Asal tanrılara iman risalesi

ukbane

Üye
ASAL TANRILARA İMAN RİSALESİ

Gerçekmiş yalanmış,
masalmış, düşmüş…
Henüz açmışken yumuk gözlerimi dünya dediğime,
ardını bilmediklerim, ardıma düşmüş.
Ciğerlerime oksijen dolmuş,
soluğum gökyüzünün pamuk şekerlerini bıçak gibi kesmiş.
Serumdan boşanırcasına kan akmış yeryüzüne,
zulüm, bozgun, talan… çekirdeğin vicdanını dost tutmuş,
kopmuş dilin tendonu.
Efendi’n sandığının Hak dediğini göğün dibine çarpmış bilmediğin efendin.

Sen...
Aynasından yüzü,
yüzünden rengi,
gözlerinden feri çekilmiş insan!
Bir yakın çağ mahkemesinin hem celladı,
hem giyotini hem de mahkumusun.
Sen...
Çıkmadığını bile bilmediğin bir sokakta,
Bir Saydığın’dan yitmiş, sapmış,
keşidecisi olmayan
ve imza atılmamış bir çek yaprağının sola dayanmış sağı sıfırsız 1’ine köle olmuşsun!

UKBANE,
12.01.10,
19.28

korakademik

Ordinaryus
Olmuş olmuş... Hadi hadi taam, şişştt! :):):p.:p

bu başlıkta arada noktalama işaretleri mi eksik
sözlük anlamaları ile bir bağlantı kuramadım.
bir eksiklik söz konusu
anlayan anlatsın.

ukbane

Üye

bu başlıkta arada noktalama işaretleri mi eksik
sözlük anlamaları ile bir bağlantı kuramadım.
bir eksiklik söz konusu
anlayan anlatsın.

Başlıkta noktalama olmamalı zaten, olmaması eksiklik değil, olması fazlalık olurdu... Kardeşim bir şiir ya da şiire benzeyen bir metin iddiasıyla yazılmış bir şeyin içeriği ya da başlığıyla ilgili sözlük anlamı bağlantısı kurmaya çalışmak çok ya da az, doğru olmayabilir. Şiirler, en azından benim sevdiklerim; hayal ürünü özelliği taşırlar yazılış haliyle; ama anlattıkları bir şey bir yerde dokunur gerçeğe. Birebir sözlük anlamı tahlilini doğru bulmuyorum şiirin başlığında.

Ayrıca başlığı şiirin içinde aramak da her zaman doğru değil sanırım; hiç olmasa dahi olur. Benim yazdıklarımın adı her neyse, ayakları yere basmaz zaten, basmasın diye de ümit ediyorum ayrıca.

Kardeşim çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

Sevgiyle.

fakiri

Kıdemli Üye
Benim yazılarıma "sallama " olarak isim verenler acab böyle bir yazıya ne diyorlar merak ediyorum ?

ukbane

Üye
Benim yazılarıma "sallama " olarak isim verenler acab böyle bir yazıya ne diyorlar merak ediyorum ?

Merhaba kardeşim. Sizin şiirlerinize neden "sallama" diyorlardı ki? Hem böyle dediğinize göre, benim yazdıklarımla ilgili, başkalarının değil sizin görüşünüz önemli hale geldi benim için :)

korakademik

Ordinaryus
Başlıkta noktalama olmamalı zaten, olmaması eksiklik değil, olması fazlalık olurdu... Kardeşim bir şiir ya da şiire benzeyen bir metin iddiasıyla yazılmış bir şeyin içeriği ya da başlığıyla ilgili sözlük anlamı bağlantısı kurmaya çalışmak çok ya da az, doğru olmayabilir. Şiirler, en azından benim sevdiklerim; hayal ürünü özelliği taşırlar yazılış haliyle; ama anlattıkları bir şey bir yerde dokunur gerçeğe. Birebir sözlük anlamı tahlilini doğru bulmuyorum şiirin başlığında.

Ayrıca başlığı şiirin içinde aramak da her zaman doğru değil sanırım; hiç olmasa dahi olur. Benim yazdıklarımın adı her neyse, ayakları yere basmaz zaten, basmasın diye de ümit ediyorum ayrıca.

Kardeşim çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

Sevgiyle.
açıklama için teşekkürler