Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

ihvanistanbul

AkhenAton
Allah aşkına bırakın buraları gidin köyünüze. kastamonuya uğrayın siyez buğdayı alın. tarım yapın en çok siz yaşayın. En sağlıklı siz olun lütfen.

Sofuoglu

Ordinaryus
Aşı olmuyorsunuz ama kesin size bişey içiriyorlar ?
Hastalıktan adam ölmez
Eceli ile ölür
Enteresan!
Hastalık neolaki
Trafik kazasında adam ölmez
Eceli ile ölür dimi ?
Vallahi biz müslümanlar bu manipülasyondan beriyiz
Allah her işini, bizlerin doğumundan ölümüne... vesilelerle halleder
Kişiye para versen dinden çıkmazda,söylediği bir söz,yaptığı bir eylem ile imanı gider haberi olmaz..!
Manipülasyondan beri olan, çok bilmiş siz Müslümanlar...!
Kimki ölümü sebeplere, neticelere bağlayarak "kesin bu öldürdü,bundan dolayı öldü" derse şirke düşer...!
Bunu anlatmaya çalışıyoruz,elbette vesile vardır,ama o vesile sadece bir araçtır, Takdir-i ilahi ne ise o tecelli eder,
Hastalıkdan kimse ölmez,Ecel-i gelen ölür,bu söze itirazın var ise imamını tekrar gözden geçir...!!

ebumusab

Üye
Kişiye para versen dinden çıkmazda,söylediği bir söz,yaptığı bir eylem ile imanı gider haberi olmaz..!
Manipülasyondan beri olan, çok bilmiş siz Müslümanlar...!
Kimki ölümü sebeplere, neticelere bağlayarak "kesin bu öldürdü,bundan dolayı öldü" derse şirke düşer...!
Bunu anlatmaya çalışıyoruz,elbette vesile vardır,ama o vesile sadece bir araçtır, Takdir-i ilahi ne ise o tecelli eder,
Hastalıkdan kimse ölmez,Ecel-i gelen ölür,bu söze itirazın var ise imamını tekrar gözden geçir...!!
Ukalalık yapma çok bilmişler miş miş
Allah tealanın işleri genellikle kanundur.Suyu yaratır.Ona boğma özelliği verir.Ateşi yaratır.Ona yakma özelliği verir.
Bundan sonra su boğar,ateş yakar.Aksini dileyebilirmi? Ona kalmış.Azda olsa yapar.
Genellikle yapmaz.İmtihan sırrını bozmaz.

Enbiyâ Sûresi (69)
قُلْنَا يَا نَارُ كُون۪ي بَرْداً وَسَلَاماً عَلٰٓى اِبْرٰه۪يمَۙ ﴿٦٩﴾
Meal
Biz de, “Ey ateş” dedik, “İbrâhim’e serin ve zararsız ol!” (69)
Bu hitab nedir?Neye ne buyuruyor
Tersten okursanız Ateş yakmak üzeydi İbrahim aleyhisselamı

Şimdi şöyle diyelim he sofuoğlu
Falanca öldü ama şu hastalık vesilesi ile
oldumu?

Sofuoglu

Ordinaryus
Ukalalık yapma çok bilmişler miş miş
Allah tealanın işleri genellikle kanundur.Suyu yaratır.Ona boğma özelliği verir.Ateşi yaratır.Ona yakma özelliği verir.
Bundan sonra su boğar,ateş yakar.Aksini dileyebilirmi? Ona kalmış.Azda olsa yapar.
Genellikle yapmaz.İmtihan sırrını bozmaz.

