Asıl Mahalle Baskısı Atatürk Heykeli

inkişaf_

Doçent
Taraf gazetesi yazarı Ahmet Altan yeni bir tartışmanın daha fitili ateşledi. Bugünkü yazısında Kayseri’yi anlatan Altan, Vilayet Meydanı’nı dünyanın en güzel meydanlarından biri olarak tanımlayan Altan, buradaki Atatürk heykelinin ise asıl ‘mahalle baskısı’ olduğunu yazdı

O HEYKEL ORADA EĞRETİ
Bunu AK Parti’ye bağlayanları eleştiren Altan 15 yıl önce de Kayseri’de lokanta olmadığını, Kayseri’de lokantada yemek yeme kültürünün bulunmadığını vurguladı. Kayseri’nin geniş cadde ve meydanlarından övgü ile bahseden Altan, Valiliğin de bulunduğu Vilayet Meydanı’nın dünyanın en güzel meydanlarından biri olduğuna değindi.

“Eski camileri, külliyeteleri, minicik ve çok şık saat kulesiyle gerçekten etkileyici bir meydan bu” diyen Altan asıl ‘mahalle baskısı’nın bu meydanda olduğunu söylüyor. Bunun “Çünkü, o minicik saat kulesinin yanına, kulenin boyunu aşan bir Atatürk heykeli dikmişler.” şeklinde açıklayan Altan şunları yazdı: “O heykel orada fevkalade eğreti duruyor. Ama oraya Atatürk heykeli dikmemeye cesaret edebilecek kimse olmadığı gibi ‘yahu bu heykel bu meydana yakışmamış’ diyebilecek kimse de yok. Heykel, Atatürk’ün heykeli çünkü. Bana sorarsanız esas ‘Mahalle baskısı’ bu işte.”

8 SUTUN

girdap

Ordinaryus
Ülkemizin tabularından birisi.

Haklı da olsanız Atatürk hakkında bir eleştiri yapamazsınız, bırakın Atatürk'ü, heykeli hakkında bile yapılamıyor gördüğümüz gibi.:)

rota

Doçent
Heykel önünde saatlerce durulup, ağıtların yakıldığı ve heykeldeki kişininde kanunlarla korunup, bir kısım hortumcuların adının ardına saklanıp düzenlerini devam ettirdiği başka bir ülke yok.

hiba_nur

Profesör
Ne güzle söylemiş düşüncelerini ama üç gün sonra bunu söylediği için soruşturma açılır hakkında..Atilla Yayla hocanın söylediklerni hatırlarsınız sadece bu adam dedi die ne kadar sorun yaşadı..
Bu söylediklerini yanına bırakmazlar Ahmet Altanında...
Böyle bir Türkiye işte...Bizden bir tane daha yok bu Dünyada...Gerçekten yazık bize...

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Yahu dirilerle uhra$in ölüler , kromlar, bakirlar ve tunclar insana zarar vermiyor...
milleti birbririne dü$üren yüregi TENEKElerle ugra$in....

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
bana çok saçma gelen bir şey var.Heykele çiçek koymalar, yıkamalar, yağlamalar.peki sonra ne yapıyor bunlar, kaldığı yerden halkı sömürmeye devam.
10 kasımda ağla atam atam de
11 kasım olunca gelsin paralar nur içinde yatalar... tezatlık

inkişaf_

Doçent
Ab ülkeleride anlam veremiyor bu heykel tapıcılığına. Geçen sene " ab ye girerseniz , okullardaki Ata heykellerini gözden geçireceksiniz, ab ülkelerinde böyle bir şey yok" demişlerdi bazı ab liderleri.

oguz

Yeni
Bunca Atatürk heykeli dikilmiş .ihtişamlı anıtkabir yapılmış tüm bunları Atatürk'mü
vasiyet etmiş HAYIR
Ölümümden sonrada beni kanunlarla koruyacaksınız diye bir vasiyetyimi var HAYIR
Memleketimizde Atatürk ayrı Atatürkçülük ayrı şeylerdir
Bunca vede zorla halktan toplanarak yaptırılan aşırılığa kaçan Atatürk heykellerini doğru bulmuyorum
Bir fikri ve sevgiyi önemli olan kalplere koymaktır
Ne Atatürkçü geçinen onu kalkan edinen laikliği dinsizlik olarak görenleri nede Atatürke düşmanlık edip ülkemizi yabancı emperyalistlere yem yapmak istiyenleri doğru buluyorum...
gereksiz çirkinlikler elbetde düzeltilmelidir .burası asla hindistan olmamalıdır

kemalali

Profesör
sark milletindenim garb (batı) medeniyetindenim

M. K. atatürk

Meryem

Komplike
Bunca Atatürk heykeli dikilmiş .ihtişamlı anıtkabir yapılmış tüm bunları Atatürk'mü
vasiyet etmiş HAYIR
Ölümümden sonrada beni kanunlarla koruyacaksınız diye bir vasiyetyimi var HAYIR
Memleketimizde Atatürk ayrı Atatürkçülük ayrı şeylerdir
Bunca vede zorla halktan toplanarak yaptırılan aşırılığa kaçan Atatürk heykellerini doğru bulmuyorum
Bir fikri ve sevgiyi önemli olan kalplere koymaktır
Ne Atatürkçü geçinen onu kalkan edinen laikliği dinsizlik olarak görenleri nede Atatürke düşmanlık edip ülkemizi yabancı emperyalistlere yem yapmak istiyenleri doğru buluyorum...
gereksiz çirkinlikler elbetde düzeltilmelidir .burası asla hindistan olmamalıdır

.