Atatürk'e Hakaret eden bayan.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bizim sufi şimdi çıkar yukarıdaki görüntüyü eleştirir. Eeee aşağıdaki görüntünün şirk ritüelinden ne farkı var?

Biri ölüye diğeri diriye. Allah ıslah etsin sizi.

37812475_2003421603003620_6604585465502760960_n.jpg

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Kadir mısıroğlu tören alanında mı söylüyor sözlerini? Anlamak istemiyorsunuz. Peki.
Anliyorum dostum cemali ve cifte standart var. Bu kadinin bir yakini mecliste iyi bir yerde olsaydi salinacakti. kadir mısıroğlu insanları topluyor etrafına bir anasına sövmediği kalıyor m.kemailin. bunu da kimi zaman canlı kimi zaman youtube kanalıyla yayınlıyor. Süreklilik arzeden bir provake hali var.

kadına gelince suçlu görüyorsan aldin ifadesini sal. Sorusturmayi tutuksuz devam ettir. Cocuk tacizlerinden, milleti dovenlerden, uyusturucu saticlarindan daha mi suclu bu kadin?

M.Kemal de, Tayyip Erdoganin merhum validesi de dahil olmak uzere hak yada batil bir topluluga/siyasiye hakaret edilmesine/ kufredilmesine karsiyiz. ama burda şahsa küfür yok. dediğin gibi anca toplumdaki insanların inancı/siyasi görüşü ile ilgili eleştiri/kınama/rencide edici bir durum var fakat bu fiili bir hal bile değil. Topluluğun karşısına geçip bağırmamış. olayı provake etmemiş.
Bu kadın içeri alınıyorsa burada kaptanın, benim, hakperestin, muallimin, kafkasın, duanurun...vs üyelerin güneş yüzü görmemesi lazım çünkü kimi zaman birbirimize karşı yahut muhalif olduğumuz siyasi partiye/dini inanca karşı eleştiri sınırını aşan sözleri alenen söylüyoruz. Üstelik bunu alenen herkesin okuyabileceği bir ortamda yapıyoruz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yapılan doğru. Bal gibide hakaret vardır. İlla küfür mü edecekti? Ne bekliyorsunuz?

Empati kurun bakalım. İnsanlar camide namaz kılıyor, bir aklıevvel gelmiş o esnada bu namaza gerek yok yanlış yapıyorsunuz diyor? Hakaret varmı? Yok. Ama başkalarının kutsalına saygısızlık var. Yani efendim tören alanında yapılacak şey değil.

HAKARET NEREDE???

TAYYİP İLAH DEĞİLDİR...
ERBAKAN İLAH DEĞİLDİR...
ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR...

Hatta bir adım daha HAZRETİ MUHAMMED İLAH DEĞİLDİR...

Bu yazılarımda Tayyibe, Erbakana haşa ve haşa Hazreti Peygambere hakaret mi ediyorum ben şimdi???

Yapmayın.

Provakasyon diyebilirsin, provakatörlük diyebilirsin, gereksizlik diyebilirsin, lüzumsuzluk diyebilirsin bu hanımın yaptığına ama asla Atatürke hakaret yoktur.

hatta atatürke hedef alma bile yok, atatürkçülük adına yapılan bazı ritüellere yapılıyor eleştiri.

iftayfun

İhvan Forum Üye
Ne dine sövüyor ne Atatürk'e sövüyor. Sadece fikrini söylemiş.

Hakperest

Kıdemli Üye
]
Hiç bir halt yiyemezlerdi ama benim asıl sorum CHP İKTİDARINDA OLSAYDI BİZ NE YAPARDIK???
Ortalığı yıkardık değil mi?
Chpnin ne dinsizliği kalırdı, ne çarşaf düşmanılğı kalırdı...
Akp yapınca????
Asıl soru bu.
Tarihte örnekleri var
Tarihe mi inanalım sana mı inanalım
Günümüzde şimdi mağduruz zamanı gelince sizi mağdur edeceğiz diyen bile var
Tabi onlara koltuk değnekliği yaparsan elbet savunursun

Onların üniversite gençliği yakıp yıkar halid bin velid olur
Bizimki mırıldanır
Vayy gel hapse olur

ihvanistanbul

AkhenAton

cemaliii

Kıdemli Üye
Hala daha bu hakaret değil diyenler bir pazar kiliseye gidip ayin zamanında hz isa ilah değil, allahın oğlu değil desin. Forumda tvde gazetede yazarsan belki eleştiridir bunun adı. Ama ayin esnasında o mekâna gidip bunları söylemek bal gibide ordaki insanlara törene ayine hakarettir. Provakasyonun dibidir.