Enbiyâ Sûresi (69)
قُلْنَا يَا نَارُ كُون۪ي بَرْداً وَسَلَاماً عَلٰٓى اِبْرٰه۪يمَۙ ﴿٦٩﴾
Meal
Biz de, “Ey ateş” dedik, “İbrâhim’e serin ve zararsız ol!” (69)
Bu hitab nedir?Neye ne buyuruyor
Tersten okursanız Ateş yakmak üzeydi İbrahim aleyhisselamı

Şimdi şöyle diyelim he sofuoğlu
Falanca öldü ama şu hastalık vesilesi ile
oldumu?
"Kesin Size birşey içiriyorlar" diye emin konuşarak sen ukelalık yapmış olmuyorsun,biz "miş,miş"deyince ukelalık yapmış oluyoruz öylemi..!
"Evin kristalse başkasının camına taş atmayacaksın" efendi..!
Ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun, ,ama sırf laf kalabalığı yapıyorsun...!
İşte Hazreti Allah o ateşe nasıl serin ve zararsız ol hükmünü verip ateş yakmıyorsa.!
demek ki ateşin bir hükmü yok,
Hüküm Allah'a ait..
Ecel'de böyle, Takdir-i ilahi neyse o olur,ne ateş yakar,nede su boğar...!
Allah ne derse o olur..!

"Nerede olursanız olun ölüm sizi yakalar; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “Bu Allah’tan” derler, başlarına bir kötülük gelince de “Bu senden” derler. “Hepsi Allah’tandır” de. Ne oldu bu topluluğa ki bir türlü söyleneni anlayamıyorlar!"(Nisa-78)

Son düzenleme:

ebumusab

Üye
Sofuoğlu ilkokul giriş seviyesinde okuma yapabildiğinden daha uzatmak anlamsız olur

Sofuoglu

Ordinaryus
Sofuoğlu ilkokul giriş seviyesinde okuma yapabildiğinden daha uzatmak anlamsız olur

Ne oldu? çok bilmiş deyince "ukela"
diyerek mangalda kül bırakmıyordun!,
şimdi "ilkokul seviyesi" deyince nefsine payemi verdin..!

Yazdıklarımız gayet açık ve net!
Beğenmediğin veya hoşuna gitmeyen görüşe..!
"Kesin size birşey içiriyorlar"diye bodoslama dalan sensin..!
Ne diye ilkokulu seviyesini muhatab alıyorsun ki!

Aman sen üniversite seviyesinde ol,
Uzatmak istemiyormuş...
Uzatma zaten,uzak ol...!
Şu ene ve benliğe bak...
Allah muhafaza....!

ebumusab

Üye
He sofuoğlu nefsime paye verdim ?
Bi espiriydi yav
İsmailağanın(sen sevmezsin oraları ) müezzini Hasbi hocamız vardı.
Bahçe arktan İnsan kulaktan sulanır derdi . Sellemehullah
Yazınca olmuyormuş anladım ?

Sofuoglu

Ordinaryus
He sofuoğlu nefsime paye verdim ?
Bi espiriydi yav
İsmailağanın(sen sevmezsin oraları ) müezzini Hasbi hocamız vardı.
Bahçe arktan İnsan kulaktan sulanır derdi . Sellemehullah
Yazınca olmuyormuş anladım ?

He,he çevir kadayıfın altı yanmasın...!
Haklısın!, yazınca olmuyorda sırıtınca çok güzel oluyor...!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Senin gibi belirli yaşın üzerindeki bu tarz kafaların aşı olmasında fayda var tabi...!
Belki senin ömrün yetmez göremezsin ama ilerde herkes görecek Bi İznillah..!
Aidin Salih Hanım'ın Gerçek Tıp kitabını okumanı tavsiye ederim sayın Muallim!
Bu konuyu o kadar çok güzel açıklamış ki inan bırak Samsung'u vs. Eski Nokia'lara geri dönersin..
Ama bu kafaya ne anlatsan nafile malesef...!
Okuyalım öyle konuşalım o zaman.
Nokia 3310 kral telefondu?

ilke

Paylaşımcı
İçimizde her şeyi bildiğini zanneden bazı UKALA'lar her konuda olduğu gibi bu aşı konusunun da çivisini çıkarıp sulandırmak istiyorlar ! Bunlar piayasadan bir karpuz alacak olsalar seçimini karpuzcuya bırakırlar !Ama, konu aşı olunca sanki mikrobiyolog prefosörü kesiliyorlar ! Bu konuda Prof.Dr.Mehmet Ceyhan ne güzel söylemiş 1 Merak edenelr için asyaım, ukalalarında gözüne sokayım dedim !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Senin gibi belirli yaşın üzerindeki bu tarz kafaların aşı olmasında fayda var tabi...!
Belki senin ömrün yetmez göremezsin ama ilerde herkes görecek Bi İznillah..!
Aidin Salih Hanım'ın Gerçek Tıp kitabını okumanı tavsiye ederim sayın Muallim!
Bu konuyu o kadar çok güzel açıklamış ki inan bırak Samsung'u vs. Eski Nokia'lara geri dönersin..
Ama bu kafaya ne anlatsan nafile malesef...!

