Arz mı kaynıyor, insanlar mı hakkını arıyor!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefesler asırlardır esarette nezaret edilen figanlardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsanlık adına dile gelen ne kadar bühtan varsa sanki desise için piyasalardaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tahakküm etmek kim ve neler adına en büyük ve müşkil bir sınavdı, neden ruhlar satıldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Farkında olmayan bir can nasıl bir zaviyeden husule gelen insandı, kandıranlar neler yaptı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ve hukuk ne zaman hakkıyla teslim edilen aşktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin yaşamak adına reva görülenler sıralanmış yaftalardı, biz sandıklarımız mı kandırdı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden varlık ve şan adına bu denli sefillik için canlara kıyıldı, hangi hesab vakti unutuldu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Devlet diye bağrımıza bastığımız, canlarımızı umursamadan uğruna feda ettiklerimiz kaldı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi hikayeden derlenmiş ve sinelere işlenmiş farktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden zabtiyeler, mehmetçik namına dile getirilen en korkunç desileler piyasaya çıktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir emir komuta ki, yürütmenin emri altında anlamlaşan cenah ki ne korkular yaşattı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin binlerce fidan liderlik niyeliğinde canını oryata atan nice kanlar hunharça parçalandı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Artık kimseye ve dile gelen her neyse teslim olmuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar saflığım ve masumluğum varsa bir kenara bırakıp, maziyi derinden anıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Saygı ve liyakatı katleden kimler varsa ne kadar hazindir ki aidiyetimi o an sorguluyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hatırladıkça yadımı elime geçen perdeleri bir bir kapatıyorum, loş ışıklarda nefes alıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kuvvet adına ne varsa, palazlanmak adına korunursa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir statü sahibi telakkileriyle halkından farklı bir yaşantıyı hoyratça ortaya koyarsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mevziler içinde, devleti bizzat kendi hesaplarına kurban edince, yıkılıyor ve ağlıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir düşman telakkisidir, ki bahaneler içinde hertürlü yolsuzluğu görünce kaçıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

cicek demeti

Sükut
Artık kimseye ve dile gelen her neyse teslim olmuyorum
Ne kadar saflığım ve masumluğum varsa bir kenara bırakıp, maziyi derinden anıyorum
Saygı ve liyakatı katleden kimler varsa ne kadar hazindir ki aidiyetimi o an sorguluyorum
Hatırladıkça yadımı elime geçen perdeleri bir bir kapatıyorum, loş ışıklarda nefes alıyorum

Rabbimin verdigi nimetler coktur...ilim daima guzeldir..size bu ilmi bahseden rabbi tealam sizden razi olsun efendim..saygilarimla..

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Ey gönlü latif olan can...
Uzak diyardan hamiyet ve ecriyle anlamlaşan...
Lisan-ı halimin fakirliğini bildiği halde, lütfuyla şevk yaşatan...
Selam olsun, umutlarınız bahtınızla anlamlaşsın, hakikat kalbinizde farklılaşsın inşaallah..:)