, taraftarlarımız da Alevidir."

İmam Hz. Cafer Sadık (a.s)

A.T.
F. efendi Kuran'ı okudunda o nedenle mi öyle düşünüyorsun, yoksa atıyormusun?Hangisi?

F.D.
F. atıyor bence aleviliği kuranın Hangi ayetlerinde bulduysa aydınlatsın bizi o zaman
(Daha sonra tartışmaya dahil olmadı)

Ben
"İman edip sâlih ameller işleyenlere gelince, halkın en hayırlısı da onlardır." (Beyyine Suresi 7.Ayet)

Ayeti indiğinde Resulullah (s.a.a), Hz. Ali'ye hitaben şöyle buyurdu: "Onlar sen ve senin şiandır ey Ali. Kıyamet gününde razı olmuş ve rıza görmüş olarak geleceksiniz, senin düşmanların ise gazap ve suç yüklü olarak gelecekler."

İbn-i Asakir, Cabir bin Abdullah' tan şöyle rivayet etti: "Resulullah (s.a.a)'ın yanındaydık. Ali geldi ve Resulullah şöyle buyurdu: "Nefsim elinde olan (Allah)'a yemin olsun ki bu gelen ve şiası (yandaşları) Kıyamet gününde kurtulanlardır.

Sonra şu ayeti şerife indi: "İman edip sâlih ameller işleyenlere gelince, halkın en hayırlısı da onlardır."

Yine bir ara Resulullah (s.a.a.v)'in yanında ashabı olduğu bir sırada Hz. Ali (a.s) gelince ashab: "İşte yaratılmışların en hayırlısı geliyor" dediler.

A.T.
F. efendi,o yazdığın ayet ve daha fazlasını okuduk. Şii mollası F. efendi. Kuran'ın Alevilikle bağdaşan yanı ne?Yığınla kadın ve cariyelermi? 72 huri ile sex partisi mi?Namaz, oruç, hac mı?

Ben
A. efendi, sizin Kur'an'ı anlayacak aklınızın olmadığını biliyorum. Ateist A. efendi. Alevilik Kur'an-ı Kerim'in bütün ayetleriyle bağdaşır.

Sizin gibi Alevi düşmanı dinsizler, ayetlerin anlamını bilemez ve işte böyle saçma anlamlar çıkarırlar.

A.T.
Şii mollası F. efendi, buyur hadi kanıtla.

Ben
Ateist A. efendi, her ne kadar ayet ve hadislerden delil sunsam da kabul etmeyeceksiniz.
Paylaştığım ilk kanıtta bana hakaret ettiniz. Sen önce edep öğren, sonra tartışırız.

A.T.
Ateist olmak, kandan, kinden, zulümden, cehaletten beslenen bir dine inanmaktan, milyon kez onurludur. Ayrıca, inandığın din seni zekâ fakiri yapmış. Neyi ispatladın?Kendini madara etme istersen. Hangi Kuran ayetinde cem, semah, saz, deyiş, dem kelimesi geçiyor?

Ben
A. bey,
Ateistler ahmak olurlar. Ahmakların nasıl bir onuru olabilir ki?

Cem, semah, saz Bektaşiliktir ve kültürle alakalıdır. Alevilik ise inançtır ve Ehlibeyt yoludur.

Ben size Kur'an-ı Kerim'de semah, saz var demedim. Bu sizin uydurmanızdır.

Namaz, oruç, hac, zekat gibi ibadetler vardır ve her Alevi müslüman bu ibadetleri bilir.

A.T.
Ateistler, sizin uyduruk masallarınıza, uyduruk cennetinize, kindar, adaletsiz yaratıcınıza inanmayacak kadar zekidir. Zeka testinde, sen ateistlerin tozuna yetişemezsin. Neredeyse, tüm bilim insanları ateisttir. Sana Şiiliği sormadık, Aleviliği sorduk. Bu basit köylü kurnazlığını, insanlar artık yemez. Bektaşilik ise, Alevilik te bir sürektir sadece. Ehlibeyt derneğinin, İran'dan beslenen misyonerleri, bundan sonra hiç kimseyi kandıramaz, normal zekası olan.

Ben
Ateist bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonunda Allah'ın varlığını kabul ediyorlar.

Gerçek şu ki; bilim ve din birbirini doğrular. Yani bilim, soyut olan dini somutlaştırıyor.
Şiilik ve Alevilik aynıdır. Yani ikisi de İmam Hz Ali taraftarı olmak demektir.

Antony Flew Yarım yüzyılı aşkın bir süredir ateizmin önde gelen savunucularından olan bir İngiliz felsefe profesörü… Çok sayıda ateist felsefeciler yetiştirdi. Flew, sonunda, doğadaki düzenin kaynağına ilişkin en iyi izahın, ilahî bir akıl olduğunu kabul etti. Bunu da "Yanılmışım, Tanrı Varmış” adlı bir eser kaleme alarak açıkladı ve ilan etti. Bu eserde Flew, artık büyük ölçüde bilimsel kanıtlara dayanarak Tanrı’ya inandığını söylüyor. Ateizmin yanılgılarına ve Allah’ın varlığının kanıtlarına dikkat çekiyor. Flew, “Eğer kanunların olduğu gerçeğini kabul ediyorsanız, evrende bu düzeni sağlayan bir şey olmalıdır." hakikatini tekrar ediyor, “Doğanın rasyonelliğinin arkasında bir Tanrı duruyor.” diyor. (Flew, Yanılmışım Tanrı Varmış, 107.)

A.T.
Tanrı'nın varlığını bilimsel anlamda kanıtlayacak tek kişi, sadece tanrının kendisi olabilir. Bahsettiğin kişi, gerçek anlamda ateist olamamış, besbelli.

(Bu basit yanıtından sonra tartışmanın gereksiz olduğunu düşünerek kendisine yazmadım.)