Atak'ların ihracatı Amerika yüzünden ertelendi!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
213654_3644.jpg

ATAK'ların ihracatı ABD yüzünden ertelendi

Türkiye tarafından Pakistan’a ihracatı yapılacak 30 adet T129 ATAK helikopterinin, ABD’nin motorların teslimi konusunda sorun çıkarması yüzünden en az 6 ay sonraya atıldı.

Türkiye geçtiğimiz aylarda Pakistan'a ekonomi tarihinin en büyük ihracatını gerçekleştirmiş, ATAK helikopterlerinin satışını onaylamıştı.

30 adet olarak gerçekleştirilecek ihracat, ABD'nin motor konusundaki çıkardığı zorluklar nedeniyle en az 6 ay ertelendi.

SAVUNMA FUARINDA AÇIKLANDI

Pakistan'ın Karaçi kentinde gerçekleşen IDEAS 2018 uluslararası silah fuarında, Türkiye Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) temsilcisinin Rus medyasına açıklamasında, Pakistan'la geçtiğimiz yaz imzalanan 30 adet T129 ATAK helikopterin teslimiyle ilgili sözleşmenin en az 6 ay geciktirildiğini söyledi.

Gecikmenin daha uzun sürebileceğini kaydeden kaynak, bunun ABD'nin ATAK helikopterleri için CTS800 motorlarının tesliminde sorun çıkarmasıyla ilgili olduğunu vurguladı.

YENİ MOTOR ARAYIŞI

Halihazırda ATAK üreticisi TUSAŞ'ın motor konusunda yeni arayışlara başladığını anlatan SSM yetkilisi, "Muhtemelen ATAK'lar, Batı Avrupa yapımı motorlarla donatılacak. Ayrıca Çin motorları da inceleniyor" dedi.

Sözleşmenin feshinin söz konusu olmadığını vurgulayan kaynak, sözleşmenin tamamıyla hayata geçmesi için her şeyi yapacaklarını söyledi. Daha önce TUSAŞ'tan Rus medyasına yapılan açıklamada, Pakistan'a ilk helikopterlerin 1-2 yıl içinde teslim edileceği ifade edilmişti. Böylelikle bu süre en az 6 ay uzatılmış olacak.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu haber en hızlı AKP destekçisi ensonhaber sitesinin haberidir, muhalif haber sitesi değil yani.

Bu atak helikopterleri için %100 yerli diyorlardı.

Ama görülüyor ki öyle değilmiş, %100 yerli olmadığı için, dışarıya bağımlı olduğumuz için helikopteri satamıyoruz, bekliyoruz.

Birileri bizi keklemiş, açıkça milleti kandırmışlar yani!!!

bi husben

Kıdemli Üye
sende buna sevin emi
önümüzdeki 5 yıl içinde ne abd nin nede başka bir ülkenin motoruna ihtiyaç duymayacaz inşaallah
o yüzden durmaksızın çalışmamız lazım kendi uçağımızı kendi hava savunma sıstemımızı kendı tankımızı ürettiğimiz günkendi uçak gemimizi yüzdürdüğümüz gün kimseye eyvallahımız kalmayacak

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ben KEKLENMEKTEN ZEVK ALAN BİR TİP DEĞİLİM.

Sevineceksen sen ve senin gibi tiplerin sevinmesi lazım, ne de olsa keklendikte zevk alan, keklendikce daha çok bağlanan tiplersiniz sizler!

Ulan adamlar aylardır bizi keklemişlar, kandırmışlar, ben bunu eleştiriyorum adam gelmiş sevin diyor!
Yuh olsun be.

Hakikaten müstehaksınız siz!
Aferin lan akp!
bunları ne kadar kandırırsan, keklersen tebrik ederim seni akp!

bi husben

Kıdemli Üye
Ben KEKLENMEKTEN ZEVK ALAN BİR TİP DEĞİLİM.
Sevineceksen sen ve senin gibi tiplerin sevinmesi lazım, ne de olsa keklendikte zevk alan, keklendikce daha çok bağlanan tiplersiniz sizler!

Ulan adamlar aylardır bizi keklemişlar, kandırmışlar, ben bunu eleştiriyorum adam gelmiş sevin diyor!
Yuh olsun be.

Hakikaten müstehaksınız siz!
Aferin lan akp!
bunları ne kadar kandırırsan, keklersen tebrik ederim seni akp!

