Atatürk’ün aleyhine konuşulmaz, caiz değildir

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
6,899
Puanları
113
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, önceki akşam telefonla bağlandığı bir televizyon programında "Atatürk’ün aleyhine asla konuşulmaz, caiz değildir" dedi.

Habertürk TV’de Eren Eğilmez’in sunduğu 'Gerçek Fikri Ne' adlı programda, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku dersleri veren Prof Dr. Ersan Şen,Cemaatler ve Tarikatlar’ konu başlığının tartışıldığı bölümde telefonla bağlanan Ahmet Mahmut Ünlü'ye "Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti, cumhuriyet konusundaki düşünceleriniz nedir?" sorusunu yöneltti.
"Yahu kaç kere anlattık" diye söze giren Ünlü, şunları kaydetti:,

"Mustafa Kemal Atatürk, bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değildir. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim devletimiz. Son olarak kurulmuş devletimizdir. Bu devlete vergi vermek görevimiz. Askere gitmek görevimiz.
Bu devlete bağlıyız. Mahmut Efendi’den de böyle duyduk. Biz darül harpçi değiliz. 'Cuma kılınmaz' demeyiz. Bizim devlete bakış açımız; devlet var olsun. Biz bu devlet olmasa Suriye’den de Irak’tan da Yemen’den de Somali’den de beter oluruz. Ne namaz kalır ne abdest kalır ne namus kalır ne ırz kalır."


 

Enes

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,088
Puanları
113
Genelleme yaparsak vefat etmiş herhangi bir insanın şahsına takılı kalmak, kem söz etmek anlamsız ve hatta aşırı övgü de aynı şekilde. Eleştiri veya övgüyü politikalarına, hayattayken başardığı işler veya yaptığı icraatlerin tartışılmasına odaklamak daha doğru.
 

Sofuoglu

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
29 Tem 2006
Mesajlar
4,466
Puanları
63
Web sitesi
www.vuslatkervani.com
Cübbeli'nin şirazesi kayalı çok oldu..!
Aleyhinde konuşmak dinen değil ama yasalar gereği yasak zaten...!
Zulme rıza Zulümdür...!
Cübbeli yine biryerlerden müslümanlara zarar gelebilecek bir duyum almıştır!.Menfaati gereğide kendini korumak için muhtemelen böyle bir fetva vermiştir..!
Yoksa kendiside çok iyi bilirki Vatan sevgisi ile Tağut sevgisi çok farklı şeylerdir..!

Âyet-i kerime’de buyurulduğu üzere:

“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur. Sonra yardım da görmezsiniz.” (Hûd: 113)

Âyet-i kerime’si mucibince meyledene de ateş dokunur.!

“İman ile küfür birbirinden kesin olarak ayrılmıştır. Kim Tağut’u inkâr edip de Allah’a iman ederse muhakkak ki o kopması mümkün olmayan en sağlam bir kulpa sımsıkı sarılmış olur. Allah işitendir, bilendir.

Allah iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan kurtarıp nura çıkarır. İnkâr edip kâfir olanların dostları ise Tağut’tur. Onları nurdan alıp karanlıklara götürür. İşte onlar cehennemliklerdir, orada ebedî kalacaklardır.”
(Bakara: 256-257)

Bu sözler(Ayetler), iman ve vicdan sahibi gerçeği ve hakikatları gören müslümanlar içindir.!
Vesselam...!
 

Sofuoglu

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
29 Tem 2006
Mesajlar
4,466
Puanları
63
Web sitesi
www.vuslatkervani.com
Bakın, bugün aleyhinde konuşmak caiz değildir diyen Cübbeli
dün bunları demiş..!!


Buda demek oluyor ki! bu adama ve avanelerine zerre kadar itibar edilmez...!
Kendi menfaatleri için din adına her türlü fetvayı vermekten çekinmezler...
Ama Resûlullah sallallahu aleyhi vessellem efendimiz bunun gibiler için! şöyle buyurmuştur..!

(Ahir zamanda, âlim ve ilim azalır, cahillik artar. Cahil ve sapık din adamları, yanlış fetva vererek fitne çıkarır, doğru yoldan saptırırlar.) [Buhari]

Vesselam...!
 
Üst