Bu saygısızlık provakasyon kapısını açtığınız anda yarın öbür gün sizin mekanınızda sizin töreninizde sizlere karşıda hakaret, pardon eleştiri fikrini söyleme hakkını vermiş olursunuz. O vakit nerde bu devlet nerde bu millet nerde adalet nerde polis asker demeyin. Tamam mı.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bizim sufi şimdi çıkar yukarıdaki görüntüyü eleştirir. Eeee aşağıdaki görüntünün şirk ritüelinden ne farkı var?

Biri ölüye diğeri diriye. Allah ıslah etsin sizi.

37812475_2003421603003620_6604585465502760960_n.jpg

Gitte menzilde bu tören esnasında hakaretini pardon fikrini bu tapınmadır abdülbaki ilah değildir diye usulca hafif şekilde söyle bakalım. Haaa burada yazmakla orada söyleme arasında ki farkı gör. Belki anlarsın ne demek istediğimi.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hz. İbrahim’in Kavmi İle Mücadelesi Putları Kırması ve Ateşe atılması şöyle anlatılmaktadır:

51. Andolsun biz İbrahim’e daha önce rüşdünü vermiştik. Biz onu iyi tanırdık.

52. O, babasına ve kavmine: Şu karşısına geçip tapmakta olduğunuz heykeller de ne oluyor? demişti.

53. Dediler ki: Biz, babalarımızı bunlara tapar kimseler bulduk.

54. Doğrusu, siz de, babalarınız da açık bir sapıklık içindesiniz, dedi.

55. Dediler ki: Bize gerçeği mi getirdin, yoksa sen oyunbazlardan biri misin?

56. Hayır, dedi, sizin Rabbiniz, yarattığı göklerin ve yerin de Rabbidir ve ben buna şahitlik edenlerdenim.

57. Allah’a yemin ederim ki, siz ayrılıp gittikten sonra putlarınıza bir oyun oynayacağım!

58. Sonunda İbrahim onları paramparça etti. Yalnız onların büyüğünü bıraktı; belki ona müracaat ederler diye.

59. Bunu tanrılarımıza kim yaptı?:) Muhakkak o, zalimlerden biridir, dediler.

60. (Bir kısmı Bunları diline dolayan bir genç duyduk; kendisine İbrahim denilirmiş, dediler.

61. O halde, dediler, onu hemen insanların gözü önüne getirin. Belki şahitlik ederler.

62. Bunu ilâhlarımıza sen mi yaptın ey İbrahim? dediler.

Savcılara haber verin Kuranı tutuklasınlar. Okuyanlara egzistansiyalist çağrılar yapıyor :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Hala daha bu hakaret değil diyenler bir pazar kiliseye gidip ayin zamanında hz isa ilah değil, allahın oğlu değil desin. Forumda tvde gazetede yazarsan belki eleştiridir bunun adı. Ama ayin esnasında o mekâna gidip bunları söylemek bal gibide ordaki insanlara törene ayine hakarettir. Provakasyonun dibidir.

Bu saygısızlık provakasyon kapısını açtığınız anda yarın öbür gün sizin mekanınızda sizin töreninizde sizlere karşıda hakaret, pardon eleştiri fikrini söyleme hakkını vermiş olursunuz. O vakit nerde bu devlet nerde bu millet nerde adalet nerde polis asker demeyin. Tamam mı.
Kiliseye gidip söyledik zaten
Adamlar kovdu sadece
Gereksiz bir çıkış, patavatsızlık, saygısızlık olabilir ama
Terörist muamelesi yapmayı ancak kemalist zihniyet başarır