Leblebi kafalı leblebi tozu beynini sarmış o yüzden düşünemiyorsun
ne zaman ak partiden uzaklaşsam senin gibi tipler yüzünden geri dönüyorum
şimdi içindeki kinle debelenmeye devam et

bi husben

Kıdemli Üye
kekyellow adamlar seni yalanlamış

Atak helikopteri Pakistan yolunda
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen, Pakistan'a Atak helikopteri ihracatına yönelik ihracat lisansını kısa sürede alacaklarını düşündüklerini bildirdi. Özmen, ihracat lisansı sorunu nedeniyle Pakistan'a teslimatın ertelendiğine yönelik haberlerin doğru olmadığını, programın planlandığı gibi devam ettiğini belirtti.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kekyellow adamlar seni yalanlamış

Atak helikopteri Pakistan yolunda
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen, Pakistan'a Atak helikopteri ihracatına yönelik ihracat lisansını kısa sürede alacaklarını düşündüklerini bildirdi. Özmen, ihracat lisansı sorunu nedeniyle Pakistan'a teslimatın ertelendiğine yönelik haberlerin doğru olmadığını, programın planlandığı gibi devam ettiğini belirtti.

:)

Keklenen ben değilim, SENSİN.

Adam ne diyor; bizzat senin aktardığın yerden alıyorum; " İHRACAAT LİSANSINI KISA SÜREDECE ALACAKLARINI DÜŞÜNDÜKLERİNİ...."

Peki bu İHRACAAT İZNİ nerden alınıyor hüsben?

AMERİKADAN!
ABD SAVUNMA BAKANLIĞI PENTAGONDAN alınıyor!!!

Kaynak mı?

Buyur:

Geçtiğimiz mayıs ayında Pakistan’la 30 adet ATAK ihracatı için anlaşma sağlanmış, satış sözleşmesi imzalanmıştı. Ancak ABD ile, hem Pakistan hem de Türkiye’nin üst üste yaşadığı krizler, ATAK’ın ihracatını da etkilemişti. ATAK helikopterinde ABD’li Honeywell ile İngiliz Rolls-Royce ortaklığı olan motor kullanılması nedeniyle, Türkiye’nin, Pakistan’a ATAK helikopterini satabilmesi için, ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) ihracat izni alması gerekiyor. Beklenen izin ise henüz çıkmadı

ATAK için yerli motor şart

Haber sözcüden değil, cumhuriyetten değil, aynı senin gibi akp yandaşı türkiye gazetesinden :)

YÜZDE YÜZ YERLİ İSE NİYE AMERİKADAN İHRACAAT İZNİ ALIYORUZ???

İyi keklenmeler tosunum :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu arada sevgili husben;

Ben haberi paylaştım, yerli diyorlardı, milli diyorlardı ama doğru değilmiş, amerikanın izni olmadan satamıyormuşuz, bizi kandırmışlar dedim.

Sen hooop geldin bana saldırdın.

Allah aşkına sıkıntın ne?

YANLIŞA yanlış demeyelim mi?

Bi de diyorsun ki "ne zaman akpden uzaklaşsam senin gibi tipler yüzünden geri dönüyorum", yahu ben YANLIŞA YANLIŞ dedim, senin kitabında yanlışa yanlış deyince DÖNMEK mi var???

bi husben

Kıdemli Üye
Bu arada sevgili husben;

Ben haberi paylaştım, yerli diyorlardı, milli diyorlardı ama doğru değilmiş, amerikanın izni olmadan satamıyormuşuz, bizi kandırmışlar dedim.

Sen hooop geldin bana saldırdın.

Allah aşkına sıkıntın ne?

YANLIŞA yanlış demeyelim mi?

Bi de diyorsun ki "ne zaman akpden uzaklaşsam senin gibi tipler yüzünden geri dönüyorum", yahu ben YANLIŞA YANLIŞ dedim, senin kitabında yanlışa yanlış deyince DÖNMEK mi var???

yahu sen nerde yaşıyorsun arkadaş atak helikopterlerinin motoronun yerli olmadığını daha yeni mi öğrendin.

Ayrıca ben sana saldırmadım sadece bu ihracat durabileceği varsayımıyla sende sevin dedim ardından da 5 yıla kadar dışa bağımlılığımız azalacak diye izahat verdim.dışa bağımlılığın azalacağından dolayı sevinmen gerekirken istemiyorumuş gibi hareket ediyorsun.

