Asker Eşi: Tesettür Mayosuyla Girip Denizi, Atatürk Cumhuriyetini Kirletme Örümcek

TakVa

Ordinaryus
Asker Eşi: Tesettür Mayosuyla Girip Denizi, Atatürk Cumhuriyetini Kirletme Örümcek

Çeşme'de tesettürlü mayo ile denize giren Hatice Şenocak ve çocukları asker eşinin saldırısına uğradı.

İzmir'de öğretmenlik yapan Hatice Şenocak, tesettürlü mayoyla Çeşme sahilinde denize girmek isteyince, plajda başka bir kadının sözlü ve fiziksel şiddetine uğradı.

'ÖRÜMCEK DENİZİ KİRLETİYORSUN'

Şenocak, başından geçen çirkin saldırıyı Yeni Şafak'a anlattı. Çocuğuyla birlikte yüzmek istediğini söyleyen Şenocak, "Adının Birsel Pehlivan olduğunu sonradan öğrendiğim kadın, 'örümcekler, utanmıyor musun denizi kirletmeye, Atatürk Cumhuriyetini kirletiyorsunuz' diye bağırarak hakaretler etti. Yanımda çocuğum vardı. Onlara, bari çocuğumu sahile çıkarayım dediysem de dinlemediler. Beni tartaklayarak sahile çıkarmaya çalıştılar. Jandarmayı çağırdık. Jandarmaya da 'ben asker karısıyım, hiçbir şey yapamazsınız' dedi.

SEN DE MAYO GİYECEKSİN

Pehlivan'ın küçük oğlunun koluna tırnaklarını geçirdiğini anlatan Şenocak, "Ardından jandarma çağırdık, geldi. Jandarma iyi niyetliydi. Kadın 'ben asker karısıyım Bunlar böyle denize girmeyecek' dedi. Jandarma da çaresiz kaldı" şeklinde konuştu.

3 GÜNLÜK RAPOR ALDI

Olayla ilgili Hatice Şenocak'ın avukatlığını ise savcılık görevinden isitifa ederek İzmir'de avukatlık yapmaya başlayan eski Cumhuriyet Savcısı Gültekin Avcı üstlendi. Gültekin Avcı, Memur-Sel İlçe Başkanı Abdurrahim Şenocak'la birlikte Çeşme'de dün olay tespiti yaptı. Avcı ise "Birileri ülkenin tek sahibi olduğunu zannediyor. Asıl bu zihniyet Türkiye'yi kirletiyor" dedi. Denizde yüzerken saldırıya uğrayan Şenocak, 3 günlük doktor raporu aldı. Olayın yaşandığı 4 Ağustos'ta şikayetçi olan genç öğretmen, dün de savcılığa suç duyurusunda bulundu.

( Yeni Şafak)

AynAlı

Kıdemli Üye
Asker eşinden türbanlıya: İran'a gidin !!

Çeşme'de tesettürlü mayo ile denize giren Hatice Şenocak ve çocukları asker eşinin saldırısına uğradı.

Çeşme'nin Alaçatı beldesindeki İmbat Sahil Evleri Sitesi'nde oturan öğretmen Hatice Şenocak'a; eşinin asker olduğunu söylen B.P. isminde bir bayan saldırdı.
İRAN'A GİDİN

