AŞik Olmak GÜnah Midir??

şehidan

Asistan
aska inanmiyorum gecici bi heycan diyelim fakat askin günah oldugunuda düsünmüyorum en kisa zamanda evlenilmesi sartiyla.

Vesselam....

Aslında aşka inanmamız birazda günümüz koşullarıyla ilgili mesela bi h.z ebubekirin peygamber efendimize olan aşkını biliriz günümüzde ise aşk kelimesi artık ağızlarda öyle çok dolanıyor ki karşındaki bir insana aşk dediğinde sanki çok normal bir kelimeymiş gibi geliyor. En kısa zamanda AŞKI gerçek manada kavramak ümidiyle.... SELAMETLE

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
Gitgide daha fazla insanın dünyasında aşkın öldüğü bir zamanda yaşıyoruz.

Kimileri, şehvetle aşkı karıştırıyorlar. Karşıdakini bir ‘insan’ olmaktan ziyade,

bir beden, hatta elde edilecek bir ‘av’ olarak görenler zuhur ediyor.

Bu ise, aşkı öldürüyor. Çünkü aşk ruhların beraberliğidir;

bedenlerin değil

nur_Sahra

Asistan
sehidan kesinlikle haklisin ALLAH cümlemizin gönlüne göre versin insallah.

Vesselam..

ÇiLe-i AşK

Asistan
Rabbim kullarına öyle muhabbet duyar ki günde 70 kere kalbine nazar eder acaba benim onu düsündügüm merhamet ettigim kadar oda beni düsünüp seviyormu diye...
baktıgındaysa kendini göremezse kulunun baskalarını yada dünyalıgı kalbine aldıgını görürse öyle üzülür ki (bizlere olan merhametinden) hatta kıskanır...
nasıl ki bizler bir dostumuzun bile baskasıyla arkadaslık etmesine tahhamül edemedigimiz gibi Rabbimiz'de(c.c)bizlerin minnettar olacagı kalbine alacagı kendinden baskası olmasını istemez, arzu etmez...

insAllah takva ölcüsünde yasayanlardan oluruz...
yukarıda ki arkasalarımızın dedikleri isin Ser'i yönüdür geri kalanıysa herkes istidadı ölcüsünde uygulamaya calısır

Bülbül teganni ederken, karsı dagdan ayrı ses gelmez.Ne kadar ülfetimiz var ise, yakınlıgımız da o kadardır
sufilere sohbet gerek
ahilere ahret gerek
mecnunlara leyli gerek
bana seni gerek seni

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
İşi tevekkül boyutuna getirebilmek bence en güzeli.
"Ya Rabbim eğer ki bu kişi bana uygunsa ve ben bu kişiyle evlenirsem senin rızana kavuşabileceksem bana nasip et. Eğer senin rızandan ve yolundan ayrılacaksam nasip etme. Hakkımda hayırlısını ver" diyebilenlere selam olsun..
Vesselam..

Çok güzel açıklamışsın hattat kardeşim..Benim de başımdan böyle bir olay geçti..Birini eşim olsun diye düşünüyordum..Ama bir taraftan da Rabbime senin dediğin gibi dua ediyordum...Kısa süre sonra bir anda esrarengiz bir şekilde o beni reddetti..İyi ki de reddetti..O zaman aklım başımda değildi baya üzülmüştüm..Ama şimdi çok memnunum..
Çünkü benim istediğim hayat tarzına uygun değildi..Rabbim de beni fazla zarar görmeden kurtardı İnşallah...

Kardeşlere tavsiyem..Rablerine tevekkül etmeleri...VE HİÇBİR SEVGİYİ ALLAH'IN ÖNÜNE GEÇİRMEMELERİ...Eğer bir şeyi haşa taparcasına seviyorsan o sana ızdıraptan başka bir şey olmuyor..Çünkü sonuçta fani..Sana Allah aşkının verdiklerini veremiyor...

Tabii ki evleneceğimiz kişiyi çok sevecez..BU Rabbimizin yarattığı bir nimet..Ancak eşimizi de Allah için sevecez..Mesela bizi haramlardan koruduğu, manevi olarak yükselmemizde bize yardımcı olduğu, bize islamı yaşamada destek olduğu gibi konuları düşünerek onu sevmeliyiz...Yoksa sadece kaşı gözü için seversek olmaz...:
wave[1]:

