Arınç ve Gökçek için disiplin kararı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Arınç ve Gökçek için disiplin kararı

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,414
Puanları
113
Başbakan Ahmet Davutoğlu Bülent Arınç ve Melih Gökçek Arsında gerçekleşen tartışmaya ilişkin " Dün yapılan iki açıklamada yanlıştır. Açıklama sonrası Arın ile bir araya geldim kanatlerimi iettim Gökçekle bugün görüşeceğim ve gerekli olanları söyleyeceğim. Seçimlere giderken disiplini bozan hakında disiplin işlemi bozan hakkında süreç başlatılacak" dedi


Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarına ilişkin, "Dün yapılan her iki açıklama da hem partimizin kurulları, kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültürümüz açısından yanlıştır" dedi.
Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:
- AK Parti kuralları belli bir partidir farklı kanaati olan bütün arakdaşlar bu zeminlerde fikirlerini açıklayabilir ve atılacak adımlar atılır çok kuvvetli bir parti disiplini vardır ve bundan feragat edilmemiştir. Dün yapılan iki açıklamada yanlıştır. Açıklama sonrası Arın ile bir araya geldim kanatlerimi iettim Gökçekle bugün görüşeceğim ve gerekli olanları söyleyeceğim. Seçimlere giderken disiplini bozan hakında disiplin işlemi bozan hakkında süreç başlatılacak.
Cumhurbaşkanı ile görüşme
- Benim için devlet mahremiyettir. Cumhurbaşkanımızla herhangi bir konuda herhangi bir şekilde iletişim sıkıntısı yaşamadık. Ola ki bilgilendirme konusunda sorunlar yaşanırsa düzeltiriz. Çözüm süreciyle ilgili dün Cumhurbaşkanımız vurguladı, bizim için çözüm süreci 100 yıllık tarihimizin en önemli adımlarımızdandır. Silahsızlanma aşamasına gelinmesi son derece önemlidir. Seçimi kaybetme pahasına dahi çözüm sürecinden vazgeçmeyiz diyen Cumhurbaşkanımız'ın Diyarbakır'daki konuşmasıyla başlamıştır süreç. Sayın Cumhurbaşkanımızla dün de bu konuları en geniş kapsamıyla ele aldık. Hükümetle Cumhurbaşkanlığı arasında görüş ayrılığı varmış gibi kaos çıkarmak isteyenlere itibar etmeyiniz. Kamuoyumuzun hiçbir kaygısı olmasın.

Yeni Şafak
 

kilicarslan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Puanları
48
Davutoglu böylece Arinc kendi adina konusmustur. Hükümet adina konusmadi demeye getiriyor.

Aranizda ne anlasmasizlik varsa kamuoyu önünde yapacaginiza , aranizda görüsün. Bu durum devlete zarar veriyor. Sadece devletin üst kademelerinde degil, merkez bankasi gibi kurumlarlada kamu oyunda polemige girilmemeli, piyasalar hassas hemen tepki veriyor.
 

DESIFRE

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Şub 2012
Mesajlar
3,817
Puanları
0
Akp icerisinde Peygamber efendimizi kibirlenmekle itham eden efkan ala, Ayetimiz iile Dalga gecen Egeman Bagis a Disipline verilmez iken bunlar Akp ye zarar getirdi diye disiplin karari
 
Üst