Asker ve Etro, Cumhur'dan Kaçtılar!

hirahos

Kıdemli Üye
GÜL VE ERDOĞAN'DAN ASKER VE CHP MESAJI

29 Ekim 2010 22:07

Çankaya Köşkün'deki resepsiyona asker v e CHP lideri katılmadı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan isim vermeden asker ve CHP'yi eleştiren mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde verdiği resepsiyonu ''Türkiye burada'' diye değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resepsiyona katılanları tebriklerinin ardından gazetecilerin sorusu üzerine, ''Türkiye'nin bütün gerçeği burada. Bütün farklılıkları, bütün renkleri burada. Türkiye'nin realitesi burada. Türkiye burada'' değerlendirmesini yaptı.

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki restorasyonla ilgili bir değerlendirme üzerine de, ''Devletin yüzü burası'' şeklinde konuştu.

Gül, ''Askerlerin ayrı resepsiyon vermesini nasıl değerlendirdiği'' şeklindeki soruyu ise cevapsız bıraktı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ise bir gazetecinin ''Resepsiyon çok stresli bir süreçte hazırlandı'' şeklindeki sözleri üzerine, ''Biz olgunuz, sabırlıyız. Her şeye de alışığız'' değerlendirmesini yaptı.

-BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''BUNUN DIŞINDA RESEPSİYONU DOĞRU BULMUYORUM''-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da gazetecilerin resepsiyonla ilgili soruları üzerine, ''Bu gecenin resepsiyonu burasıdır. Bunun dışında resepsiyonu doğru bulmuyorum. Cumhurun başının daveti burada, cumhur da burada'' dedi.

Erdoğan, ''Askerlerin ayrı bir resepsiyon düzenlemesini nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruyu cevaplarken de, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar hep buradaydı. Gelmeliydiler. Çok güzel bir ortam var. Hep bunu özledik. Kimse rahatsız olmamalı'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılmadığının hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu'nun yeni genel başkan olduğunu ifade ederek, ''Siyasete alışacak'' dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında Cumhurbaşkanı'nın salona girişinde ayağa kalkarken, eski Genel Başkan'ın oturduğunu belirterek, ''İlkeniz olacak. İlkeniz olmazsa rüzgar önünde yaprak gibi eğilirsiniz'' şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

reis

Kıdemli Üye
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tam bir ilkellik örneği.. Hakeza diğerleri de öyle...
Hele hele resepsiyon gibi ucubeler tam çocuk müsadereleri gibi... Gülsek mi ağlasak mı bilemiyorum..

Gözümüzü ilkellerin tasallutu altında açtık, öyle de kapayacağız anlaşılan...

TakVa

Ordinaryus
Kaçarak kurtulacaklarını zannediyorlar başörtüsünden. O başörtüsü kabusunuz olacak hep, kaçış yok.

girdap

Ordinaryus
Vakit : TERBİYESİZLİK!

vakit.jpg

Taraf : Fransa'yı Kutlayın!

taraf.jpg

Meryem

Komplike
Tam ilkellik de değil aslında, ben bu tür olayları "hortum kesilmelerine bağlı olarak baş gösteren intikam hisleri" olarak algılıyorum. :) Evet, şifa bulmaz bir hastalık ama biz yine de iyi niyetimizi ve ağzımızı bozmayıp Allah acil şifalar versin diye dua edelim. :)

Gülzar-ı İrfan

..............
Neredeyse bütün illerde iki ayrı pesepsiyon verilmesi yeterince komik bir hal oluşturdu zaten...

Ha resepsiyon nedir, ne işe yarar,ne gerek var bu işlere derseniz onu da anlamış değiliz zaten.:)

ALLAHA EMANET OLUN

hirahos

Kıdemli Üye
Topunun canı cehenneme..
Ha ha ha...

Mecaz da olsa böyle keskin ifadeleri (uçuk benzetmeleri) sevmiyoruz ve tasvip etmiyoruz.

