Aşkın gözü neden kördür?

Kaf-Nun

Asistan
Eğer merak edenleriniz varsa, işte size Aşkın hikayesi... Ben de yeni duydum :)

Uzun zaman önce yani dünya yaratılmadan ve insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez bir şekilde dolanıyorlarmış.

Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken, Saflık, ortaya bir fikir atmış: Neden saklambaç oynamıyoruz?

Hepsi bu fikri beğenmiş ve Çılgınlık, bağırmış: Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum! Tabii başka hiç kimse, Çılgınlık ı arayacak kadar çıldırmadığı için, Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış, 1, 2, 3 .... Ve Çılgınlık saydıkça, iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramışlar. Şefkat, Ayın boynuzuna asılmış; İhanet, çöp yığınının içine girmiş; Sevgi, bulutların arasına kıvrılmış; Yalan, bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama yalan söylemiş çünkü gölün dibine saklanmış; Tutku, dünyanın merkezine gitmiş; Hırs, bir para çuvalının içine girerken çuvalı yırtmış.

Ve Çılgınlık saymaya devam etmiş, 79, 80, 81, 82..... Aşkın dışında, bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar zaten saklanmış. Aşk, kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş.. Bu bizi şaşırtmamalı çünkü hepimiz Aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz.

Ve Çılgınlık 95, 96, 97ye gelmiş ve 100e vardığı anda, Aşk, sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış.

Çılgınlık bağırmış: Sağım solum sobedir, geliyorum! Arkasını döndüğünde, ilk önce Tembelliki görmüş, o ayaktaymış, çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra Şefkati Ayın boynuzunda görmüş, ve İhaneti çöplerin arasında, Sevgiyi bulutların arasında, Yalanı gölün dibinde, ve Tutkuyu dünyanın merkezinde, hepsini teker teker bulmuş, sadece biri hariç.

Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış, en son saklı kişiyi bulamamış, derken Haset, bulunamadığı için haset duyarak, Çılgınlıkın kulağına fısıldamış: Aşkı bulamıyorsun, çünkü o güllerin arasında saklanıyor.

Çılgınlık, eline çatal seklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış, ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış, ve gözlerinin üzerindeki parmaklarının arasından iki sicim gibi akıyormuş. Çılgınlık, Aşkı bulmak için heyecandan, Aşkın gözlerini çatal sopa ile kör etmiş. Ne yaptım ben? Ne yaptım ben? diye bağırmış. Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?

Aşk, cevap vermiş: Gözlerimi geri veremezsin ama benim için bir şey yapmak istersen, benim kılavuzum olabilirsin.

Ve o günden beri, Aşkın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

aşk

Çılgınlık, eline çatal seklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış, ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış, ve gözlerinin üzerindeki parmaklarının arasından iki sicim gibi akıyormuş. Çılgınlık, Aşkı bulmak için heyecandan, Aşkın gözlerini çatal sopa ile kör etmiş. Ne yaptım ben? Ne yaptım ben? diye bağırmış. Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?
"çılgınlık" sız aşk yaşayanların aşkı kör olmuyormuş.. bi nevi mantık evliliği olur artık napalım..

H

hod-ray

Guest
yakisikli2000' Alıntı:
"çılgınlık" sız aşk yaşayanların aşkı kör olmuyormuş.. bi nevi mantık evliliği olur artık napalım..
mantıkla aşk birarada bulunabilse çok hoş bir şey olurdu herhalde...Ama ben hiç rastlamadım öylesine...

ilkay

Asistan
çok güzeldi eline emeğine sağlık

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Aşkin Gözü Neden Kör

AŞKIN GÖZÜ NEDEN KÖR

uzuun zaman,insanlar dünya`ya ayak basmadan önce;iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez bir vaziyette dolanıyorlarmış.

Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkkın oturuyorlarken SAFLIK ortaya bir fikir atmış,

-`Neden saklambaç oynamıyoruz?`Hepsi bu fikri beğenmiş;Saklambaç oynamaya karar vermişler.ÇILGINLIK bağırmış;"Ebe olmak istiyorum,ebe olmak istiyorum!"Hiç kimse ebe olupta ÇILGINLIK`ı arayacak kadar çıldırmadığı için kabullenmiş.
ÇILGINLIK,bir ağaca yaslanıp saymaya başlamış; 1,2,3..ŞEFKAT,AY`ın boynuzuna asılmış,İHANET çöp yığınının içine girmiş,SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış,YALAN bir taşın altına saklanacağını belirtip,her zamanki gibi yalan söyleyip gölün dibine saklanmış,TUTKU dünyanın merkezine gitmiş,PARA HIRSI içine girmeye çalıştığı çuvalı yırtmış.ÇILGINLIK saymaya devam etmiş,79,80,81,82...

