Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

KAFKAS

Kıdemli Üye
olamıyorum arkadaşlar. Aşı olamıyorum. hastaneye gidiyorum yeterli adam yok, sağlık ocağından randevu alıyorum 6 kişiyi tamamlayamıyoruz. özele gidiyorum saatim tutmuyor...
Yani oldu mu şimdi bu kadar koyu muhalif saflara evrileceksin kaç aydır daha basit bir aşı olma işini organize edemedin:)

cahid

Kıdemli Üye
Çam ve Sakura ya ne zaman gitsem bomboş. Sabah akşam fark etmiyor. .. Kesin çözüm. Cahit de aşı olmuştur ama milleti kekliyor.

İsterseniz 10 doz aşı olun ama iftira atmayın aşı felan olmadım olmayacağım.. Aşı olmadığım için de çalıştığım kurumdan 6 gün önce haftada 2 kez test yaptırmam konusunda yazı geldi onu da yaptırmayacağım.. İstediğinize inanmaya devam edin..

cahid

Kıdemli Üye
Kardiyolojideki doktorların muayene bilgilerine göz atayım dedim aşılı olanlar haftada 1 / 2 haftada 1 / ayda 1 gibi periyotlarla sürekli kardiyoloji muayenesi yaptırıyorlar kendilerine.. 1 tanesi de bizim gibi aşı olmadı ona sorduk çok fazla aşı sonrası kardiyolojik şikayetlerle başvuru olduğunu söyledi.. Bugün doktorun biri 3 doz aşı sonrası pozitif çıkmış aynı zamanda başhekim de 4 doz aşı sonrası pozitif.. Aşılarınızı tamamlayın lütfen!!! Kaç dozla tamam olacağını henüz kimse bilmese de....

kebîkec

İhvan Forum Üye
aşılılardan uzak, Allah ın izni ile, şu ana kadar nasıl olmadıysan bu saatten sonrada olmassın, kaldı ki olsan bile, 16 tane ilacı içme, yine biiznillah , vitaminlerle atlatırsın...

Aşı olanların 16 ilaç içmesine gerek kalmıyor. Dediğin gibi vitamin takviyesiyle bir haftada kurtulunuyor. Ama aşı olmayanlarda hem ağır öksürük nöbetleri oluyor hem de iyilesme süresi iki katına çıkıyor. Vücutta bilinmez bir arıza varsa orası çöküyor.

Benim için fark etmez diyen aşı olmasın tabi.

cahid

Kıdemli Üye
Aşı olanların 16 ilaç içmesine gerek kalmıyor. Dediğin gibi vitamin takviyesiyle bir haftada kurtulunuyor. Ama aşı olmayanlarda hem ağır öksürük nöbetleri oluyor hem de iyilesme süresi iki katına çıkıyor. Vücutta bilinmez bir arıza varsa orası çöküyor.

Mesnedsiz iddialar tamamen.. Şimdi sana yoğun bakımda yatanların isim isim doz doz listesini atardım yasal olarak suç olmasa.. Siz hafif geçirdiniz diye aşılı olan herkesin öyle olduğunu sanmayın.. Yoğun bakımların % 80'inden fazlası aşı olanlarla dolu aksine..

abdullah birisi

Kıdemli Üye

İşin üç kağıtçılığı burda zaten, aşı olanlara 16 tane ilacı verme, aşı olmayanlara verki,,, neyse...sanada geçmiş olsun kardeş...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Vitamin şart:)

KENDİ KENDİNE GEÇER DİYİP GİTMEDİ

Solunum cihazına bağlı şekilde tedavisi süren 3 çocuk annesi Ayşe Çalıcı, AA muhabirine, eşinin geçen ay böbrek taşı nedeniyle ameliyat olduğunu, bu yüzden sık sık hastaneye geldiğini, Kovid-19'a da bu sırada yakalandığına inandığı söyledi. Test yaptırmadan önce de Kovid-19'a yakalandığını düşündüğünü ancak "Kendi kendine geçer" diye hastaneye yatmak istemediğini ve 4-5 gün evde dinlenmeye çalıştığını ifade eden Çalıcı, "Aslında şu an biraz ayak diretmenin sonuçlarını çekiyorum. Vücuduma felaket derecede bir ağrı inmişti. Tarifsiz bir şeydi. Tahmin etmiştim Kovid-19 olduğumu. Biraz atlatabilirim zihniyetine gittim, hastaneye başvurmadım. Yaklaşık 4 gün geçince servise zor attım kendimi. Ben ambulansla hastaneye getirildiğimde virüs ciğerlerime inmişti. Ondan sonra toparlanma sürecim ağır geçti." dedi.

5fNE3_1635240751_6218.jpg

ÖLÜMLE KALIM ARASINDAKİ ÇİZGİDE KALDI

Ölümle kalım arasındaki çizgiyi hastalık sürecinde sık sık hissettiğine dikkati çeken Çalıcı, şöyle konuştu: "Doktorum uyardı, 'ciğerlerinize inmiş vaziyette, size servisin imkanları yetmiyor. Böyle giderse hayati riskiniz var. Hemen sizi yoğun bakıma almak zorundayım.' dedi. Tabi karşı çıkacak durumda değildim. Çünkü ölümle kalım arasında gidip geldim. Doktorum yoğum bakıma aldı, Allah'ım razı olsun. Dört dörtlük bakım yaptılar. Beni biraz orada toparladılar. Şu an vücudumu henüz toparlayabilmiş değilim. Bacaklarım henüz tam anlamıyla beni taşıyamıyor ama yavaş yavaş toparlıyorum. Nefeste biraz sıkıntı var. İnşallah onları da atlatacağım."