Tam ilkellik de değil aslında, ben bu tür olayları "hortum kesilmelerine bağlı olarak baş gösteren intikam hisleri" olarak algılıyorum. :) Evet, şifa bulmaz bir hastalık ama biz yine de iyi niyetimizi ve ağzımızı bozmayıp Allah acil şifalar versin diye dua edelim. :)

Amin Allah razı olsun. Ağzımızı bozmadan, biz de düzelmelerini talep ediyoruz. Bu komuta kademesiyle, Allah korusun, bir nizami savaşa girilecek olsa; endişeleniyoruz. Ordumuz olmadan biz kendimizi kendimizi mi savunacağız? Ya da hiciv edelim: Savaşı iki cepheye bölüp, bunları birine, biz öbürüne mi diyeceğiz! Böyle saçmalık olamazsa; öyleyse Asker kendini çocukça işlerle meşgul edip durmasın. :p

TakVa

Ordinaryus
Başörtüsünü görünce kaç emrini kim verdi o tesbit edilsin.

Gülzar-ı İrfan

..............
Resepsiyondan kaçmayıp,gerçek sorunlardan biriyle yüzleşen de varmış ama..:)

CHPİstanbul Milletvekili Ahmet Tan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'nde verdiği 29 Ekim resepsiyonuna katılmayı siyasi ve mesleki bir gereklilik ve sorumluluk olarak gördüğünü belirterek, "Yoksa örneğin, türbanlı Sayın Bayan Gül'ün ayırımsız herkesin elini sıktığı halde, hekim sıfatı taşıyan Cumhuriyet'in bir bakanının, kadın eline dokunmaktan zinhar uzak durduğuna kendi gözlerimle nasıl tanık olabilirdim? Bu görüntü, bana göre hem siyaset hem tababet için kamusal alanda türban kadar öncelikli bir sorundur" dedi.

ALLAHA EMANET OLUN

hirahos

Kıdemli Üye
Başörtüsünü görünce kaç emrini kim verdi o tesbit edilsin.

Star'ın haberine göre Genelkurmay genel emir çıkarmış. Türbanlı gördüğünüz resepsiyondan hemen kaçın diye emir veren Genelkurmay başkanıdır.

GENELKURMAY BAŞKANI DERHAL GÖREVİNDEN ALINMALIDIR! Emre iştirak eden kuvvet komutanları da en azından KINAMA cezasına çarptırılmalı.

Başörtülü eşlerden kaçanların ve ayrı bir kutlama saçmalığına imza atanların yaptıkları iş, ülkeyi germek, halkı ye'se düşürmektir. Ahlaki karşılığı terbiyesizliktir. Siyaset bilimi ve idare'deki karşılığı da DİSİPLİNSİZSLİK'tir. Hatta ülkenin resmi rejimi olan CUMHURİYETE karşı bir kalkışmadır. Savcılar göreve. Adalet Bakanı ve Başbakan gereğini yapıp bu Genelkurmay Başkanını açığa almalıdır. Yoksa bir 20 sene daha burnumuz çöplükten çıkmaz.

oguz

Yeni
Asker hükümeti beğenmeye bilir,(cumhurbaşkanınıda sevmeye bilir)buna bir şey diyeceğimiz yok ancak devamlı başörtüsüne karşı hasmane davranışlar sergilemelerini ait oldukları millete karşı terbiyesizlik olarak telakki ediyorum.
asker, milletin başındaki örtü ile uğraşacağına dağdaki eşkiya ile ve içerisindeki hain ajanlarla uğraşmalıdır
kendi pisliklerini başörtüsü ile uğraşmakla örtemezler .....

SeTTaR

Profesör
Askerin bu şekilde davranması halk nezdinde de hiç hoş karşılanmadı.Halbuki Cumhurbaşkanlığı makamı baş komutarııda temsil eder.

TakVa

Ordinaryus
Star'ın haberine göre Genelkurmay genel emir çıkarmış. Türbanlı gördüğünüz resepsiyondan hemen kaçın diye emir veren Genelkurmay başkanıdır.

GENELKURMAY BAŞKANI DERHAL GÖREVİNDEN ALINMALIDIR! Emre iştirak eden kuvvet komutanları da en azından KINAMA cezasına çarptırılmalı.