AŞK`ın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar saklanmış.AŞK;kararsız olduğu gibi nereye saklanacağınıda bilmiyormuş{bu sizi şaşırtmamalı;hepimiz AŞK`ı yakalamanın ne kadar zor olduğunu biliriz}.
Ve ÇILGINLIK saymaya devam ediyor;95,96,97...Tam 100`e vardığı anda,AŞK sıçrayıp güllerin arasına saklanmış.ÇILGINLIK bağırmış;"Sağım,solum sobe,geliyorum!..

"Arkasını dönmüş,TEMBELLİK`le gözgöze gelmiş.Çünkü onun saklanacak enerjisi yokmuş.Sonra ŞEFKAT`i AY`ın boynuzunda,İHANET`i çöplerin arasında,SEVGİ`Yİ bulutların arasında,YALAN`I gölün dibinde,TUTKU`yu dünyanın merkezinde görüp sobelemiş.Biri hariç;AŞK.ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış,son hedefini bir türlü bulamıyormuş. Belkide kendiliğinden ortaya çıkıp sobelenen-HASRET,hasretten olsa gerek dayanamayıp,ebenin kulağına fısıldamış,`AŞK,güllerin arasında saklanıyor.`Yine görmeyen ÇILGINLIK,eline çatal şeklinde bir sopa alıp güllerin arasına çılgınca saplamış,saplamış,saplamış.
Taki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar.AŞK,elleriyle yüzünü kapatıp ortaya çıkmış.Parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş.ÇILGINLIK,elindeki çatal sopayı yanlışlıklada olsa AŞK`ın iki gözüne saplayıp kör etmiş.`Ne yaptım ben,ne yaptım ben?`diye bağırmış;`Seni kör ettim,nasıl onarabilirim?`ve AŞK,yanıt vermiş;"Gözlerimi geri veremezsin.Ama benim için bir şey yapmak istersen,klavuzum olabilirsin."İşte o günden beri,AŞK`ın gözü kördür,ÇILGINLIK her zaman yanındadır

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
böyle birşeyi de ilk defa okuyorum...yada duyuyorum...

ama mükemmelmiş...

sağolasın ...dadaş...

med-cezir

Profesör
vay bee supermiş...

aşkın gözünün neden kör olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor

emeğinize sağlık

melde

helina_roje
İlk okula giderken okumuştum sonra bu yazıyı hep aradım teşekkürler ahuzarcım paylaşım için :)

Sabr-el-Hayat

Profesör
paylasim icin sagol, ilk defa okudum biraz düsünmem lazim... :p

sword

flawless Victory
ilginç, tutarlı ama geçerliliği tartışılır:)
Yani kısaca emeğine sağlık güzel bir yazı.

Emin...

Paylaşımcı
Enterasan bi o kadar da mütiş

özzey

♥özlemzeynep♥
çok güzelmiş ben de ilk defa okuyorum:) vay be

müttaki

Profesör
göz gönülde olanı görür... gönülde Aşk olunca görülen de sadece Aşk oluyor

Aşıklar Aşkdan gayrı ne varsa ona kör oluyor demek ki :)

yazı için teşekkürler Ahuzar

bu yaziyi msn üzeri bi arkadas yollamisdi bana..baya oluyo..ama tekrar okumasi cok güzel oldu ..:)

M

Murat Sâki

Guest
Bir "hepburn" hikayesi zannedersem lise yıllarında okumuştum bunu.Kurgu oldukça güzel ama realite ve sürrealite ile yakından,uzaktan ilgisi yok.Bu tür hikayeler çocukların elinde erimeli daha olgunlaştırıcı yazılar okumalıyız.Nacizane tavsiyem.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Bir "hepburn" hikayesi zannedersem lise yıllarında okumuştum bunu.Kurgu oldukça güzel ama realite ve sürrealite ile yakından,uzaktan ilgisi yok.Bu tür hikayeler çocukların elinde erimeli daha olgunlaştırıcı yazılar okumalıyız.Nacizane tavsiyem.

her yetiskinin icindebir cocuk vardir , bizlerde bazan o cocugu besliyoruz....
yoksa yetiskin olarak hayat cok agir geliyo bazan
(yetiskinler gibi yazinca sorun oluyo forum karisiyo:) )

M

Murat Sâki

Guest
Bir tavsiyeydi sayın;ahuzar yok-sa o kadar da gaddâr değilim ben.

Muhakak bu da doğrudur "her yetişkinin için-de bir .ocuk vardır;bizler de bazan o çocuğu besliyoruz,yoksa yetişkin olarak hayat çok ağır geliyor bazan"

Kendinize iyi muamele ediniz...