Şimdi altay tankıda milli değil mi motor var mı yok ilk sipariş için motor başka ülkeden getirilecek.Şu an bmc 600 beygirlik motor üretti tabi yavaşa yavaş beygir gücünü arttırarak yeni motor uretmek için çalışlıyor.Bu gibi olaylar ha bire olacak olaylar değil 5 yıl gibi bir sürede motor sorununun çözüleceğini tahmin ediyorum.

sizin şu an deseklediğiniz chp uçak fabrikasını kapatmasaydı şu an kim bilir nerelerdeydik sayın yellow
bide bu chp rahmetli erbakandan biraz feyz alsaydı su anki tank teknolojimiz nerelere giderdi.

takıldığın şeye bak.heskiden 1-2 kobra helikopterine hasrettik ucuramıyorduk bile şimdi 30 un uzerınde atak helıkopterımız var vızır vızır pkk nın kafasına bomba yagdırıyor.neymıs motor yerlı değil miş. oda olur 10 yıl içinde inşaallah uçağımzıda ucuracaz o zaman ıstedıklerı kadar sılah ambargosu koysunlar

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
yahu sen nerde yaşıyorsun arkadaş atak helikopterlerinin motoronun yerli olmadığını daha yeni mi öğrendin.

1323897370_srtsy.jpg

d761b33674.png

Onu bana değil yandaşlarınıza, yandaş medyanıza söyle.

BEN BİLİYORDUM ZATEN. YERLİ lafına hiç inanmadım.

yerli-helikopter-motorunda-buyuk-basari_m.jpg

akp medyası hatta motordan bile bahsederek yerli helikopter diye yazdı.
Suç benim mi şimdi???

Son düzenleme:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ayrıca ben sana saldırmadım sadece bu ihracat durabileceği varsayımıyla sende sevin dedim

MİLLİ BİR KONUNUN OLUMSUZLUĞU ile ilgili bir konuda sen gelip SEVİN dersen bu saldırmaktır.
Benim sevindiğimi, sevineceğimi neye göre yazdın, bu iftira değil mi?

İster akp yapsın ister chp, ister saadet ister bir başkası benim için hiç farketmez; BU ÜLKEYE YÜZDE YÜZ YERLİ HELİKOPTER; UÇAK vs. YAPILACAKSA YAPANI AYAKTA ALKIŞLARIM BEN!

Ben sizin gibi parti sevdalısı değilim, ben MEMLEKETİMİN SEVDALISIYIM!

Memleketime GERÇEKTEN HİZMET EDENE her zaman teşekkür ederim.

ama YALAN SÖYLEYENE,. MİLLETİ KEKLEYENE DE İTİRAZ EDERİM:

Aramızdaki fark bu!

AKPnin yalanına yalan diyene hemen chp destekcisi, fetöcüüüü diye çamur atıyorsunuz.

bi husben

Kıdemli Üye
MİLLİ BİR KONUNUN OLUMSUZLUĞU ile ilgili bir konuda sen gelip SEVİN dersen bu saldırmaktır.
Benim sevindiğimi, sevineceğimi neye göre yazdın, bu iftira değil mi?

İster akp yapsın ister chp, ister saadet ister bir başkası benim için hiç farketmez; BU ÜLKEYE YÜZDE YÜZ YERLİ HELİKOPTER; UÇAK vs. YAPILACAKSA YAPANI AYAKTA ALKIŞLARIM BEN!

Ben sizin gibi parti sevdalısı değilim, ben MEMLEKETİMİN SEVDALISIYIM!

Memleketime GERÇEKTEN HİZMET EDENE her zaman teşekkür ederim.

ama YALAN SÖYLEYENE,. MİLLETİ KEKLEYENE DE İTİRAZ EDERİM:

Aramızdaki fark bu!

AKPnin yalanına yalan diyene hemen chp destekcisi, fetöcüüüü diye çamur atıyorsunuz.

yahu ne yalanı bi sennin haberin yokmuş motorun dışardan geldiğine
baka ihalar milli ihalar şu an en az uçaklar kadar etkili ve yararlı bir güne bir gün menfi bi ryorumun oldumu ihalar sihalar için