Atatürkçü Düşünce Bir Tekme De Sen Vurma Be Kardeşim Derneği

DENİZKRTL

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
14 Şub 2010
Mesajlar
2,267
Puanları
0
Yazan Çetin ZORLU Friday, 17 April 2009
Atatürkçü Düşünce Derneği, eski başkanı Şener Eruygur’un cezaevinde düşmesini takip eden gelişmeler üzerine adını değiştirdi. Eruygur’un şevkle ve tartışmalı bir sevkle GATA’ya transfer
olması, ardından transfer ücreti olarak tahliye olması, bir takım “herif”ler tarafından “baştan aşağı suç” oluşturacak şekilde basına yansıyınca, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin adı, “Atatürkçü Düşünce Bir Tekme De Sen Vurma Be Kardeşim Derneği” oldu.

*
Emekli generallerin durumları ciddi
GATA’ya sevkedilen Ergenekon tutuklusu emekli generallerin sağlık raporlarını ele geçirdik. Hepsi de çok ciddi hastalıklardan muzdarip.

Önce GATA’ya sevkedilen, ardından delil yetersizliğinden tahliye edilen Ergenekon tutuklusu emekli generallerin sağlık durumları hep tartışıldı. İşte o raporlar.


Levent Ersöz: Kronik Dodi sendromu. Vücuttaki çikolata seviyesinin aşırı düşmesi sonucu dodi keseceğinin parçalanmasıyla oluşan bir hastalık. Ersöz’deki durum kronik hal aldığı için hastanede yatması ve çikolata serumu takılması gerekiyor.


Hurşit Tolon: Ankastre bozukluğu. Her biri kendine özgü nitelikler taşıyan birçok hastalığı taşıyan bir hastalık kümesidir. İçinde fırın, davulumbaz, bulaşık makinesi barındırır. Biri bozuldu mu Allah muhafaza.


Şener Eruygur: Akut soğan cücüğü yetmezliği. Her ne kadar kronik olmasa da bazen soğan cücüğü yeme isteği o kadar güçlü olur ki, tutana aşk olsun. Bizim bi enişte vardı rahmetli, kapı gibi adamdı, bi baktık gitmiş. Dediler soğan cücüğü yetmezliği. Ağzım kokmasın misafir gelecek diye yememiş bi akşam. İşte öyle.


*


Veli Küçük, silah arkadaşları için küçük açtıracak

Var Mısın Yok Musun’da önümüzdeki günlerde ünlü bir isim yarışacak: Ergenekon tutuklusu Veli Küçük. Küçük, kazanacağı parayı, GATA’da tedavi gören aynı davadan sanık silah arkadaşları için kullanacak.

Küçük’ün geçtiğimiz günlerde kendisine SMS atarak yarışmacı olma isteğini dile getirdiğini aktaran “Dünyanın en kolay Küçük hissettiren yarışma sunucusu” Acun Ilıcalı, “Sayın Küçük, kazanacağı parayı GATA’da yatan Ergenekon sanığı komutanlarının tedavisi için harcayacağını söyleyince göz yaşlarımıza hakim olamadık ve bu isteğini kabul ettik” dedi.


Çetin Zorlu’nun sorularını cevaplandıran Veli Küçük ise, “Komutanlarım ve silah arkadaşlarım çok zor şartlar altında yaşıyorlar. Onlara yardım etmek boynumun borcu. Umarım adım gibi küçük kutular açtırarak, tedavi masraflarını çıkartırım” dedi.


Alınan bilgiye göre Küçük, yarışma için özel izinli olarak cezaevinden ayrılacak. Kutusundan kırmızı çıksın diye kırmızı kravat takacak. Ara sıra cezaevine bağlanarak kutu numarası soracak, parasız ayrılırsa hesap soracak.
 
Üst