Yanında beş bayanla birlikte gelen B.P., denizde olan Hatice Şenocak ile 8 yaşındaki oğlu İsmail Hakan'a hakaretler edip darp etti. 'Haşema' olarak bilinen tesettürlü mayo ile denize insanları rahatsız etmemek için kayalıkların arasından girdiğini söyleyen Hatice Şenocak, B.P.'nin, "İran'a Arabistan'a, sizin gibi olan insanların ülkesine gidin." diye bağırdığını söyledi.
"HADİ BOĞALIM ŞUNU" DİYORDU
B.P.'nin çevresinde 5 kişinin olduğunu, ancak diğerlerinin müdahale etmediğini vurgulayan Şenocak, "B.P. gözü dönmüş gibiydi. 'Hadi boğalım' şunu diyordu. Saldırıda dudağım patladı. Bizim az ilerimizde denizde yüzen teyzemin kızına da 'Seni de boğmaya geleceğim' diyordu." şeklinde konuştu.
"ÖRÜMCEKLER DENİZİ KİRLETİYOR"
Saldırıdan sonda üç gün rapor alan Hatice Şenocak, B.P.'nin kendisine "Örümcekler, utanmıyor musun denizi kirletmeye, Atatürk Cumhuriyetini kirletiyorsunuz" diye bağırarak hakaretler ettiğini de belirtti. Şenocak, "Yanımda çocuğum vardı. Çocuğumu sahile çıkarayım dediysem de dinlemediler. Jandarmaya da ben asker karısıyım, hiçbir şey yapamazsınız" diyerek tehdit ettiğini aktardı.
Olayla ilgili suç duyurusunda bulunan Şenocak, ruhsal olarak rencide olduğunu vurguladı. Çok üzüldüğünü, yaşananların çocukları açısından çok büyük bir travma olduğunu kaydeden Şenocak, "Denizin ortasında böyle bir saldırıya maruz kalmak beni çok üzdü. Bir gün sonra görüştüğüm sahildeki insanlar, 'Çocuğun çığlığı yüreğimizi burktu' dediler." dedi.
Şenocak, jandarmanın B.P.'nin ifadesini bile alamadığını, ifade vermeye gelmediğine dikkat çekti.

internethaber

reis

Kıdemli Üye
Öncelikle saldırıya maruz kalan tesettürlü bayanın şikayet etmeye hakkı olmadığını hemen belirtelim.
Tesettür mayosuyla denize girmişmiş. Bunları eşşek sudan gelinceye kadar döveceksin.

Yani biz erkek halimizle yüzmeyi çok sevmemize ve sahil kenarında doğup, büyüyüp, halende yaşıyor olmamıza rağmen sırf sahillerimizi istila eden çıplak avratlar yüzünden denize girmekten haya ediyoruz da size ne oluyor.

..k mu var orada, otur evinde...

Saldırıyı yapan ve asker eşi olduğu söylenen aşufteye gelince ona ve yanındakilere ne söyleyebileceğimizi bizi bilenler tahmin edebilirler...

AynAlı

Kıdemli Üye
abi sende vuracağın yerde öldürdün :D

Luha

Üye
Öncelikle saldırıya maruz kalan tesettürlü bayanın şikayet etmeye hakkı olmadığını hemen belirtelim.
Tesettür mayosuyla denize girmişmiş. Bunları eşşek sudan gelinceye kadar döveceksin.

Yani biz erkek halimizle yüzmeyi çok sevmemize ve sahil kenarında doğup, büyüyüp, halende yaşıyor olmamıza rağmen sırf sahillerimizi istila eden çıplak avratlar yüzünden denize girmekten haya ediyoruz da size ne oluyor.

Saldırıyı yapan ve asker eşi olduğu söylenen aşufteye gelince ona ve yanındakilere ne söyleyebileceğimizi bizi bilenler tahmin edebilirler...

yahu bu ne sakin olun az :) . . hem rabbim yaratmış... nimetlerinden faydalanmayalım mı yani : (
bunun islamda yeri nedir.. : (

TakVa

Ordinaryus
yahu bu ne sakin olun az :) . . hem rabbim yaratmış... nimetlerinden faydalanmayalım mı yani : (
bunun islamda yeri nedir.. : (

Çıplakların hali malumda, kapalılar o kadar çıplağın içinde astronot gibi duruyor.

Tesettür mayosu güzel, denizde güzel, ama kanaatimce görüntü o ortamda hoş değil.

İnsan hakları yönünden bakarsak haksızlık, isteyen istediği gibi girer denize. Saygılı, eğİtimli bir bayan diğerine bu şekilde müdahele etmez.

Asker eşi olanların çoğuna bakın, ilkokul mezunu, orta sınıf insanlar.

Üst rütbeli olanlarda eğitim seviyesi yükseliyor, onlarda malum zaten havuzlu veya deniz kenarlarında lojmanlarda oturuyor, halktan kopuk.

ubeyd_el_turki

Doçent
Kurtlar bir yerde dişi-erkek toplanmış eğleniyorlarmış.
Kuzu bakmış eğlence güzel, demiş bende kurtlar gibi olayımda aralarına karışıp eğleneyim.
Kurtlar bunu görünce havlamaya başlamış...Kuzu da korkudan kaçıp ağlamaya başlamış...

