Ashton’ın Sözcüsü Mann: ‘İyi Bir Anlaşma Elde Etmek İçin…’

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,916
Puanları
113
Ashton’ın sözcüsü Michael Mann, İran ile P5+1 ülkelerinin İran’ın nükleer programı ile ilgili gerçekleştirdikleri görüşme sonrası yaptığı açıklamada herkesin nihai kararın alınacağı 20 Temmuz tarihinin farkında olduğunu belirtti.


AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton’ın sözcüsü Michael Mann, İran ile P5+1 ülkelerinin İran’ın nükleer programı ile ilgili gerçekleştirdikleri görüşme sonrası yaptığı açıklamada herkesin nihai kararın alınacağı 20 Temmuz tarihinin farkında olduğunu belirterek, “İyi bir anlaşma elde etmek için gereken sürede müzakereler gerçekleştireceğiz” dedi.

İran ile P5+1 ülkelerinin gerçekleştirdiği görüşmeler sonrası açıklama yapan Mann, ilerleyen günlerde atılacak adımlar ve genel kurul çalışmaları hakkında görüşmeler gerçekleştirildiğini belirtti. Mann, nihai kararın alınacağı 20 Temmuz tarihinin farkında olduğunu belirterek, “İyi bir anlaşma elde etmek için gereken sürede müzakereler gerçekleştireceğiz. Biz anlaşma olması için kararlılığımızı zaten söyledik. Anlaşmanın gerçekleşmesi zaman alacak. Umarım gereken anlaşma gerçekleşir” dedi.


İran ile P5+1 ülkeleri daha önceki yaptıkları açıklamada, İran’ın nükleer programına ilişkin çözüm bulunması için 20 Temmuz tarihini vermişti. P5+1 ülkeleri, Cenevre’de varılan geçici anlaşma sonrası İran’ın nükleer programı kapasitesini düşürmesini istiyor. Avrupa ülkelerini Ashton’ın temsil ettiği görüşmelerde İran’ı ise Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif temsil ediyor.http://akademikperspektif.com/2014/07/03/ashtonin-sozcusu-mann-iyi-bir-anlasma-elde-etmek-icin/
 
Üst