Aşk ve meşkten arileşen bir gönlü nasıl ayan edeyim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Susmak geliyor içimden...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Temaşa ettiğim her sahnenin afakımı yoran cenderesinden, işte benim dedirten[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Halin vecdinden anlamayan gayesinden, nefsanilik akın ediyor her saikten[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaçıyorum, korkuyorum ve utanıyorum medeniyet diye addedilen zilletin nefeslerinden[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki beynime kurşunlar sıkılıyor...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her canın feryadında bir ölü toprağı bulunuyor, ne kadar aşkın sessizliğini anlatıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahkumiyetin akseden hicranı ruhumu kuşatıyor, esaret işte budur dedirtiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dört duvar arasında kalmak mahkumiyet değildir, köleleşmek adına nasıl bir felakettir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani nerde kabenin ruhundan işitilmeyen o nida[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar ahu figan etsem de bitmeyen emellerim ne kadar tuhaf olan bir hülya[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey arkadaş duy sesimin figanını, sana sesleniyorum derinlerde hissedilen aşkla merhaba[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yar ve ne de gönlümün havzasına mütemadiyen yağan kar sesleniyor hasretin firakına[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hergün yeni düzenler ihdas ediliyor...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun esareti kat be kat artarak devam ediyor, aşk nefesleri bir bir bırakıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vecdime neler oldu, maslahatlar neden kalbin enginliğinde ve vefanın ecrinde bulunmadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin ağlayan analar, mahsunlaşan nisalar şefkatin, hamiyetin, sürurun ahında buluşmadı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa aklım mı karıştı veya ahdim mi sarhoşlaştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Haince kurulan pusular, esrarın desilelerinde kimleri gömmek için bekliyor bu kuyular[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah uyuşturulan muratlar ve solgunlatırılan umutlar, sahibine ulaş, hani dökülen onca yaş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey aşka inanan, halini aşkın demiyle besleyen ve ruhunu esarete vermeyen kalk yavaş yavaş[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​