Araplar

U

uhuvvet

Guest
ne ile ilgili biraz açıklama yaparmısınız teşekkürler

myafhi

Paylaşımcı
indirirsen göreceksin kardeş

ŞehbaL

Kıdemli Üye
kabul etmiyorum :lac[1]: neden böyle bir ev başka birilerine ait olduğunda olabilir oluyorda bunlar arap olunca problem oluyor :confused1[1]: adamın parası var yaptırmış.Biz kendimize bakalım diğer insanların hatalarını araştırmayalım

U

uhuvvet

Guest
handenümâ' Alıntı:
kabul etmiyorum :lac[1]: neden böyle bir ev başka birilerine ait olduğunda olabilir oluyorda bunlar arap olunca problem oluyor :confused1[1]: adamın parası var yaptırmış.Biz kendimize bakalım diğer insanların hatalarını araştırmayalım

bence bir müslümana bu şekilde yaşamak yakışmaz yani o kadar kişi aç ve susuz ken bir müslüman bunlara sahipse ben o kişnin müslümanlığından şüphe ederim yazık

Enes

İhvan Forum Üye
güzel ev ve araba...

adamı bundan dolayı sorgulayacak bir merci var... bizeneee

ŞehbaL

Kıdemli Üye
uhuvvet' Alıntı:
bence bir müslümana bu şekilde yaşamak yakışmaz yani o kadar kişi aç ve susuz ken bir müslüman bunlara sahipse ben o kişnin müslümanlığından şüphe ederim yazık

biz ne kadar yardım edebiliyoruz acaba?? insanların yaşamlarını ve özellikle müslümanlıklarını sorgulamak bize düşmez.hem yardım etmediğini nerden biliyorsunuz ki?

Kaf-Nun

Asistan
Valla kimseyi sorgulamak bana düşmez

Ve bunların ne kadar doğru olduğunuda bilmiyorum

Ama bunlar gerçekse Kral işi baya bi abartmış demektir...

U

uhuvvet

Guest
handenümâ' Alıntı:
biz ne kadar yardım edebiliyoruz acaba?? insanların yaşamlarını ve özellikle müslümanlıklarını sorgulamak bize düşmez.hem yardım etmediğini nerden biliyorsunuz ki?

yardım ediyor olsaydı kesin duyulurdu böyle bir kişinin az ve az yardım etmesi içten bile değil etmediğine eminim ama yinede Allah bilir inşallah ediyordur..

ŞehbaL

Kıdemli Üye
nasıl yani.insan yardım ederken illa habercileri yada başka birilerini çağırıp 'bakın ben şu kadar yardım ediyorum' demeli mi?hem eğer yardım ediyorsa "böyle bir kişinin az ve az yardım etmesi içten bile değil etmediğine eminim" dediğiniz laf sui zana girer.müslüman her zaman hüsni zan da bulunmalıdır

Kaf-Nun

Asistan
uhuvvet' Alıntı:
yardım ediyor olsaydı kesin duyulurdu böyle bir kişinin az ve az yardım etmesi içten bile değil etmediğine eminim ama yinede Allah bilir inşallah ediyordur..

Kardeş bu kadar kesin konuşma nerden biliyosun yardım etmediğini

Hem burda gıybet ederek kul hakkına giriyosun hemde bir kişinin mal varlığı ile tüm arapları yargılıyosun bence başlıkta çok yanlış...

resiyy

Üye
Bu kişiyi araplara genellemek yanlış. Burnuma şaman kokuları geliyor. Her arap öyle zengin değil herhalde. Adamın müsrifliğine de çüşş artık. O eve harcanan parayla bir şehir doyar.

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
zaten şehrin yarısı bu adama ait....

çok yazık eğer hakikaten bu insan inançlı ise dini ve hakk hususundada hassas ise bence bu kadar müsriflik yapmaz....

kaldıki dünyada fani cenneti yaşayanların

gerçek cennetin değerine ulaşamıyacağı kannatindeyim....

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış."

Hesabını verecek olan düşünsün, ben niye düşüneyim? :)

mustafa

Profesör
AdımcA' Alıntı:
Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış."

Hesabını verecek olan düşünsün, ben niye düşüneyim? :)

adımcaya katılıyorum :shake2[1]:

melde

helina_roje
gerekten çok varlıklı olmalı resimlere bakılırsa ne diyelim Allah yolunda harçıyordur inşallah