ArapÇa Ve Osmanlica Ders Olarak Okutulmali Mi?

Zaman Gazetesinde en beğendiğiniz yazar hangisi

• Ekrem Dumanlı

Oy: 3 42.9%
  • Hüseyin Gülerce

Oy: 0 0.0%
  • Ali Bulaç

Oy: 3 42.9%
  • Tamer Korkmaz

• Kerim Balcı

• Mümtaz'er Türköne

• M.Nedim Hazar

• Nihal Bengisu Karaca

• A.Turan Alkan

Oy: 1 14.3%
  • Ahmet Selim

• Kullanılan toplam oy
    7
S

SaLtan

Guest
Ali Bulaç
Ali Üna(favorilerim bu isimler) mazur görün ama diğer yazarları değerlendirmeden.. edemiyeceğim.
her ikiside aksiyoner isimler bence.
Mümtezar Türkone siyasi konuların entelektüel boyut ve sosyal bilimler perspektifinde tarihsel süzgecini iyi değerlendiriyor.
Aslında şunu söylüm
Hüseyin Gülerce ve Ahmet Turan Alkan dışındakileri beğenerek okuyorum. Saygım var ancak bu isimler vasat yazıyor..
Nijal Bengusü Karaca'yı özetle değerlendirmek gerekirse aristokratik bir dindar.
Ahmet Selim'i herkes kendi halinde biri olarak görsede inanılmaz derecede entelektüel birikime sahip anlaşılması güç, derinliğini tanımlamakta zorlanılan, gönul insanı ve savaşçı biri (savaşçılığı nasıl algıladığınıza bağlı)
Nedim Hazar O bir delikanlıdır. Gençliğimde hikayeleriyle beğendiğim biridir.
Tamer Korkmaz'ın dili akıcı ve eğlencilidir. O bir demokrat ! abidir:D Aktüel konularda derinidr. Bir bakarsınız futbol yazar bir bakarsınız siyaseti, ömrünü siyasi yazılarla geçirenlerin görüşlerini bir makalede toplar. lafınıda esirgemz yinede anlaşılmaz:)
Elif Şafak.. Hmmm ikinci nobel ödülü adayı türk yazarlarından. Görecksiniz bak bi 20 yıl sonra:)

M

M.T.

Guest
Bugünün Bilim adamları show yapıyor. Kendilerini gösterip ön planda olma sevdasında çoğu. Ne yazık ki bizlerde onlara prim veriyoruz. Öyle ki kalbinde imandan zerreler bulunan sözde müslüman dekan, prof.lar vs. insanlara medya yollu Allah' ı unutturup , olan afetlerdeki hikmetlerin üstünü örtüp, yanlış bir bilgi dağarcı oluşturuyor.
Bilim adamlarına güveniyor muyum?
Hayatta tek güvencem ALLAH 'tır.

Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.. Bir kaç kelimede olsa fikrimi belirtmek istedim.

Aynen katiliyorum ;) Allah ne istersee onu yapar bilim adamlari vs. buna karar veremez onun icin inanmiyorum..;)

faruk

Üye
Bilimadamlarının açıklamalarına bende çoğunluk gibi güvenmiyorum...
Çünkü Türkiye'de bir deprem gerçeği olduğunu bu gün bilim adamı geçinenler 17 Ağustos depreminden sonra öğrendiler...
Ortaya çıkan tiplerde genelde palyaço gibi adamlar...
Depremle gelen reytingi ranta dönüştürmeyi amaçlıyorlar...
Sadece sarsıntı olduğunda piyasaya çıkıp ün sağlamak peşindeler...
Mesela en çok konuşanlardan biri olan Ahmet Ercan'ın web sitesine bakarsak adamın sitesi üzerinden doğrudan satış yapıldığını görüyoruz..Bilim adamı satış peşinde satılık alet-edevatlar,konferans verme fiyatları...

Bu gün okullarda deprem tatbikatı yapıldı...Tatbikatı Japonya'dan örnek almışlar ama bina yapımında Japonya standardını örnek alan yok...
Bina denetim şirketleri müteahitlerden iş alamama korkusu ile yetersiz inşaatlara sağlam raporu vermekle meşgul...
Devlet büyükleri depreme yenilgiyi baştan kabul etmiş..
17 Ağustostan sonra aradan geçen sürede hiç bir şey yapmayarak deprem olsada bitse havasındalar tatbikatla yetiniyorlar...
Sanki o panik anında tatbikat akla gelecekmiş gibi...
Japonya'daki gibi sağlam binalarda oturulsa insanlar daha soğukkanlı olarak tatbikatta yazılanları uygulayacak ama bizde her şeyde olduğu gibi bunda da göstermelik olarak yapılan tedbirlerle zevahir kurtarılıyor(!) :Tatbikat...
Böyle bilim adamları böyle devlet yetkililerinin vurdumduymazlığı elde var olunca benim depremin olacağına bile inanasım gelmiyor.

Ömrümüz uzasa ve baksak ki
aradan 100 yıl geçmiş ve hala İstanbul depremi olmamış...
Manzarıyı tahayyül edebiliyorum...herşey yerli yerinde... o anlı şanlı profösörlerimiz yine kendilerine uzatılan mikrofonlara açıklamalar yapmakla meşgul, devletlülerimiz ise tatbikatlarını sürdürüyorlar...

GÜL-İ RANA

Profesör
başörtüye bile nekadar tepki gösterdiler laiklik elden gidiyor dediler arapça ve osmanlıca okutulsa izdiham olur heralde tabi bende olsun isterim daha yeni duydum bir öğrencinin annesi okula gidiyor ve ben çocuğumun din derslerine girmesini istemiyorum kafası karışıyor diyor ne acı böyle bir hale geldik yazık...........