Kıtabı okuyan birini buldum. Sen de bir dinle istersen ?

Sofuoglu

Ordinaryus
Kıtabı okuyan birini buldum. Sen de bir dinle istersen ?

Sayın Hocam, bu kitabı ve ilaveten derslerinden derlenmiş olan iki kitabını daha birkaç defa okudum..
Doktor değilim,Din alimide değilim! lakin bu arkadaş tamamen saçmalamış!
Kitabın hiçbir yerinde "acil bir durumda hastaneye gitmeyin" demiyor,bu arkadaş bu çıkarımlara nereden varmış anlamış değilim,
Kitapta önerilen tedavi sistemlerinin hepsi uygulanmış ve faydalı sonuçlar alınarak hastaların veya şifa görenlerin beyanatları ve örnekleri ile kitaba aktarılmış..
Cımbızla birkaç meseleyi alıp kitap tamamen hezeyanlar la doludur demek kul hakkıdır,yazar hem tıp fakültesi okumuş,hem biyoloji,konuya vakıf biri..!
Dinini Kur'an ve sünnete göre yaşamaya çalışan sonradan Müslüman olmuş biri!
Dini boyutlarına gelince, eklediği hadis ve ayetlerde bir çarpıtma vs. yok.!(sizde okuyunca hak vereceksiniz.)
Tezi Kur'an ve sünnete göre yaşam tarzı,beslenme ve tedavinin de buna göre yapılması gerektiğini,haramda şifa olmadığını söylüyor!,kan mevzusunu vs.bu arkadaş tamamen yanlış yorumlamış,kan nakli haramdır diye bir şey söylemiyor,kan alınacak kişiye dikkat etmek gerekir diyor, imansız,küfür ehli birinin kanını almak kişiye sirayet edebilir diyorki!,bunlar zaten bilinen şeyler...(örneklerinide delilleri ile eklemiş)
Organ nakli ve Tüp bebeğe tamamen karşı çıkıyor,çok mantıklı ilmi ve dini delilleride mevcut zaten,
Yorum kişiden kişiye değişir,bence başkasının okuyarak yaptığı yoruma göre karar vermeyinde,kendiniz okuyarak karar verin derim naçizane...!
Birde bu videoyu izleyin lütfen...!

Sofuoglu

Ordinaryus
Ayrıca!, kitapta okuduğum birkaç tavsiyelerini uygulayarak!,(Hacamat, pazartesi, Perşembe 36 saatlik oruçlar,İki öğün beslenme,sade beslenme,kan grubuna göre beslenme vb.)
60 günde 20 kilo verdim!(Yaş nerdeyse elliye dayandı,yıllardır kilo vermek için uygulamadığım metod kalmamıştı!)
Kullandığım tüm ilaçları (Tansiyon,şeker,varis, Alerji vs.Uyku apnesi cihazıda dahil) bıraktım!,
ve inanın hayatımda hem fiziki hem manevi bir çok şifa gördüm elhamdülillah...!
Yani yukarıdaki videoda anlatan arkadaş gibi yorum yaparak değil!, uygulayarak bizatihi kendim yaşayarak gördüm!

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ayrıca!, kitapta okuduğum birkaç tavsiyelerini uygulayarak!,(Hacamat, pazartesi, Perşembe 36 saatlik oruçlar,İki öğün beslenme,sade beslenme,kan grubuna göre beslenme vb.)
60 günde 20 kilo verdim!(Yaş nerdeyse elliye dayandı,yıllardır kilo vermek için uygulamadığım metod kalmamıştı!)
Kullandığım tüm ilaçları (Tansiyon,şeker,varis, Alerji vs.Uyku apnesi cihazıda dahil) bıraktım!,
ve inanın hayatımda hem fiziki hem manevi bir çok şifa gördüm elhamdülillah...!
Yani yukarıdaki videoda anlatan arkadaş gibi yorum yaparak değil!, uygulayarak bizatihi kendim yaşayarak gördüm!