Adam yediği kemalpaşa tatlısına rahmet okumuş
Kendini kandıra cezaevinde bulmuş

Zıvanadan çıkmayın beya
İnsan olun azıcık

adams77

Kanalizasyoncu
Cemaliii, ben burda yanlış olduğunu söylüyorum fakat hakperest ağzına geleni sayıyor elinde bi kuvvet olsa sen düşün artık hani bekara karı boşamak kolayya onunkise bu misal ))

adams77

Kanalizasyoncu
Hz. İbrahim’in Kavmi İle Mücadelesi Putları Kırması ve Ateşe atılması şöyle anlatılmaktadır:

51. Andolsun biz İbrahim’e daha önce rüşdünü vermiştik. Biz onu iyi tanırdık.

52. O, babasına ve kavmine: Şu karşısına geçip tapmakta olduğunuz heykeller de ne oluyor? demişti.

53. Dediler ki: Biz, babalarımızı bunlara tapar kimseler bulduk.

54. Doğrusu, siz de, babalarınız da açık bir sapıklık içindesiniz, dedi.

55. Dediler ki: Bize gerçeği mi getirdin, yoksa sen oyunbazlardan biri misin?

56. Hayır, dedi, sizin Rabbiniz, yarattığı göklerin ve yerin de Rabbidir ve ben buna şahitlik edenlerdenim.

57. Allah’a yemin ederim ki, siz ayrılıp gittikten sonra putlarınıza bir oyun oynayacağım!

58. Sonunda İbrahim onları paramparça etti. Yalnız onların büyüğünü bıraktı; belki ona müracaat ederler diye.

59. Bunu tanrılarımıza kim yaptı?:) Muhakkak o, zalimlerden biridir, dediler.

60. (Bir kısmı Bunları diline dolayan bir genç duyduk; kendisine İbrahim denilirmiş, dediler.

61. O halde, dediler, onu hemen insanların gözü önüne getirin. Belki şahitlik ederler.

62. Bunu ilâhlarımıza sen mi yaptın ey İbrahim? dediler.

Savcılara haber verin Kuranı tutuklasınlar. Okuyanlara egzistansiyalist çağrılar yapıyor :)

Yaw hocam ya tencere dibim kara seninki benden kara yahu güç sende olsa sen ne yapacaksın çok merak ediyorum.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yaw hocam ya tencere dibim kara seninki benden kara yahu güç sende olsa sen ne yapacaksın çok merak ediyorum.

Hangi güç ? Şu an ben güçsüz müyüm ? Şu ankinden daha güçlü olduğumda şu an yaptığımın aynılarını daha güçlü yaparım.

Yönetimsel işler ekip işidir. Ekibin sağlam ve donanımlıysa iş yaparsın. Değilse iş yapmak için meydana çıkar ama yanlış yaparsın....

adams77

Kanalizasyoncu
Hangi güç ? Şu an ben güçsüz müyüm ? Şu ankinden daha güçlü olduğumda şu an yaptığımın aynılarını daha güçlü yaparım.

Yönetimsel işler ekip işidir. Ekibin sağlam ve donanımlıysa iş yaparsın. Değilse iş yapmak için meydana çıkar ama yanlış yaparsın....

Güçlü değilsin şuan tam manası ile güçlü değilsin yaşananlar bunu gösteriyor. Bu olaylar bunu gösteriyor.

Sen yönetimi ele aldığında faizi serbestmi bırakcaksın yada alkol isteyen içer isteyen içmezmi diyeceksin ? Senin gibi inanmayanlara ne yapacaksın ? Ağızlarına kilitmi vurcaksın ?

Kaptan

Mecra Yazarı
EMİNE ŞAHİN OLAYI HAKKINDA ŞAHİTLİĞİM VE Kardeşane NASİHAT...

Kardeşler haklı iken haksız duruma düşecek işler yapmayalım. Ucunun kimde olduğu bilinmeyen toplumsal çatışmayı körükleyecek adımlar atmayın. Bu yönde adım atılması çağrısı yapan ve kontrolü iç ve dış düşmanların eline geçebilecek çağrılara asla itibar etmeyin. Emine Şahin kardeşe yapılan hukuk dışı zalimane uygulamayı ve haksızlığı protesto edeceğim derken ülkeyi ve Müslümanları zayıf düşürecek dış müdahaleye hazır hale getirecek olaylar vebaldir.

