Ateist Mizah

Dua Nur

Kıdemli Üye
Bilimciler, Tanrıya babalanmış: "Kusura bakma ama senin sırrını çözdük..." demişler: "Cansız maddeyi alıp, onu nasıl canlı maddeye dönüştürdüğünü bulduk. Artık biz de senin gibi yeni canlılar yaratabiliyoruz."

Tanrı, "Ya öyle mi" demiş; "Hadi, yapın da görelim..."

Bilimciler hazırlığa girişmişler. Toprak, su, hava ve ateşi almışlar. Bunlara elektrik verecek, belli bir işlemden sonra bir canlı yaratacaklar...

Tam operasyona başlamışlar ki... Tanrı müdahale etmiş: "Bir dakika... Bir dakika..." demiş, "Herkes kendi hammaddesini kullansın..."

Emre Aköz

lafons7275

Kıdemli Üye
EVR%C4%B0MC%C4%B0.jpg

Mugalata

Kıdemli Üye

kızım olsaydı o adama ateist olduğu için değil, "ateist'tiz" ve "kız'da" gibi vahim türkçe yazım yanlışları yaptığı için kız vermezdim. tabii ona cevap yazan adamın da ondan geri kalır yanı yok. "birtane"yi birleşik yazmış ve noktalama kurallarına uymamış.

ihvanistanbul

AkhenAton
kızım olsaydı o adama ateist olduğu için değil, "ateist'tiz" ve "kız'da" gibi vahim türkçe yazım yanlışları yaptığı için kız vermezdim. tabii ona cevap yazan adamın da ondan geri kalır yanı yok. "birtane"yi birleşik yazmış ve noktalama kurallarına uymamış.

Yuhartıkciddiolamazsın...

not: Özellikle bitişik yazdım belki bir kaç kere okursun...

Mugalata

Kıdemli Üye
Yuhartıkciddiolamazsın...

not: Özellikle bitişik yazdım belki bir kaç kere okursun...

insan beyni hatalı yazılan kelimeleri otomatik olarak düzeltip doğru hâliyle okuyacak şekilde evrimleşip gelişmiş. ben de senin bitişik cümleni ilk defasında doğru biçimde okuyup geçtim. ikinci satırdaki cümleni okuyunca tekrar ilk cümlene döndüm ve bitişik yazmış olduğunu o zaman farkettim. :)

geçen gün şehir meydanında bir adam, sevdiği kadına pankartla evlenme teklif ediyordu. pankartta, "benimle evlenirmisin" diye yazmıştı. yani "misin" ayrı olması gerekirken bitişikti. ben de espri yaptım; "ben olsam kızın yerinde 'misin'i bitişik yazan adamla evlenmezdim" diye.

tabii sadece şakaydı, espriydi. ayrıca günümüzde doğru yazım kurallarını bilen kız sayısı, bilmeyenlerden çok çok azdır. bu az olanlar içinde imlâya dikkat edenlerin, önem verenlerin sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır.

yani bekarların korkmasına gerek yok. ama üzücü bir durum tabii, ülkemiz ve dilimiz için. kısaca, kendimiz için.

bir forum mesajında "yuh artık"lı cümle kurmak da öyle aslında. ve ciddiyim. :)