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Rabbim kullarına öyle muhabbet duyar ki günde 70 kere kalbine nazar eder acaba benim onu düsündügüm merhamet ettigim kadar oda beni düsünüp seviyormu diye...
baktıgındaysa kendini göremezse kulunun baskalarını yada dünyalıgı kalbine aldıgını görürse öyle üzülür ki (bizlere olan merhametinden) hatta kıskanır...
nasıl ki bizler bir dostumuzun bile baskasıyla arkadaslık etmesine tahhamül edemedigimiz gibi Rabbimiz'de(c.c)bizlerin minnettar olacagı kalbine alacagı kendinden baskası olmasını istemez, arzu etmez...

insAllah takva ölcüsünde yasayanlardan oluruz...
yukarıda ki arkasalarımızın dedikleri isin Ser'i yönüdür geri kalanıysa herkes istidadı ölcüsünde uygulamaya calısır

Bülbül teganni ederken, karsı dagdan ayrı ses gelmez.Ne kadar ülfetimiz var ise, yakınlıgımız da o kadardır
sufilere sohbet gerek
ahilere ahret gerek
mecnunlara leyli gerek
bana seni gerek seni

Kardeş çok duygulu yazmışsın..Ahh ahha ciğerime oturdu dediklerin..Allah razı olsun..
RAbbim Aşkullah'tan ayırmasın bizleri....

kemalali

Profesör
bende aşık oldum arkadaşlar...Ciddi birisi ama o İstanbulda yaşıyor ben Antalyada yaşıyorum...Bu durumdan dolayı kendinden beni soğutmaya çalıştı...Ve şu an görüşemiyoruz...Hakkımda hayırlı değilmiş diyip vazgeçme işlemini yapamıyorum...Aklım fikrim onda...Nasıl vazgeçebilirim bana bi öneri sunun lütfen

Allah Seni Islah etsin. Bu duygular söylenmedikçe günah olmaz. Halbuki söylüyorsun. Haddini aşma. Gerçek aşk Allaha'dır. Bu sitede nasıl böy şeyler yazılır.

XaberDar

Profesör
Sevgili mavi gece onu unutamaman, bilki sana onu hatırlatan bişeyler var olduğu içindir! Mesala diyelim mor bir eşarpla gördün diyelim onu ilk defa, sonra mor eşarplı gördüğün her bayan onu sana hatırlatacaktır. Mümkünse onu hatırlatacak ne varsa kaldır gözünün önünden dicem:D ama mümkün değil.

Onu bu denli güzel yaratan rabbimiz ne kadar güzeldir acaba diye düşünürsen; rabbimizin güzelliği onu sana unutturabilir sanıyorum!

Leyla ve Mecnunu biliyorsundur.:)

Arkadaşlar açıkcası şu anda bu acıyı fazlasıyla çekmekde olan birisiyim sanırsam :) . Fakat Allahıma dua ediyorum bu kötü günlerden çıkartması için.
Sizin yazdıklarınızı okudum ve halimden utandım (körü körüne bağlanmak gerçekden çok yanlış ) . Onun için Allah razı olsun sizlerden.
Hergün rahatlamak için birkaç kez Sekine duasını okuyorum kendime geliyorum ;)
Birde yemek yeme problemimi çözersem çok iyi olacağım .
Erkeklerde üzülüp ağlayabilir nede olsa.

Ehl-i Beyt

Üye
bende aşık oldum arkadaşlar...Ciddi birisi ama o İstanbulda yaşıyor ben Antalyada yaşıyorum...Bu durumdan dolayı kendinden beni soğutmaya çalıştı...Ve şu an görüşemiyoruz...Hakkımda hayırlı değilmiş diyip vazgeçme işlemini yapamıyorum...Aklım fikrim onda...Nasıl vazgeçebilirim bana bi öneri sunun lütfen

Seni düşünmüyormuş işte seven insan aramaz mı sormaz mı sen bu kadar kıymetsiz bir insan mısın ki hala onu düşünüyorsun. :confused1[1]: Allah yardımcın olsun sevgiyle ve selametle kal...

Aşiyân

Asistan
Ey Gönül..!!! Gel masivadan vazgeç.. İlahi Aşk' a uy..!!! O; Aşkların ilk yaratılanıdır..

Rabbim kendi Aşk'ından başka aşklarda kendisini unutturmasın..

