Arınç : Hükümeti Haziran'a Kadar Devirmek İstiyorlar | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Arınç : Hükümeti Haziran'a Kadar Devirmek İstiyorlar

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, paralel yapının gizli-açık ittifaklarla Haziran seçimlerine kadar bu hükümeti devirmek istediğini vurgularken, "Ak Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz, bunların hesabını tek tek soracağız" dedi.

AK Parti'nin geçmişte çok büyük engellerle karşılaştığını hatırlatan Arınç, "2008'de kapatma davasının delili 400 gazete kupürü ve internet sitelerindeki iftira haberleriydi. Biz başörtüsüne özgürlük istediğimiz için ayrımcılık istemediğimiz için nerede konuştuysak aleyhimizde suç delili kabul edildi. Kervan yoluna yürümeye devam etti. Amacımıza ulaştık. "Hervele yapar" gibi omuzlarınızı kaldırıp başınızı dik tutarak Türkiye'ye şöyle bir bakın. 1999da Merve Kabakçı'ya sille tokat atmaya çalışan dışarı diye bağıranların, provokatörlük yapanların yerinde yeller esiyor, Bugün 6 kadın milletvekilimiz başı örtülü şekilde TBMM'de milletimizi temsil ediyor. Ayrımcılığı ortadan kaldırdık.

Başını kapalı tutana bu kadar düşmanlık neyin nesiydi. Üniversiteden atıyorlardı. Üniversite ve kamuda başörtüsü serbest oldu. Ayrımcıları kaldırdık, her şeyi kucaklaşma ve milli bütünlüğe hasredecek noktaya geldik. Yapmak istediğimiz her şeyi yaptık. Allah'a hamdolsun, attığımız her adım, söylediğimiz her sözün hesabını şerefle verdik, Milletimizin önüne çıktık" dedi.

Bir yıl önce hiç ümit ve tahmin etmedikleri bir ihanetle karşı karşıya kaldıklarını hatırlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir sene öncesini hatırlayın. Bir sene öncesine kadar kendilerine her konuda yardım ve destek yaptığımız insanlar, hatta bizlerle birlikte olduğunu zannettiğimiz birileri, hepsini kastetmiyorum. Ama bu hükümeti devirmek için birileri ile el ele verip, darbe yapmak için çalıştılar. 30 Mart seçimlerini etkilemek, cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemek istediler.
Şimdi de güçleri yeterse gizli-açık ittifaklarla haziran seçimlerine kadar bu hükümeti devirmek istiyorlar. Bu devletin içinde hiç bir hükümet, bu devletin yapısına paralel başka bir yapıya müsaade edemez. Biz de müsaade etmeyeceğiz. Yüzümüze gülerek, arkamızdan bu devleti ele geçirmek için çalışan, kendilerine her türlü imkanı bahşeden AK Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz.

"Bunların tek tek hesabını soracağız"

Bunların tek tek hesabını soracağız. Elbette bunları yapanlardan, bunları planlayanlardan, gizli şer odaklarıyla işbirliği yapanlardan bahsediyorum. Yoksa mücadele, hiçbir zaman bu işin içinde olmamış kişilere; gruplara yönelik değildir. Bizim partimizin adı adalettir, adalet ve haktan ayrılmayacağız.

Hukuku temel prensip yapacağız. Yargının önüne, idari kararlarla alacağımız bütün kararlara şer odaklarını koyacağız. İsterse adı paralel olsun, isterse başka odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın. Bu hükümet ayakta kaldıysa, bu mücadeleyi yaptığı içindir. Bundan sonra da yapacaktır. Haziran seçimlerini büyük başarı ile tamamlayacağız".

http://www.kanalahaber.com/haber/siyaset/hukumeti-hazirana-kadar-devirmek-istiyorlar-212097/
 
Üst