Askerlik Tek Tip olmalı mı?

Askerlik Nasıl Olmalı

• Askerlik Tek Tip Olmalı

Oy: 23 34.8%
  • Askerlik Tek Tip Olmamalı

Oy: 15 22.7%
  • Paralı/Profosyonel Askerlik Olmalı

Oy: 16 24.2%
  • Devlet Kuruluşlarında Hizmet Ederek Askerlik Olmalı

Oy: 3 4.5%
  • Askerlik Olmamalı

Oy: 6 9.1%
  • Fikrim Yok

Oy: 3 4.5%

• Kullanılan toplam oy
    66

manifesto

Yasaklı
Ben askere gitmediğimden değil yanlış anlaşılmasın,askerlik olmamasından yanayım..nasıl :) profesyonel düzen,çok kısa temel eğitim 3-4 ay yeterli..güzel anket olmuş..tek tip'i hükümet iteler dedim haklı çıkıcam galiba

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Tek tip işinin asıl amacı yedek subaylık müessesini yok edip orduya dışarıdan subay girişini durdurmak...
Yoksa askerin umrunda mı tek tip adaleti??

manifesto

Yasaklı
Hükümet TEK tip askerliği rafa kaldırdı bile..zaten sıcak bakmıyordu..şimdi askerlik süresinin yeniden kısaltılmasını bekliyoruz 9 aya 4 ay gibi bir rakam zaman içinde sıfırlanması ümidiyle tabi..

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
sıfırlamakmı ?
neden sıfırlancakmış ?
böyle bir şey istemek bana cok mantıksız geliyor
aksine her zaman güçlü bir orduya sahip olmamız gerekiyor
sıfırlanmasını istemek bunun tersini istemek olmazmı
yani İslam ve Türk düşmanlarının ekmeğine yağ sürmek olur

med-cezir

Profesör
erdem askere mi gidecen hayırdır :)
tek tip askerlik kadar saçma bi fikir olamaz
oldu sen üniversite bitir okadar dirsek çürüt okuma yazma bilmeyen cahil adamlarla aynı kefeye kon yok böyle bişey
kimse kusura bakmasın şuanki sistem gayet iyi
bedellide adil değil parayı ver 1 ay paşalar gibi rahat et (tatil yap desek daha iyi olur) ohh ne ala memleket

SeTTaR

Profesör
Elbet askerliğin tek tip olmasından yanayım,sürenin bir yıl ve her erkek vatandaş bu görevi yapmalıdır.Paralı askerliğede karşıyım.

ismail

Yeni
Hükümet tek tip askerliği rafa kaldırdı

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, dün sabah tek tip konusundaki sorulara "Genelkurmay çalışmasını Başbakanlık’a verdi, bundan sonra inisiyatif Başbakanlık'ta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesi'nde" yanıtını vermişti.
Bakan Gönül daha sonra yaptığı açıklamada ise sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi ve düzeltti.
Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde konunun gündeme gelmiş olabileceğini belirten Gönül, "Konu görüşülmüş olabilir ama bakanlığımızdan Başbakanlık'a gitmiş herhangi bir tasarı yok. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
MYK'DA KARŞI ÇIKANLAR OLDU
Ak Parti MYK devam ederken, Başbakanlık da söz konusu çalışmanın gelip gelmediği konusunda araştırma yaptı.
MYK’da “tek tip” askerlik uygulamasına karşı çıkanlar oldu. Bazı milletvekilleri, eğitim bakımından sınıflandırma yapılmamasına karşı çıktı.
Hükümet’in tartışmalara neden olan “tek tip askerlik”le ilgili düzenlemeyi rafa kaldırıldığı öğrenildi.

K

Kaçak

Guest
Pek bi "her Türk Asker doğar" var aramızda sanırım ....
Askerlik profesyonel olmalı ...
Kimse bu ülkenin gençlerini bir yere toplayıpta , ne hakaret ne propaganda ne değer ve inançlarına sövgü yapmamalı ...
Ve hatta bunu geçmişte yapmış , ve şu an yapanlar bir yere toplanıp üzerlerine zift ve tavuk tüyü dökülüp toplum içinde gezmeleri sağlanmalı , değil devlet geliri sağlanması , devletin sundugu hiç bir hizmetten istifade ettirilmeden yaşamaları sağlanmalı ...

