Askerlik yapanlar bilirler...

Enes

İhvan Forum Üye
Yagmurda cimleri sulamak

Aynaların ve kapı kulplarının calinmasini önlemek için tuvalet nöbeti

Bozulan bazı makinaların,uçakların,jeeplerin hatta içinden komutanın üstüne yemek dökülen tabağın cezalandırılması.

Yemekhaneden çalinan iki avuc catal biçagin kaçak suçlamasi ile cezaya çarptirilip atis sahasinda bilmem kac gün ceza almasi; yetmezmis gibi kacmasinlar diye baslarina nobetci dikilmesi

Elektronik mühendisinin görevinin klima ya da televizyonun kumandasını idare etmek olması

Camsil ile leopard tankinin silinmesi.

Asker agaca carpti diye agacin sulanmama cezası alması

Attan dusen asker olursa atin kirbac cezasi alması.

Disiplini bozduklari gerekçesi ile çimlerin arasinda açan guzelim kır çiçeklerinin kahraman mehmetçiklere teker teker söktürülmesi.

Günde en az 2 defa koyun gibi sayılmak.

Askerlerin sigara içip yerlere izmarit atması, ertesi sabahta bu izmaritleri tek tek toplanması

Hapis cezası alanların tutmak zorunda olduğu duvar nöbeti. bir plastik sandalyede duvara karşı oturup, zamandan habersizce duvara bakmak

Odun saymak. (ciddi ciddi odun saymak,623 tomruk, 178 küçük dal, 500 çalı çırpı

Maden mühendisine kömür taşıtılması.

Kibrit kutusuyla yaklaşık 500 metrelik bir yolun ölçülmesi. (bunu nöbette sigarayla yakalanan ere ceza olarak veren bir asteğmen)

Tuvaletleri "temiz kalsin" diye kilitlemek.

Butun kizlarin guzel gelmeye baslamasi

Askerde hırsızlık yoktur, yer değiştirme vardır.

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
Boyle askerlik mi olur ya?Siz askerde askerlikten baska hersey yapmissiniz valla :)Benim tv de izledigim askerlikle senin anlattiklarinin arasinda zerre kadar benzerlik yok...Allah yardimciniz olsun :)

Enes

İhvan Forum Üye
M_i_r_a_y' Alıntı:
Boyle askerlik mi olur ya?Siz askerde askerlikten baska hersey yapmissiniz valla :)Benim tv de izledigim askerlikle senin anlattiklarinin arasinda zerre kadar benzerlik yok...Allah yardimciniz olsun :)

miray ne TV si TV de görünen vallahi tatil bunlarin hiçbirinde abarti yok.. daha bunlar gibi onlarca madde var...

meftun

Paylaşımcı
Bu tv. deki asker dizileri hep yalan o zaman.. Bu ne ya böyle askerlik mi olur?:angry[1]: Askere gitmek istemeyenlere hak verdim doğrusu..:shhh[1]:

LoNeLY

Kişisel Biri
ya askerde bende boyle sacma seylermi yasıycam :D

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Bizim bir arkadaşımıza da, askerde ceza olarak akşama kadar 500 izmarit toplatmışlardı.
Biz sigara içerken başımızda bekliyordu, izmaritleri almak için ...;)

kardeşim allah razı olsun bende ufak bir anımı anlatayım istedim acemi birliğimiz bitti artık sıra eşyalarımızı almaya ve gitmeye geldi o arada bir uzman çavuş bağırıyordu ehliyeti olan varmı aranızda ehliyeti olan varmı diye içimizden bir arkadaş dediki benim var uzman çavuş ona şu görevi verdi AL O ZAMAN BU EL ARABASINI KARARGAHA GÖTÜR işte arkadaşlar böle olaylarda oluyor.....

Nikbin

Tevekkeltü Allah
Web sitesi
muvahhide.blogspot.com
YAAA:( acıdım yaa

yazık valla.. önümüzdeki aylarda benimde arkadaşım askere gidecek:(
okadar zaman kolay geçermi ya:crying:

DJ MESNEVI

Doçent
abi allah rızası icin birisi beinm bi yerimi kırsın :Saskere falan gitmek istemiommm

sahara

Paylaşımcı
Butun kizlarin guzel gelmeye baslamasi :O :O

bu çok hoştu yaa
çooook güldüm buna valla

nur_visal

Paylaşımcı

Abim şuan asker,gitmeden önce tv de seyrederken insan bunları görünce askere gitmek istiyor derdi.Ve gitti izine geldiğinde abi tv deki gibimi dedim yok be öyle askerliğe can kurban demişti....

allah rızası içinse ben kırarım kardeşim yeterki senin rızalığın olsun nnerde buluşucaz..:)

S

Sadece benja

Guest
Askerlikte mantık olmadığını yakından gördüm. Yeteerrrr bitsin artık.........