Zamanın birinde bir çoban padişahın kızına aşık olur.. ve bunu arkadaşına söylediğinde arkadaşı ; nasıl olur sen bir çoban o ise bir padişah kızı.. der.. ve ona yardımcı olmak için Mürşidine gider.. arkdaşının durumunu anlatır.. Mürşidi arkadaşıyla beraber gelmesini söyler.. Bunun üzerine arkadaşını alıp mürşidin yanına giderler.. ve Mürşid çobana derki; al bu tesbihi ve bir dağa çık.. orda kırk gün kadar sadece ''Allah ''de.. ben sana padişahın kızını getireceğim der.. çoban mürşidin dediğini yapar ve dağa gidip sadece ''ALLAH'' der.. kırk gün olur.. Mürşid hzleri padişahı çağırır.. (Bu arada padişahda o Mürşide bağlıdır) ve der'ki; oğlum şu dağda bir oğlumuz var ve sadece ''Allah'' demektedir.. Yanlız duydumki o bu diyarları terkedecekmiş.. ve ülkemizden öyle birinin gitmesini istemiyorum.. Sana diyeceğim şu ki; sen kızını bu çocuğa verirsen oda umarım buraları terketmez.. bunu söyleyen Mürşid olunca padişah nasıl karşı gelsin.. Peki efendım hemen der ve dağa çobanın yanına gider..Allah'ın selamını verdikten sonra çocuğa kızını teklif eder.. ancak çoban kabul etmez.. ve padişah geri döner.. bunun üzerine arkadaşı da nasıl olur neden kabul etmedın.. Çoban da; ben buraya padişahın kızı için gelmiştim ancak Rabbim bana değil kızını padişahın ta kendisini ayağıma getirdi.. ya Allah rızası için gelseydim O bana dünyaları vermezmiydi...

İnsAllah Rabbimiz tüm Aşk'larımızı kendi rızasına uygun olarak yerleştirir yüreğimize..

Rabbim yüreğimizden sevgisini.. Dilimizden zikrini düşürmesin..

abdullah sinan

Paylaşımcı
Allah Seni Islah etsin. Bu duygular söylenmedikçe günah olmaz. Halbuki söylüyorsun. Haddini aşma. Gerçek aşk Allaha'dır. Bu sitede nasıl böy şeyler yazılır.

yardım istemiş ne var ki bunda olamaz mı.günahlığı nerden.bir hadis ayet var mı:thinking:

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Ey kalbim bu güne kadar aşk aşk diye layık olmayanları sevip durdun..Hala akıllanmayacak mısıın..Bak onlardan sana fayda yok , huzur yok...
Ey kalbim gel kalbinin sahibine teslim et kendini...
Zikret onu...Allah diyerek vuracağım sana ey kalbim...
Biliyorum önce zorlanacaksın belki..Ama zorla sana öğreteceğim bunu...

Ey Doktorum...Ne olur..Kalbime öyle ilaçlar yaz ki artık bu hastalıktan kurtulayım...

Ey kalbim seni benden uzaklaştırıp O'na yakınlaştıracağım İnşallah...

İhvan kardeşlerim hepimiz dua edelim ne olur!! Sizleri çok seviyorum...

mavigece

Asistan
Sevgili mavi gece onu unutamaman, bilki sana onu hatırlatan bişeyler var olduğu içindir! Mesala diyelim mor bir eşarpla gördün diyelim onu ilk defa, sonra mor eşarplı gördüğün her bayan onu sana hatırlatacaktır. Mümkünse onu hatırlatacak ne varsa kaldır gözünün önünden dicem:D ama mümkün değil.

Onu bu denli güzel yaratan rabbimiz ne kadar güzeldir acaba diye düşünürsen; rabbimizin güzelliği onu sana unutturabilir sanıyorum!

Leyla ve Mecnunu biliyorsundur.:)

tşkler vazgeçmek için çaba sarfediyorum...Bu arada ben bir bayanım:D

mavigece

Asistan
Seni düşünmüyormuş işte seven insan aramaz mı sormaz mı sen bu kadar kıymetsiz bir insan mısın ki hala onu düşünüyorsun. :confused1[1]: Allah yardımcın olsun sevgiyle ve selametle kal...

Haklısın...Ama insan mantığını koyamıyorki...Kyabilseydim böyle acı çekermiydim.

XaberDar

Profesör
tşkler vazgeçmek için çaba sarfediyorum...Bu arada ben bir bayanım:D

Bayan olduğun her halinden belli.:D

Benimkisi bir örnek sadece...(Aslında örnek verirken Hz Yusuf' tan örnek vermeliydim:D ) ve küçük bir şey söylemek istiyorum:

Derlerki bir bayanın kalbi telefon kulubesine benzer; içerdeki çıkmadan bir başkası giremez. Bir erkeğin kalbi ise, Belediye otobüsüne benzer; gireni çıkanı belli değildir...:O :whistling[1]:

Selametle kal...:wave[1]:

abdullah sinan

Paylaşımcı
dur ne yaptın mübarek.kendimi çok kötü hissetim yaai.işin espirisi bir tarafa rabbim sevgisiyle kalbimizi öyle donatsın ki boş sevdalara yer kalmasın(amin)