Atatürk'e Hakaret eden bayan.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yapılan doğru. Bal gibide hakaret vardır. İlla küfür mü edecekti? Ne bekliyorsunuz?

Empati kurun bakalım. İnsanlar camide namaz kılıyor, bir aklıevvel gelmiş o esnada bu namaza gerek yok yanlış yapıyorsunuz diyor? Hakaret varmı? Yok. Ama başkalarının kutsalına saygısızlık var. Yani efendim tören alanında yapılacak şey değil.

Tutuklamayı gerektirecek ne var ifade tutanağı burda.

46162325_2186466254705582_6928036338713231360_n.jpg

ihvanistanbul

AkhenAton
bu ne yaw kadının kütüğüne kadar paylaşmışlar insan sansürler. ( senin için demiyorum ama bu ifadenin bukadar sansürsüz paylaşılması da doğru değil )

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir kemalist aynısını müslümanlara karşı yapsa ve polis işlem yapsa içişleri bu polisleri açığa alır yada soruşturma yapar en azından. Müslüman olunca harf sayma hesabı oluyor artık, boşluklar bile sayılıyor. Ha 15temmuzda müezzin kesen kemalistler bir tek sorgu mahkeme geçirdi. Bu cumhuriyet müslümana saygıyı ne zaman öğrenecek merak ediyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Ben anlatamadım sanırım. Arkadaş ortamlarında ister dini eleştiri yapın, ister atatürk eleştirisi. Ama dini bir törende veya atatürkle ilgili bir törende, varıp o tören ortamında eleştiri getirmek oradaki insanların kutsalına anmasına kutlamasına veya ibadetine saygısızlıktır. Farklı bir örnek vereyim birisi zikir törenine varıp islamda böyle birşey yok desin o zikir devranındaki insanlara saygısızlıktır. Veya alevilerin cem törenine gidip yaw islamda bu yok şirk bu deyin bakalım? O insanlara onların kutsalına saygısızlıktır bu.

adams77

Kanalizasyoncu
O insanlara onların kutsalına saygısızlıktır bu.

Olaya kutsal olarak bakma T.C laik bir devlet ve yasalarla yönetiliyor. Bu yasalarda sizin oylarınız ile yapılıyor. Bu yasalar karşı çıkamıyorsun iş bu kadar basit :)))

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben anlatamadım sanırım. Arkadaş ortamlarında ister dini eleştiri yapın, ister atatürk eleştirisi. Ama dini bir törende veya atatürkle ilgili bir törende, varıp o tören ortamında eleştiri getirmek oradaki insanların kutsalına anmasına kutlamasına veya ibadetine saygısızlıktır. Farklı bir örnek vereyim birisi zikir törenine varıp islamda böyle birşey yok desin o zikir devranındaki insanlara saygısızlıktır. Veya alevilerin cem törenine gidip yaw islamda bu yok şirk bu deyin bakalım? O insanlara onların kutsalına saygısızlıktır bu.
Tamam da bu sebeple kim tutuklanmış bu güne kadar . Hıristiyan bir rahibe Hz. İsadan bahs ettim ben insan olduğunu söylediğim için hakaret kabul etti çünkü o Hz. İsayı ilah kabul ediyordu. İyi ki beni şikayet etmemiş yoksa tutuklanırdım. Sende kabul edersin ki insanlar tanrı değildir. ve Suçun cezası suça mukabil olmalıdır.

cemaliii

Kıdemli Üye
Tamam da bu sebeple kim tutuklanmış bu güne kadar . Hıristiyan bir rahibe Hz. İsadan bahs ettim ben insan olduğunu söylediğim için hakaret kabul etti çünkü o Hz. İsayı ilah kabul ediyordu. İyi ki beni şikayet etmemiş yoksa tutuklanırdım. Sende kabul edersin ki insanlar tanrı değildir. ve Suçun cezası suça mukabil olmalıdır.

Hocam ya okumadan yazıyorsunuz yada anlamaya niyetiniz yok. Arkadaş ortamında olabilir eleştiri diye yazdım. Tören anma kutlama vs anında olamaz. Camide cemevinde dernek vakıf toplantısında zikir ayininde Olursa polis onuda tutuklar merak etmeyin. Hatta siz polisten önce davranır linç edersiniz. Siz bahsettiğiniz eleştiriyi gidip kilisede ayin zamanında yapın bakalım.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam ya okumadan yazıyorsunuz yada anlamaya niyetiniz yok. Arkadaş ortamında olabilir eleştiri diye yazdım. Tören anma kutlama vs anında olamaz. Camide cemevinde dernek vakıf toplantısında zikir ayininde Olursa polis onuda tutuklar merak etmeyin. Hatta siz polisten önce davranır linç edersiniz. Siz bahsettiğiniz eleştiriyi gidip kilisede ayin zamanında yapın bakalım.

Hocam normal bir şeyden bahs etmiyoruz zaten. Arkadaş ortamını geç. Vatandaş gitmiş puta tapmayın demiş ne yapmak lazım. Küfür etmemiş hakaret etmemiş gayet kardeşane bu iş yanlış demiş. Ne lazım gelir :) Tutuklamak ağır değil mi ? Hele de kaçma şüphesi yoksa. Kız öğrenciymiş zaten...