Başörtülü eşlerden kaçanların ve ayrı bir kutlama saçmalığına imza atanların yaptıkları iş, ülkeyi germek, halkı ye'se düşürmektir. Ahlaki karşılığı terbiyesizliktir. Siyaset bilimi ve idare'deki karşılığı da DİSİPLİNSİZSLİK'tir. Hatta ülkenin resmi rejimi olan CUMHURİYETE karşı bir kalkışmadır. Savcılar göreve. Adalet Bakanı ve Başbakan gereğini yapıp bu Genelkurmay Başkanını açığa almalıdır. Yoksa bir 20 sene daha burnumuz çöplükten çıkmaz.

Bu emri veridiği tesbit edilip aynen böyle yapılmalı, artık yeter, bu kadarda olmaz, yeni komuta kademesi artık bunlarla uğraşmaz diyorduk, biri gidiyor, biri başlıyor. Askerlik dışında her şeye vakıflar.

TakVa

Ordinaryus
Komuta Kademesi Neden Gelmedi?

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resepsiyonuna katılmamaları üzerine başlayan tartışmadan “emekliler” faktörü çıktı.

Genelkurmay kulislerinden yansıyan bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığı'nın resepsiyonu teke indirmesinden sonra hareketlilik başladı. Emekli Genelkurmay Başkanları ve orgenerallerin mekanı olarak bilinenFenerbahçeOrduevi'nden, Komuta Kademesi'nin resepsiyona katılmaması yönünde baskılar başladı.

ANKARA'DA 8 ORGENERALLİ YEMEK

Eski Genelkurmay BaşkanıemekliOrgeneral Yaşar Büyükanıt, aniden Ankara'ya geldi ve Genelkurmay'da ilgiyle karşılandı. Bütün Kuvvet Komutanları'nı makamında ziyaret eden Büyükanıt, Ankara'daki 8 orgeneralle akşam yemeği yedi. Yemekte Fenerbahçe'den gelen önemli mesajlar ele alındı. Öte yandan Ankara'da eski Jandarma Genel Komutanlarından Fevzi Türkeri de bu emir gibi mesajları ayrı kanaldan ulaştırdı. Ancak halen görevdeki generaller arasında çatlak oluşmaması için hepsinin üzerinde etkili olabilecek olan Yaşar Büyükanıt'ın konuyla bizzat ilgilendiği öğrenildi.

TOLON'UN OĞLUNUN DÜĞÜNÜNDE ABLUKA

Komuta Kademesi'ne asıl baskı iseErgenekonsanığı Hurşit Tolon'un oğlunun düğününde gerçekleşti. Büyükanıt'ın turlarından birkaç gün sonra gerçekleşen Tolga Tolon'un düğününde tek gündem maddesi resepsiyon oldu. Atakule Nikah Salonu'ndaki nikah töreninin dışında 23 Ekim'de Ankara'da Merkez Orduevi'nde yapılan yemekli ve eğlenceli düğüne yoğun asker katılımı oldu.

KOMUTA KADEMESİNE TEKAÜT ABLUKASI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in de katıldığı nikah törenine, Ankara'daki tüm muvazzaf ve emekli generaller katıldı. Yaşar Büyükanıt, Ergun Saygun, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Fevzi Türkeri de hazır bulundu. Düğünde Işık Koşaner'e resepsiyona katılmaması yönünde yoğun baskı yapıldığı öğrenildi. Komuta kademesinin adeta ablukaya alındığı öğrenilen düğüne İlker Başbuğ katılmadı.

star

tebeyyün

Doçent
Neden bugüne bayram deniyor ki?
Bence halka karışmadan şatolarında kutlamalar yapmaları güzel zira ins'lerin başına ne geldiyse bu cumhuriyet patentiyle geldi.Şimdi ben başbakanımız ve cumhurbaşkanımızı seven biri olarak asker bu hareketi yaptı diye ne yapacağım.Heralde beklenen şu cumhuriyet bayramına sahip çıkacağım.Adı gibi koskocaman bir Devlet-i Aliyeyi ruhlardan silmelerinin bayramınımı kurutuluşmuş asıl bütün bir dünya bizden kurtuldu bee! Valla ne yaparsam yapayım beni ,ben, kendimi hep bir imparatorluk! vatandaşı olarak görüyorum.Ve neyin bayramı olduğunu tam olarak anlamıyorum.Halka aslını unutturup bir kurtuluş nidasının ardına takıp sonunda bayaramını kutlatmak !
Hep Mehmed Akif'in suçu varya...Ömrümü yedi :)