Asgari ücret zammı açıklandı...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
e54_asgari_ucret.jpg

İşte asgari ücret zammı açıklandı.

Asgari ücret ne kadar artacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2015 yılında asgari ücrette yılın ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 6 zam yapıldığını belirterek, asgari ücret yılın ilk 6 ayında net 949 lira, ikinci 6 ayı için bin lira olduğunu bildirdi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2015'te geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Konferans Salonu'nda dördüncü kez toplandı.

İşçi tarafını Türk-İş'in, işveren tarafını ise TİSK'in temsil ettiği toplantının ardından Bakan Faruk Çelik, 2015 yılında asgari ücrette yılın ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 6 zam yapıldığını belirterek, asgari ücret yılın ilk 6 ayında net 949 lira, ikinci 6 ayı için bin lira olduğunu bildirdi.

http://www.milligazete.com.tr/haber/Iste_asgari_ucret_zammi/347050#.VKKhosgGQ

Gelecek yıl için 6+6=12 zam yapılmış.

Akp beni şaşırttı.

Ben taş çatlasa toplamda yüzde 8-9'u geçmezler diyordum.

Genel olarak şu ortamda asgari ücretin en az net 1.200 TL civarında olması gerektiğini daha önce yazmıştım, bunun altındaki ücretler ücret değil zulümdür.

Ama yine de ummadığım kadar zam yapanlara teşekkürler.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Geçmiş yıllara nazaran bu zaman biraz daha iyi,lakin ülkemizin yaşam koşullarına göre yine de çok az.Akp değil de başka bir parti olsa pek değişen bir şey olacağını da sanmıyorum.Ne yazık ki,ülkemiz de yabancı destekli bir burjuva kulisi bulunmaktadır.Ve bu kulisin tek hedefi ektiği kapital tohumların giderek neşvünema bulması.

ömerusta

Kıdemli Üye
akşam aç yatıpta sabah kalkınca terör estirmeyen zümrenin aklına şaşarım