Bu kadının hali bu...
Kurtlar sofrasında kuzunun işi ancak yem olmak olur.

Luha

Üye
Çıplakların hali malumda, kapalılar o kadar çıplağın içinde astronot gibi duruyor.

Tesettür mayosu güzel, denizde güzel, ama kanaatimce görüntü o ortamda hoş değil.

İnsan hakları yönünden bakarsak haksızlık, isteyen istediği gibi girer denize. Saygılı, eğİtimli bir bayan diğerine bu şekilde müdahele etmez.

Asker eşi olanların çoğuna bakın, ilkokul mezunu, orta sınıf insanlar.

Üst rütbeli olanlarda eğitim seviyesi yükseliyor, onlarda malum zaten havuzlu veya deniz kenarlarında lojmanlarda oturuyor, halktan kopuk.

evet.. size katılıyorum..o ortamda bulunmak hoş değil ..daha uygun yerlerde var ben oraları kast etmiştim. ki saldırıya ugrayan bayanda insanlardan uzak kayaların orada oldugunu belirtmiş..

agbi

Yasaklı

İzmir li olarak o yöreyi bilirim.

İslamı yaşamki steyen kişi de Çeşme tarafında denize girmesinin de ÇOK SAKINCALI OLDUĞUNU herkes bilir.

Tesettürlü mayo ile denze giren kişiyi tanımadığımdan fikir yürütemicem amaaklımREİSin düşünceleri ile aynı şeyisöylüyor.

Ayrıca PROVAKATÖR lük te olabilir.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
tesettürlü vatandaşın ne işi var sahilde?? milletin çıplaklarının ortasında??? islama uygun mu?
yaşım geldi 36 ya hayatımda ilk defa geçenlerde bir vesile gittim sahile... şaştım kaldım... adeta yatak odasında gibi milletin ortasında çırçıplak apaçık soyunup suya giriyorlar kadın erkek.
ahlak???!! birde baktım tesettür mayolarla kıyafetler le kadın erkekler geldi onlarda başladı girmeye suya.. yahu dedim benim burda işim ne?? sonra dedim ki bu islami kimlik sahibi olduğunu söyleyen koftiler çıplakların arasında kadın erkek denize girmek için ne araıorlar?? böyle bir ortada bulunmak dinle ilgili mi?* bence asker karısı iyi demiş az demiş bile... kapalı deniz meraklısı hak etmiş.. kendisini sorgulasın bi. önce.

Ebu'l-Feth

Doçent
Mesele kanımca, bir siyasi rövanş olarak görülüyor... Asker eşi haliylen (CHP'li) atatürk cumhuriyeti adı altında iktidarı ve önemli yerleri kaptırmanın acısı içinde havlamış o da bu zavallı kadıncağıza rast gelmiş... Fakat tesettürlü bayanda olsa deniz kenarında ne işi var diye sormak isterim ve bunun detayına girersem (yani neden bulunmaması gerektiği hususunda) yeni bir konu açmak gerekir... Velhasılı kelam durum karşılıklı olarak bir acayip...

HENGAMe

Yeni
bence asker karısı iyi demiş az demiş bile... kapalı deniz meraklısı hak etmiş.. kendisini sorgulasın bi. önce.
resi ve ağbi abilerle hemfikirim..müslüman kadın veya erkeğin nasıl içki satılan biryerden alışveriş yapması haramdır buda aynen buşekilde..
hertürlü şey olabilir..benim asker karısı arkadaşlarım var gayet saygılılar..şimdiye kadarda buderece bir ahmaklık görmedim..
provakötörlükte olabilir..ortalık karıştırıcılar
birdefa mecburiyet ten alanyada bir arkadaşın otelinde kalmıştım.aman yarabbim..neyse fazla yorum yapmıyorum bu konuda...
asıl değinmek istediğim şu
yukarda alıntı yaptığım söz çok çirkin ..
zulmü alkışlayan zulmü yapan gibidir...

