Artık içimden konuşmaya başladım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Susmalıydım, manasız nazarlardan korkmalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefes nefese varlık nefsi adına soluyanlardan uzaklaşmalıydım, peki, neden kaçmalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlatamazdım, vicdan sızısı ne demek kalbi manada tattıramazdım bir hal-i fakir niyazdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne zaman hak ve hakikatle birebir manalaştım aşkın hidayeti nasip olduğunu anlamalıydım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye baksam içim acıyor, umudum bizar kalıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne gücüm yetiyor, ne izanım geçit veriyor, gizli bir nefes çok acele etme diye haykırıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bakıp kalıyor, insan denen müstesnayı ne kadar anlıyordum, yanılıgılar günyüzüne çıkıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İşte bu vakitte hüzün sinemde ayağa kalkıyor, ruhumun hicran damlaları şevki surur arıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki kurban olmak dilin lahzasında kolaymış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İrade ve azim hakikatte aşk için emanet-i furkanmış, aklın ve vicdanın didarında ne varmış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasat vakti neden hicran içinde manalaşan zamanmış, elem niçin gammış, uyumak yasmış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül nasıl hakkıyle anlaşılırmış, nefsanilik ne vakit ibret-i aleme meşale olup anlamlaşmış[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Deniz içimde mi, sancılar kalbim için müjde mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıbetin ne olacağı belli mi, şanslar ve tesadüflerde arananların uhteleri bir keder mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayal zihnim için kefalet eder mi, kaygılar nasibi önceler mi inanmak hiç şek şüphe ister mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllardır boşuna mı aldanıp avundum, bin hüzünle nefes aldım, süruru tatmadım, elem mi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir caminin şadırvanında yalnız başımayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mimarsinanın memleketine yaptırdığı bir şaherin makanındayım, mütevazı cenahındayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Oturdum bir köşeye, ezan vaktini bekleyim diye kuşlar ziyaretime geldi aranıyorlar anladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an kimsesizleri sokaklarda yalnızlık içinde gezenleri andım kuşlara yemlerini bırakmıştım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​