YOĞUN BAKIMDA AĞIR GÜNLER GEÇİRDİM

Yoğun bakımda 5 gün yattığını, 4 gündür de serviste tedavisinin devam ettiğini aktaran Çalıcı, "Nefesinizin size yetmeyip her an canınızın çıkabileceği bir süreç. Kesinlikle anlatılacak bir şey değil ve diliyorum bunu kimse yaşamasın. Yani o nefes göğsünüze tıkanıyor. Öksürük krizlerine giriyorsunuz. Aldığınız nefes size yetmiyor. Solunum cihazlarında sabaha kadar ağır hortumlarla o geceyi çok feci yaşadım. Yoğun bakımdaki en ağır günümdü. Sadece Allah diyebildim. Rabbim ya alacaksın ya vereceksin takdir senin dedim." ifadelerini kullandı. Çalıcı, aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşadığına değinerek, şöyle devam etti: "Herkes üzerine düşeni yapsın. Bugüne kadar aşıya çok karşıydım. Güvenmedim, acaba bize ne veriyorlar? Bu yurtdışından gelmiş, hiçbir şekilde güvenemedim, itimat etmedim. Bu saatten sonra kaçış yok. Çocuklarıma dahi Allah'ın izniyle yaptıracağım. Bundan sonra tedbir alacağız, takdir Rabbimindir. Ama tedbirimizi alacağız."

UPxe6_1635240765_2263.jpg

HERKESE AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

Aşı yaptırmak istemeyenlere de bir an önce aşılarını yaptırmaları için çağrıda bulunan Çalıcı, şunları kaydetti: "Şu anki durumum, geldiğim gibi değil ama solunumda yetmezlik yaşayabiliyorum. Geceleri bazen kriz tutabiliyor. Böyle durumda hemen buhar veriliyor. Onunla biraz yatıştırıyoruz. İnşallah atlatacağım. Doktorum uyarmıştı. Sana gün veremem, senin toparlanmana bağlı demişti. Virüsün nerden geleceğini bilmiyoruz. Benim tavsiyem herkes üzerine düşeni yapsın. Daha rahat olur diye düşünüyorum." Eşi ve kızının da Kovid-19'a yakalandığını ancak sadece kendisinin ağır geçirdiğini aktaran Çalıcı, "Eşim hafif bir öksürük ile geçiştirdi, şuan da evde karantinada. Kızım da yanımda refakatçi, çok şiddetli öksürük de olmadı. Boğaz ağrısı falan oldu. Maalesef onlar da aşı olmamıştı." diye konuştu.
KAYNAK: AA

cahid

Kıdemli Üye
Evet vitamin şart.. Aşı şart diyenler arasında aşıdan 1-6 ay sonra yoğun bakımlık olup vefat edenler var çok sayıda.. Demek ki aşıları yeterli gelmemiş!!!

1 Eylül - 26 Ekim arası yoğun bakıma alınan 49 kişiden 36'sı vefat etmiş ve bunların en az % 80'i aşılı bugün biraz baktım da..

kebîkec

İhvan Forum Üye
İşin üç kağıtçılığı burda zaten, aşı olanlara 16 tane ilacı verme, aşı olmayanlara verki,,, neyse...sanada geçmiş olsun kardeş...

Teşekkür ederim.
Ben 2 doz biotech olmuştum ama sağlık müdürlüğünden gelen yetkili favimolu bana da verdi. Ancak ben senin sözünü dinledim ve içmedim. Hanim 3 defa 2 li olarak kullandı. Sonra o da içmedi. Ama nefes almakta hala güçlük çekiyor. Aşı olsaydı muhtemelen benim gibi 1 haftada atlatacaktı.

İlaca karşıyım ama aşıya değilim. Kim ne derse desin.

cahid

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim.
Ben 2 doz biotech olmuştum ama sağlık müdürlüğünden gelen yetkili favimolu bana da verdi. Ancak ben senin sözünü dinledim ve içmedim. Hanim 3 defa 2 li olarak kullandı. Sonra o da içmedi. Ama nefes almakta hala güçlük çekiyor. Aşı olsaydı muhtemelen benim gibi 1 haftada atlatacaktı.

İlaca karşıyım ama aşıya değilim. Kim ne derse desin.

Eşiniz pek de bilinçli değilmiş. Aşıyla ilgili gerçekleri bilen biri ilaçtan da uzak durması gerektiğini çok iyi bilir.. Aşı çıkana kadar da çıktıktan sonra da ölümlerin en az % 80'i malum ilacın yan etkisiyle oldu.. Maalesef o ilacın içinde de aşıda da olan grafenden mevcut.. İlacı toz haline getirip elektronik mikroskopla incelemişlerdi geçenlerde.. İlaçları içenlerin çoğu anlık olarak tedavi olduklarını düşünseler de uzun vadede çoklu organ yetmezlikleri problemleri ortaya çıkabiliyor.. En meşhur örneği Cimilli İbo diye bilinen meşhur şarkıcı idi.. 1 yıl önce hastalığa yakalanıp tedavi görüyor ve muhtemelen o ilaçları kullanıyor, daha sonra böbrek yetmezliği problemi nedeniyle kardeşinin böbreği kendisine nakledildikten 1 ay sonra vefat ediyor..

cahid

Kıdemli Üye
Bu doktorun tweeter hesabına baktım defalarca aşı olmayı tavsiye etmiş. Böyle bir haberi de hiç paylasmamis

.

Takip ettiğim birisi değil.. Paylaşıp daha sonra silmiş de olabilir bilemiyorum.. Ama şu kadarını biliyorum yukarıda paylaştığım 49 hastalık veri bire bir kendi gözlerimle çalıştığım hastanenin sisteminden tespitlerimdir.. Kendi hastanemdeki gözlemlerim de paylaşımdaki ifadeleri doğruladığı için paylaştım..