Hakperest

Kıdemli Üye
Hocam normal bir şeyden bahs etmiyoruz zaten. Arkadaş ortamını geç. Vatandaş gitmiş puta tapmayın demiş ne yapmak lazım. Küfür etmemiş hakaret etmemiş gayet kardeşane bu iş yanlış demiş. Ne lazım gelir :) Tutuklamak ağır değil mi ? Hele de kaçma şüphesi yoksa. Kız öğrenciymiş zaten...
100 avukatla ortak imza atmışlar ceza verilsin diye
Bunların müslümana kini bitmez hocam.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bildiğim kadarıyla saygısızlığın cezası hapis değil?
Öyle olsaydı eğer gece yarısı son ses müzikle mahalle arasından geçenlerin yaptığı tüm insanlığa saygısızlık?
Kurban katliamdır diyenlerin yaptığı tüm müslümanlara saygısızlık?

Olayı bir de şöyle çevirelim bir ortamda içkili kutlama yapılıyor birisi gidip yapmayın bu içkileri içmeyin günahtır dese içeri alınması mı icap eder? Yahut bir kemalistin imamhatipler kapatılsın demesi imamhatipte okuyanların ailelerine saygısızlık mıdır?

Kadının yaptığının doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum fakat o kadının bu şekilde yanlız bırakılıp yargılanması ak parti için de saadet için de mhp ve tum sag gorusluyuz diyen partiler için de utanctir. Yarginin gucu bir aciz kadina yetmistir. Madem mesele saygisizligi cezalandirmak buyursunlar kadir misiroglunu alsinlar iceri? Saygisizligin otesinde soylemleri var.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ben anlatamadım sanırım. Arkadaş ortamlarında ister dini eleştiri yapın, ister atatürk eleştirisi. Ama dini bir törende veya atatürkle ilgili bir törende, varıp o tören ortamında eleştiri getirmek oradaki insanların kutsalına anmasına kutlamasına veya ibadetine saygısızlıktır.
10 kasımda denirmiymiş, ne zaman denirmiş? Tıp bayramında mı?

Rivayetler muhtelif, iddia o ki emine şahin o esnada yanında duran bir bayana "bu kıyamdır" diyor ve hemen ötesinde bir polis memuru bunu duyuyor ve kızcağızı oradan uzaklaştırmaya çalışıyor. Nasıl ve ne şekilde allah-u alem, öğreniriz yakında. Bunun üzerine söylediği iddia edilen sözleri kalabalığa değil polise söylediği yöndedir.

Yanı olay kurgu değil tamamen spontan gelişiyor. Şu putperestlerin canına okuyayım diye evden çıkmamış.

cemaliii

Kıdemli Üye
Kadir mısıroğlu tören alanında mı söylüyor sözlerini? Anlamak istemiyorsunuz. Peki.

Kaptan

Mecra Yazarı
Sen, her fırsatta Erdoğan'a giydirmek için pusuda bekleyen, evet sen... hiç acele etmemişsin.

Kaptan

Mecra Yazarı
Emine Şahine Hüdapar ve Mazlumder sahip çıkmış.

-lilililililili
-tey tey teyyyyyyyyyyyyyyyyy

Kaptan

Mecra Yazarı
"Selamün Aleyküm,

Kızımız Emine Şahin ile görüşüldü , vekaleti alındı , yalnız ve münferit tamamen kendi iç dünyası ve düşüncesi ile hareket etmiş. Ağlıyordu devamlı, önünde ve arkasında herhangi bir beslendiği kaynak olmadığına avukatlar olarak kanaat sahibi olduk , alınan kararın da hukuka uygun olmadığı açık olduğu için yanında bulunuyoruz .

Edirne Başsavcısı ile görüştük, başsavcı suhuletle karşıladı , itiraz dilekçesi yazıldı, bir kısım avukat arkadaşlar Edirne’de kaldı, bir kısmı dönüyor. Hukuka aykırı kararın kaldırılması için elimizden geleni yapıyoruz , itiraz dilekçemizi gün içersinde yayınlayacağız , basın açıklaması, kalabalık bir avukat görüntüsü çekmemek için şuan iki avukatımızın imzası yeterli görüldü, inşallah hayırlısı olur."

-Av. Mahmut Doğan.

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah'tan başkalarını ilah edinmek; sadece her hangi bir puta taparak değil, canlı veya cansız bir nesneyi, bir makamı veya birilerini söz ve eykemle aşırı yücelterek ve/veya ondan aşırı korkarak veyahut da her şeyini ona borçlu olduğuna inanarak ve tüm iradesini ona teslim ederek de olur. Şirkin çeşitleri çoktur ve Allah şirki asla bağışlamayacak; diğer günahları bağışlayabilecektir. Birilerinin kulakları çınlasın.

adams77

Kanalizasyoncu
Allah'tan başkalarını ilah edinmek; sadece her hangi bir puta taparak değil, canlı veya cansız bir nesneyi, bir makamı veya birilerini söz ve eykemle aşırı yücelterek ve/veya ondan aşırı korkarak veyahut da her şeyini ona borçlu olduğuna inanarak ve tüm iradesini ona teslim ederek de olur. Şirkin çeşitleri çoktur ve Allah şirki asla bağışlamayacak; diğer günahları bağışlayabilecektir. Birilerinin kulakları çınlasın.

Parayı tarif etmişsin :)