Aşk Nedir??Seviyor musun gerçekten O'nu???

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Aşk nedir kardeşler!!!Sevgi nedir??? Muhabbet nedir??? Para mıdır sevgi aşk kız erkek arkadaşlığı mıdır?? Muhabbet futbol takımı taraftarlığı mıdır???

Haşa ve Kella ...Yüzbin defa Haşa...
Değildir Vallahi...Değildir Billahi...Olmamalıdır Tallahi...

Aşk O'dur kardeşler...Sevgi O'dur...Muhabbet O'dur...
Kurbanı olmakdır O'nun...İsmail as gibi...Cerciyis as gibi ortadan ikiye biçildiği halde sevdiğim sensin diyebilmektir....demir taraklarla tarandığı halde Rabbim O'dur diyebilmektir...Sümeyye olmakdır aşk...Yasir gibi can vermektir...
Musab gibi ipek elbiseleri terkedip, altıntakıları atıp "geldim Ya Resulullah! Bağrına bas beni...Sen bana yetersin..Ne ana ne baba ne yar diyebilmekdir...Ve şehid düşmektir sonra...sağ Kolu kesildiğinde Resulullah'ın sağ kolu kurtuldu...Sol kolu kesildiğinde sol kolu kurtulkdu diyebilmektir..Al diyebilmekdir al bi başım kaldı onu da al o da feda olsun diyebilmekdir.
Aşk Ebu Katade olabilmektir...Başını uzatabilmekdir Allah Resulüne gelen oklara....Ebu Dücane olabilmekdir...Efendisine ok yağmuru geldiğini görünce canlı kalkan olmak için sarılmaktır...Muhabbet İbrahim Edhem gibi tacı tahtı, kuş tüyü yastığı bırakıp seni istiyorum sevgili diyebilmektir...

Diyeceksiniz ki: eee bu tanımlara göre aşk nerde biz nerde....Demek ki biz seviyoruz derken sadece dil ile diyebiliyormuşuz...Şu sol göğsümüzle diyemiyormuşuz maalesef..
Ahh ahha nefsim ahh nefsimiz ne zaman ben ben deyip durmayı bırakacaksın..Artık O de ben deme yeter artık..O de O,O,O...
Ben O'nu istiyorum de ben yokum O var de...O de Allah de...ister dilini damağına yapıştır da de, ister her nefesini kalbine vururken, hu hu derken de..
Ama kalbinle de, aklınla de, fikrinle de, yüreğinle de ve YAŞAM TARZINLA de...
Yoksa bil ki ey nefsim sen Yalancısın..O'nu seviyorum derken yalancısın..O'na aşığım derken yalancısın...Hayır demek ki sen O'ndan başkaları istiyorsun ey nefsim...
Yeter artık nefsim ömrünün belki sonuna geldin, belki az sonra biteceksin hala O diyemiyorsun..Yazıklar olsun sana...

Yetmez mi kardeşler..Nefsimin nefislerimizin bu nazı yetmez mi...Nerde O...Ne zaman benleri bizleri başkalarını bırakıp yalnız O diyebilecez...

Haydi hep beraber söz verelim Sultanımıza , Mevlamıza artık Seni anacaz diyelim..Seni anacaz her şeyimizle..Sensin bizim maksudumuz, Sensin bizim mabudumuz....Sensin bizim aşkımız..Masivayı bıraktık artık...

Haydi kardeşler kapatın gözlerinizi kısacık bir tefekkür bir ölüm rabıtası yapalım:

Öldük...Suyumuz kaynadı..Yıkandık, kefenlendik..Yakasız gömleği giydik kardeşler...Bir ucundan kardeşimiz tuttu öbür ucundan oğlumuz..Attılar bizi...Ve toprak atıyorlar üstümüze..Eyvah ne de geç anladık herşeyi...
Bir kürek iki kürek üç kürek..Derken kapkara bir çukurdayız artık....Bütün sevenler akrabalar arkadaşlar gitti, terkettiler bizi herkes kendi derdine bakmaya başladı artık..Ey nefsim işte yalnızsın yapayalnız demek ki hakiki dost O'ymuş..Ne de geç anladık..Eyvah birazdan Münker Nekir gelecek birazdan hesap sorulacak..Eyvah kılmadığım namazlar...Ettiğim haramlar..Eyvah ne yapacam şlimdi..Kimse de yok ki yanımda yardım etsin..Ne anam var ne babam.. ne de kardeşim..Allah'ım ne yapacağım şimdi...Korkuyorum az kaldı ha geldi ha gelecekler...Tüh keşke bunu hayattayken düşünebilseydim..
Yapayalnızım Allah'ım yapayalnızım....Anladım ki Sen varsın tek dost, tek sevgili...
GEç de olsa anladım tek tesellim Sensin..Kurtar beni Rabbim..Tek aşkım sensin..Sen...Sen...Sen..

Haydi hep beraber haydi kardeşler...Hep beraber Allah diyelim....İsteyen dilini yapıştırsın damağına öyle desin, isteyen haykırsın Hu Hu diye..Nefes nefese kalsın aşktan..
Haydi hep beraberr..Tek tesellimiz tek sevgilimiz O..O'nu istiyoruz..Seni Ya Rab..
Fa'lem ennehu LA İLAHE İLLALLAH...LA İLAHE İLLALLAH!LA İLAHE İLLALLAH! :w00t2[1]: :w00t2[1]: :w00t2[1]:

Göklerdeki meleklerinle denizdeki semeklerinle...Allah diyen yüreklerinle..
ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH
:w00t2[1]: :w00t2[1]: :w00t2[1]:

kalp.jpg

hamide

Profesör
Allah razı olsun çok güzel olmuş inşallah

ilahi aşkı tadanlardan oluruz

sizin gibi gençliğini yaşlı gibi geçirenlerden ve

Peygamberimizin(SAV) hayırlı gençler dediklerinden oluruz

dualarınızı eksik etmeyin inşallah

wesselam....

SiNeM

Piss'a!
güzel olmuş da sonundaki smileyler yakışmamış gibi geldi :)

S

SaLtan

Guest
o kalp resmini görünce bir doktor arkadaşla olan diyalogumuz aklıma geldi. dediki: (kendisi kalp cerrahı)
iki çeşit kalbe rastlıyoruz. bazılarının kalpleri çok yumuşak. ameliyatı rahat geçiyor. bunlar inançlı insanlar. zaten bir doktor gözlemiyle inançlı olduğu anlaşılıyomuş.
bir kesiminde kalpleri çok sert oluyomuş, ameliyat ederken neler çektiğimizi Allah bilir diyodu. bu düşünce önce garip gelsede sonradan anladımki hastalıklarda kısmen Allahtanmış. ilk bakışta her iki kesimde hasta diyodum..
Allah bizimde kalplerimizi yumuşatsın..

gönlüne sağlık kardeşim inşallah bu hal üzerine son nefesimize kadar oluruz

hulusi

Üye
Süpersin ya.....sanki sizi tanıyorum???ruhlar aleminde mi tanışmıştık ne??

şehidan

Asistan
^^Günümüzdeki aşk ve Asr-ı sadetteki aşk^^ ve arada kocamanmı kocaman bir dağ var. Bu dağı aşmak ümidiyle...

yaban_gülü

~N€ST€R€N~
yüreğinize elinize sağlık. çok güzel ifade etmişsiniz. O'ndan başka gerçek aşk yok. O'na duyulan sevda gerçek aşk. maalesef biz bunu dille söylüyoruz ama icraata bakarsanız hep eksiğiz.:( Allah affetsin inşallah..