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
oldu sen üniversite bitir okadar dirsek çürüt okuma yazma bilmeyen cahil adamlarla aynı kefeye kon yok böyle bişey
bedellide adil değil parayı ver 1 ay paşalar gibi rahat et (tatil yap desek daha iyi olur) ohh ne ala memleket

Yazdığınız mesajdaki çelişkinin farkında olsaydınız eminim böyle bir mesaj yazmazdınız...
Eğer bedelli adil değilse tek tip olmayan askerlikte adil değildir...Madem öyle nasıl ki okumuş! kültürlü insanlarla ! okumayan cahil ! insanların aynı kefeye konması adil değilse,aynı şekilde bedellerini ödeyemeyen fakir kesimin,dişini tırnağına takan zengin kesimle aynı kefeye konulmasıda adil değildir...
Cahil ! cahilliğini bilecek...!Fakir fakirliğini bilecek...!
Zihniyete şaşmamak elde değil...Bir insan sırf okumamış diye ona cahil gözüyle bakan insanlar sadece cahil değil cehli mürekkeptir...

HENGAMe

Yeni
tek tip olsun tabiki,
adamdört yıllık okumuş teğmen yada subay artık aşamaları pek anlamam olmuş bişeyler gidiyor..
afedersiniz bir terörist gelse çok değil ağırca bir tokat atsa vya şöyle az şiddetli rüzgaresse, adamı ya yere çakar ye uçurur...
eğitim için ise altı ay sonra teskeremi alıp gideceğim düşüncesi içindeki bir adam nederece faydalı olabilir oda tartışılır..

ek olarak,etiket almakla cahillikten kurtulduk sanıp yolda yürümesini bilmeyenler!!,
ne cahil diye nitelendirdiğiniz etiketsizler gördüm ben,
birçoğunu hatta bu sınıf tabakası yapacak şekilde cahilliğibi ortaya koyanları ayağının altında sakız diye ezer zekasıylada susuz getirir..

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Bencede tek tip olmasın, yıllarca okuyan kafasını kitaptan kaldırmayan insanlar tanıyorum.Bunlar okuyup bir yerlere gelmeye çalışırken, diğer yandan keyfince gezmiş tozmuş insanlarla bir tutulmamalı, zaten askerliğin uzatılması hepsinin üstüne kabus gibi çöktü,şimdiki düzen gayet iyi bence...

HENGAMe

Yeni
şu sonuçlara bir bakyım dedim..hepsi iyi güzel hoşta merak ediyorum askerlik olmamalıyı işaretleyenler ne düşünüyorlar:/

Kırmızı_zambaK

Profesör
Türkiye için hayırlı olan Tek tip Askerliktir.. bunun ötesi yoktur diye düşünüyorum..

ve yakındır.. Aralık ayından sonra kısa dönemi sona eriyor aldığım bilgiye göre :)

Hayırlısı olsun şimdiden :p

|SEÇKiN|

Profesör
ter tercihim kesinlikle, "profesyonel ordu"
ama bu ankete bu şıkkı siz neden koymadınız onu anlayamadım.
paralı askerlik derken kastınız buysa, ikisi aynı şey olmaz pek. daha doğrusu tam karşılamaz.
siz oraya profesyonel ordu şıkkını koyarsanız onu işaretlerim, şu an oy kullanmıyorum.
çünkü hiçbiri benim tercihimi karşılamıyor.

ibrahimi

Has Uşak
paralı askerlik sizin söylediğiniz şıkkı karşılıyor efendim,düzenleyelim yine de.

melde

helina_roje
benim için farketmez :) ama olması halinde büyük bir ayrımcılığın başlayacağı kesin

sümeyye

Üye

uzun dönemlerde sadece okuma yazma bilmeyenler yok yalnız..lise mezunları ve 2yıllık üniversitelilerde uzun dönem yapıyorlar askerliğini..ve hatta hayat şartlarından dolayı okurken tecilini bozduranlarda..ayrıca o cahil dediğiniz insanlar kim bilir neden hangi sebebten dolayı okumamışlar veya okuyamamışlar..
tektip askerlik olsun herkes eşit sürede yapsın..üniversite mezununun işi gücü hayatı var da diğerlerinin yok mu yani..onlar iş kurmayacaklarmı..
tektipten yanayım ama sürenin 12aydan daha az olması şartıyla ..koskoca 1bucuk sene askerlik yapmak zordur sanırım...umarım hükümet gereğini yapar..

K

Kaçak

Guest
Profosyonel yazımında bir yanlışlık yokmu yahu ...
çok tip askerlik olmalı bence ...