Tebrik ederim. 60 günde 20 kilo vermek her babayiğidin harcı değildir. Ben 6 ayda 8 kilo verdim son bir ayda 3 ünü geri aldım. ?

Sofuoglu

Ordinaryus
Tebrik ederim. 60 günde 20 kilo vermek her babayiğidin harcı değildir. Ben 6 ayda 8 kilo verdim son bir ayda 3 ünü geri aldım. ?
Hocam,sağlıklı beslenme programı var kitapda,öyle diyet programı vs. Yok,ama otomatik olarak uygulayınca kilolarda gidiyor!ayrıca bu kilolarıda yiyerek verdim!aç kalarak değil...!
Altın kural!,
Paketli ürünler(Çikolata,bisküvi vb.),şekerli içecekler (Soda,Ayran ,su dışında) kesinlikle yasak,
yemekten yarım saat önce ve iki saat sonrası su içmek hazmı zorlaştırdığı için yasak!
Günde sabah ve akşam dışında kesinlikle atıştırmak (her ne olursa olsun) yasak,
Yemek esnasında mutlaka çok çiğnemek gerekiyormuş(daha önceleri çiğnemeden yuturyormuşum onu gördüm!)
Mutlaka sade beslenmek gerekiyor! (iki proteini bi arada tüketmek yasak ,mesela sucuk ve yumurta,et ve tavuk, tereyağı ve zeytinyağı gibi )
Kan grubuna göre beslenme ki en önemlisi bu,mesela benim kan grubum Arh+ ,bu kan grubunda kırmızı et tüketimi çok az olmalıymış(Ayda bir veya iki gibi)aksine önceden çok kırmızı et tüketiyordum,oda hazımsızlık yapıyor ve sindirim sistemi sıkıntıları çekiyor ve kilo alıyordum,şimdi Hamdolsun bu kural ile tüm şikâyetlerim düzeldi ..
Bunun gibi bir kaç yanlış bilinen alışkanlığı değiştirmek size çok şey katıyor..
Siz kitabı mutlaka alın bi okuyun hocam...!

Son düzenleme:

cahid

Kıdemli Üye
İçimizde her şeyi bildiğini zanneden bazı UKALA'lar her konuda olduğu gibi bu aşı konusunun da çivisini çıkarıp sulandırmak istiyorlar ! Bunlar piayasadan bir karpuz alacak olsalar seçimini karpuzcuya bırakırlar !Ama, konu aşı olunca sanki mikrobiyolog prefosörü kesiliyorlar ! Bu konuda Prof.Dr.Mehmet Ceyhan ne güzel söylemiş 1 Merak edenelr için asyaım, ukalalarında gözüne sokayım dedim !

Aşı ol ya da olma ama referans aldığın adamları biraz araştır.. Rotary kulübünden ödül alan ve kuş gribi yalanlarıyla binlerce tavuğun itlafına ön ayak olanların başında gelen birisi kendisi..

Hepiniz sıraya girin güzel güzel olun aşılarınızı ve bekleyin gelmekte olanı... Kafanızı kaldırıp etrafınıza bakmıyorsunuz televizyon denen yalan makinesinin tesirinden çıkmadığınız sürece gerçekleri görme şansınız yok..

GDO'yu serbest bırakıp bu konuyla ilgili mahkemelerde mücadele eden Gıda Hareketi Derneğini haczettiren ve aşağıdaki resimleri çektirenlerin sizin sağlığınız için çalıştığını düşünmeye devam edin..

3714

Çeviri ile çevirip okuyun Şilili bilim adamları ne demiş bakın Sinovac aşısının lampda variantını çıkardığını söylemiş..