Dicle

Su

kesinlikle doğru ...:good:

korakademik

Ordinaryus
amma saçmalamışınız

hırsızın hiç mi suçu yok...

reis

Kıdemli Üye
Kapısını ardına kadar açık bıraktığında hiç kimse hırsıza birinci derecede suç isnad edemez.
Orada birinci derecede suç, kapıyı açık bırakanındır.
Hırsızın suçu bundan sonra gelir...

tebeyyün

Doçent
Geçmiş zamanda çokça denize girmiş biri olarak hangi yüzle konuşacağım bilmiyorum.Yüzsüz olduğum için bu hakkı kendimde görüyorum.
Hani insanlar intikam almasada Allah intikamını alıyor-cezasını kesiyor-
Bazen insan kendince çok adi bir insandan bile çok fena dersler alabiliyor.Hatta bir çocuk bize öyle dersler veriyor ki..İnsan yürübe çocuk deyip de geçemiyor.

TakVa

Ordinaryus
Kapalıların denize girme hakkı vardır, bunun için ayrı plaj açılmalıdır. Bu seferde haremlik selamlık, irtica diye bağırırlar, şimdilik sabretmeli , inşallah ilerde olur.

haybin_yakzan

Asistan
Oh ne güzel asıyor kesiyor fetvalar veriyoruz.Biraz ağır olmak meseleyi tüm yönleri ile irdelemek lazım gelir kanaatimce.Yaşanabilir bir İSLAM sunmak gerekir.Anlamlı anlamsız yasaklardan çok çektik birer birer yeni nesil bu anlamsız yasakları yıktı.Yüce Allah bu güzellikleri yarrattı ise bizim için yarattı.Şunu diyebilirsiniz olur olmadık yerde bir müslüman denize girmemeli biraz dikkatli olmalı buna evet.

Ancak ne işi var sahilde derseniz! olmaz ! olamaz! derseniz.Ne zamandan beri nuhun gemisinin kaptanısınız diye sosrarlar adama.Güzel memleketimde öyle güzel sakin insanlarının aileleri ile birlikte denize girebilecekleri yerler varki şaşarsınız.

ANTİdepresan

"Ansiklopedi"
amma saçmalamışınız

hırsızın hiç mi suçu yok...

Oh ne güzel asıyor kesiyor fetvalar veriyoruz.Biraz ağır olmak meseleyi tüm yönleri ile irdelemek lazım gelir kanaatimce.Yaşanabilir bir İSLAM sunmak gerekir.Anlamlı anlamsız yasaklardan çok çektik birer birer yeni nesil bu anlamsız yasakları yıktı.Yüce Allah bu güzellikleri yarrattı ise bizim için yarattı.Şunu diyebilirsiniz olur olmadık yerde bir müslüman denize girmemeli biraz dikkatli olmalı buna evet.

Ancak ne işi var sahilde derseniz! olmaz ! olamaz! derseniz.Ne zamandan beri nuhun gemisinin kaptanısınız diye sosrarlar adama.Güzel memleketimde öyle güzel sakin insanlarının aileleri ile birlikte denize girebilecekleri yerler varki şaşarsınız.

Arkadaşların yorumlarına katılarak, diğer yorumları dehşet verici buldum. Kendi insanını kendi milletini, aynı görüşten bir ferdi "OTUR EVİNDE" "AZ BİLE SÖYLEMİŞ" "HAKETMİŞ" "OH OLSUN NE İŞİN VAR SENİN DENİZDE" gibi yorumlar beni noluyor yaaa ateist forumda mıyım diye düşündürdü...
Deniz kıyıları devletindir, satılamaz, devredilemez, herkes istediği şekilde istediği zaman kullanma özgürlüğüne sahiptir...
Tesettürlü mayolar nekadar güzel gelmese de göze. O bayan onu tercih etmiş ve kullanmış. Ne beni, ne denize girenleri, ne fetva veren cahil zihinleri rahatsız etmemeli!
Normal mayo ve bikini ile girenler içinse "sanki yatak odası" "çırılçıplak" "rezil" gibi yaftalarla yaklaşırsak bir arpa boyu yol alamaz aksine müslüman alemine yapılacakları haklı çıkarmaktan öte geçirmez! Herkes kendine bakmalı! Başkasının günahı bir başkasını bağlamaz...
İnsanları yargılama yetkisi yanlızca yaratıcınındır!!!
Saygılarımla....