İslami kimligimize halel getirmeyecek şekilde ve halimizin imkanlarımızın bilincinde bir gerçeklikle hareket edelim. Kontrolsüz tiplerin gazıyla hareket etmeyin.

Sünnetullah ve Hududullah üzere hareket edelim ve bu şekilde olan tecrübeli büyüklerimize kulak verelim...

Hakkı ketmetmeyelim ve Hakkı oldugu gibi ve "Hikmetle" ortaya koyalım.

Emine kardesin kişisel insani eksikleri ve geçmişindeki cahili yaşantısı üzerinden onu vuranlara karşı onu yalnız bırakmayalım.

Bizler kendisini yakından tanırız. 1,5 - 2 yıl kadar önce, geçmişinden Tevbe ederek İslami yaşantıyı tercih etmiş bir kardeşimizdir. Kendisini merhametiyle, ibadetlerine düşkünlüğüyle biliriz. Toplum için üzülen "neden daha aktif olamıyoruz? Neden bu halkın günahlara şirke küfre girmemesi için sesimizi daha fazla yükseltmiyoruz..." V.b. diyerek hayıflanan ve zaman zaman kenar köşeye çekilerek icin için gözyaşı döktüğüne şahitlik ettiğimiz bir Mü'minedir kendisi. Karakter olarak, gördüğü yanlışlara tepki vermekten ve etrafını uyarmaktan çekinmeyen bir yönü vardı kardeşin. Dini okumaları ve araştırmaları devam eden Emine kardeş 10 Kasım günü kendince, kimseye danışıp istişare etmeden bireysel, fevri bir eylem gerceklestirmiş ve neticesinde kimseye hakaret etmediği halde gözaltına alınarak nöbetçi savcının talebi ve nöbetçi hakimin kararıyla tutuklanmıştır. Kardeşimizin tutuklanmayı gerektirecek bir suçu olduğunu düşünmüyoruz.

Bu provakatif bir karardır...

Herkes bilsin ki kardeşimiz özgürlüğünü kazanana kadar bu konuda elimizden geldiğince istişare esaslı mücadele edecegiz.

Bunu yaparken yukarda belirttiğim dengeye herkesin dikkat etmesini istirham ediyorum. Ümmetin tecrübelerini ve birçok değerimizin maslahatnı gözetelim.

Hakkın hatrını tabiki herşeyden üstün tutacağız...

Bu bağlamda Edirne'de kardeşimizin her türlü ihtiyacıyla ilgilenildiğini bilmenizi isterim.

Sabır ve namazla Rabbimize yönelelim. Hal ve Kal diliyle duaya sarılalım...

Bizler şahidizki Emine Şahin Provakator degildir ve temiz duygularla bu eyleme kalkışmıştır. Onu hiç tanımadan Provakatör ilan eden Muhafazakar paranoyayı da kınıyor ve Allaha havale ediyorum. Bu İslam tandanslı STK ların bu zelil tavırlarıyla Adalet mekanizmalarının hiçbir delile dayanmadığını da görmüş olduk maal esef...

Kardeşimiz hiçbir örgütün, Stk nın ve grubun planlaması ve emriyle bu işi yapmış değil. Avukatların da kanaati bu yöndedir.

Bunun yanında Edirne'nin Chp'li Belediye Başkanının Emine Şahin hakkında belden aşağı vurduğu hakaret ve ithamlar içeren yazısını da ayaklarımın altına aldığımı belirteyim... Zira o yazının yeri orası... Tanıyanlar iletsin...

Konuyla ve gelişmelerle ilgili duyuruları buradan yapacağım. Sorusu olan messengerden sorabilir.

Bunun dışındaki "duyumları" lütfen teyid ettirmeden yaymayalım.

Bir doğru yapıcaz derken önü alınamayacak binlerce yanlışa ve acıya sebep olmayalım!

Son kez belirteyim;

1) Kardeşin İslami geçmişi tazedir.

2) Asla Provakator degildir.

3) Bu eylemi hiçbir grup emriyle ve grup adına yapmamıştır.

Allah en güzel dost ve yardımcıdır...

Habil Mert / Edirne