Dünyaca ünlü virolog Lug Montagnier diyor ki aşı olanların çoğu bağışıklık sisteminin aşırı tepkisi sonucu 2 yıl içinde ölebilir..

Son olarak Mehmet Ceyhan denen adam bahsettiğin konuşmalarından sonraki bir konuşmasında diyor ki aşı olun diye kendisinin baskı yapmadığını söyleyip topu Sağlık Bakanı ve Cumhurbaşkanı'na attı.. Kimsenin sorumluluk almadığı sıvıları zerk ettirmeye devam edin!!

Asıl ve vurucu olan son nokta ise maalesef aşılarda (biontech için % 99 oranında) kullanılan grafen oksit maddesidir..

Tüm bunları ve ajanda 2030'u bilmeden konuşanlar vakti gelince kafayı vuracak yer de bulamayacak!!
3715

3716

3717

Kaçtığınız ve araştırmak istemediğiniz , üşendiğiniz şeyler bunlar hep.. İnşallah hiçbiri olmaz ben haksız çıkarım ama sonbahardan itibaren yaşanacaklara şimdiden psikolojik olarak hazırlanmanızı şiddetle tavsiye ederim..

ilke

Paylaşımcı
Aşı ol ya da olma ama referans aldığın adamları biraz araştır.. Rotary kulübünden ödül alan ve kuş gribi yalanlarıyla binlerce tavuğun itlafına ön ayak olanların başında gelen birisi kendisi..

Hepiniz sıraya girin güzel güzel olun aşılarınızı ve bekleyin gelmekte olanı... Kafanızı kaldırıp etrafınıza bakmıyorsunuz televizyon denen yalan makinesinin tesirinden çıkmadığınız sürece gerçekleri görme şansınız yok..

GDO'yu serbest bırakıp bu konuyla ilgili mahkemelerde mücadele eden Gıda Hareketi Derneğini haczettiren ve aşağıdaki resimleri çektirenlerin sizin sağlığınız için çalıştığını düşünmeye devam edin..

Kaçtığınız ve araştırmak istemediğiniz , üşendiğiniz şeyler bunlar hep.. İnşallah hiçbiri olmaz ben haksız çıkarım ama sonbahardan itibaren yaşanacaklara şimdiden psikolojik olarak hazırlanmanızı şiddetle tavsiye ederim..

Rotary Kulübünden ödül aldı diye adamın bütün konuşmalarını elimizin tersiyle iteceğiz yani öyle mi ? Yani, adam "Allah" dese, sen Rotary Kulübünden ödül almıştın, bu dediğine katılmıyoruz mu diyeceğiz ? Bu kafaya hizmet ettiğin müddetçe, sen herkese şaşı ve şüpheyle bakıyorsun demektir ! Biz, bu konuda daha en başta dedik ki, aşı olsak da, olmasak da bu ameliye bizim ne ömrümüzü uzatır, ne de kısaltır ! Sen, araştırmalarına devam ede-dur, belki Nuh Aleyhisselâm gibi 800-1000 yıl yaşarsın !
Yalnız
,Sana şu kadarını söyliyeyim ve bir şey tavsiye edeyim ki, o da en yakın mezbahaneye git de kafanı bir BEHAİMiN kafasıyla değiştir !

spesifik

آزادی قید و بند
Önceden hayvan besleyenlere sorarlardı
aşısı var mı diye ?
Şimdi bize soruyorlar
Allah'ım ne hale düştük ...
erteleyebiliyorsak 65 e kadar erteleriz
belki 63 te vefat ederiz aşısız gideriz =)
nasip kısmet yaşayıp göreceğiz
aşı ya HAYIR !!! =)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu arada ikinci dozu da dün Basaksehir Çam ve Sakura hastanesinde oldum. Hastane 10 numara emegi gecenlerden Allah razi olsun ama Bu sefer hemşire hanım acıttı kolumu. Biraz da yanma hissettim. Bir de canım Mercedes araba çekmeye başladı . Biotech olanlarda böyle yan etki oluyormuş dediler. ?

Çocuklar koluma kaşık yapistirdilar bir süre durdu sanki. Üçüncü dozdan sonra neler olacak acaba ?