• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Atatürk referandumda oy kullanacak mı?

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,942
Beğeniler
1,035
Puanları
113
#1
Atatürk referandumda oy kullanacak mı?
ENGİN ARDIÇYeni bir gayretkeşliğe giriştiler: Kılıçdaroğlu'nun bol keseden sıktığı palavralar da hayır kampanyasında etkisiz kalınca, Nutuk dağıtıyorlar.
Atatürk'ün Nutuk'u yani... Buca Belediyesi bilmemkaç bin dağıttı, şimdi de Kuşadası Belediyesi bilmemkaç bin dağıtmış.
Atatürk'ün kurucusu ve ortağı olduğu ve kitabın yeni baskısını yapan İş Bankası'nın yöneticileri de seviniyorlar "[FONT=pt_sansbold]stokları
[FONT=pt_sansbold]eritiyoruz
" diye.
Bu girişimin hayır oylarını arttırabileceğine kargalar bile gülerler ama dağıtıyorlar işte. Ellerinden başka şey gelmediği için "[FONT=pt_sansbold]iş[/FONT] [FONT=pt_sansbold]yaparmış[/FONT]" gibi görünmek amacıyla...
Sanki Nutuk okuyan "[FONT=pt_sansbold]hidayete[/FONT]" erecek ve gidip hayır oyunu yapıştıracak!
Tabii dağıtılan da, doğru dürüst Türkçe bile okuyamayan CHP'li kasaba yarı-aydınları Osmanlıca'yı sökmekte zorlanmasınlar diye, Nutuk'un "[FONT=pt_sansbold]sadeleştirilmiş[/FONT]" baskısıdır.
Açın bakın bakalım, Atatürk Nutuk'ta "[FONT=pt_sansbold]referandumlarda oyunuzu şu ya da bu[/FONT] [FONT=pt_sansbold]yönde kullanınız[/FONT]" diye bir şey söylemiş mi?
Onu bırakın, başkanlık sistemi ya da herhangi bir yönetim sistemi hakkında bir şey söylemiş mi?
Bulamazsınız... Nutuk, kurtuluş savaşımızın, onun önderi tarafından anlatımıdır, başka da hiçbir şey değildir.
"[FONT=pt_sansbold]Aradığınız herşeyi Nutuk'ta bulacaksınız[/FONT]" diyen ahmakların, orada kurtuluş savaşının ayrıntılarından başka ne bulduklarını bana da bildirmelerini rica ederim.
Nutuk almak için kuyruğa giren birkaç bin kasabalının bunu hangi "[FONT=pt_sansbold]saikle[/FONT]" yaptığını da merak ederim.
Yetmişlik Ayşe Teyze, hayatı boyunca akıl edip, bugüne kadar tenezzül edip Nutuk'u okumamış da, şimdi ahir ömründe, birdenbire referandum aşkıyla mı kitabı kapıp gidiyor?
Okuyacak mı, televizyonun yanına mı koyacak?
Sakın "[FONT=pt_sansbold]torunuma derslerinde lazım[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]olur[/FONT]" dürtüsü olmasın bu?
Yoksa ülkemizde çok yaygın olan "[FONT=pt_sansbold]beleş[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]buldun kap[/FONT]" eğilimi mi?
Cebindeki akrepten kurtarıp Nutuk'u almak için hepi topu on beş liracığı bir türlü çıkaramayanlar mı referandumda Kılıçdaroğlu'nu kurtaracaklar?
Hele bazı kişiler Nutuk'u belediye reisine imzalatmaya kalkmışlar ki, Atatürk'ün kitabına onun yerine imza atmak hiçkimsenin haddine düşmemiştir. Bu densizliğin hesabı sorulmalıdır.
Yoksa bu muhabbetin arkasında ince bir "[FONT=pt_sansbold]basın hergeleliği[/FONT]" mi yatmaktadır efendiler?
"[FONT=pt_sansbold]Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]toplanan binlerce vatandaş,[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]Mustafa Kemal Atatürk'ün eserini alabilmek[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]için saatler öncesinden uzun[/FONT][FONT=pt_sansbold] [/FONT][FONT=pt_sansbold]kuyruklar oluşturdu[/FONT]"... Lafa bak lafa!
Sanki referandum "[FONT=pt_sansbold]Atatürk'e karşı[/FONT]" yapılacak ve de Atatürk hayır oyu vermenizi istiyor!
Bu, CHP'nin ve onun basın amigolarının çirkin bir algı operasyonudur. Çaresiz kaldıkları için.
[/FONT]

***
Günün hayal kırıklığı

"Hayır dediğimiz için hiçbir siyasi partide bizi genel başkan yapacak değiller."
Metin Feyzioğlu, Barolar Birliği Başkanı
[/FONT]
 
Üst