Arap kökenli müslümanlar bizi düşünüyor mu?

Onlar da bizi düşünüyor mu?

• Evet

Oy: 5 71.4%
  • Hayır

Oy: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7

nefahtü

Kıdemli Üye
Ne mutlu İslamım diyene gerisi boş laf..
soruya gelecek olursak düşünmüyorlar..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaşlar İslam evrenseldir. Peygamber de evrenseldir. Bir müslüman kim olursa olsun, müslüman kardeşini düşünmek zorundadır. Bu müslüman ister, Amerika'da yaşasın, ister Avrupa'da ve isterse Türkiye'de ya da Suriye, Filistin gibi yerlerde yaşamış olsun.

Türkiye'de yaşayan bir müslüman, Suriye'deki müslüman kardeşini düşünmek zorundadır.

Suriye'deki bir müslüman da Türkiye'de yaşayan müslüman kardeşini düşünmek zorundadır.

Diyeceksiniz ki hangisi çok daha düşünür?

Bu ziyadeliğin "kavim"le değil, "iman" ile bir alakası vardır. İman edenler birbirlerini düşünenlerdir. Bu bağlamda kimin zaafiyeti var ise, bu zaafiyet de iman ve İslam zaafiyetinden kaynaklanmaktadır.

Böyle bir şeyi tartışmanın bile bir anlamı yoktur!

"Kendisi için sevdiğini, din kardeşi için sevmeyen kâmil mümin olamaz." (Hz Muhammed (SAV)

"Allah indinde en makbul amel, bir mümini sevindirmek, kederini gidermek, borcunu ödemek veya karnını doyurmaktır." (Hz Muhammed (SAV)

"Mazlum da, zalim de olsa din kardeşinize yardım ediniz." (Hz Muhammed (SAV)

Peygamberimiz'in bu sözleri de evrenseldir. Dünyadaki tüm müslümanları bağlar niteliktedir.

Hakperest

Kıdemli Üye
bu nasıl başlık ya
aslında bize ezberletilmiş
ne bu be
türk kökenli
kürt kökenli
arap kökenli

buna araplar (arap kardeşlerimiz)
türkler
kürtler desenize

mesela 15. kuşak dedelerim arap
10. kuşak dedelerim fars
5. kuşak dedelerim kürt

ben ne oliyem aga
de hade cevap :p

ben ne kökenliyem :D

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
“Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız. Allah katında en şerefliniz Ondan en çok korkanınızdır.”
(Hucurat suresi, 13)

Hucurat Suresi 13 ayetinde şöyle buyrulmaktadır: "Muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır Yine aynı şekilde Münâfikûn suresinin 8 ayetinde de asıl üstünlük, ancak Allah'ın, Peygamberinin ve mü'minlerindir buyrulmaktadır.

Allah Resûlü (asm) Vedâ Hutbesinde: "Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem'in çocuklarısınız. Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, Ondan en çok korkanınızdır. Arabın Arap olmayana takvâdan başka üstünlüğü yoktur"

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bilmem kim o haldedir ama, başlık ne idi:

"Araplar da bizleri düşünüyor mu?"

Konu bu olmasına rağmen, sen nasıl cevap vermişsin:

"İsmet ÖZEL'e takılın bir bakın bakalım Türk falan var mı?"

Başlıkla bu cevabın alakası var mı, yok değil mi?

Yani paronaya hal var ise sen benden önce zatan olmuşsun.

Ben müslümanım. Irka takılmam. Irki yaklaşımları da asla sevmem.

Ben hangi ırktan dünyaya gelmeliyim bunu ben bilemem Allah bilir. Bunun üzerinde konuşmanın daha anlamı var mıdır?

Camideki sohbetlerimizde, "KÜRT" kelimesini dahi telaffuz edemiyoruz,

1923'ten beri kavga "asabiyetçilik" eksende gelişmiş ve 100.000 lere yakın insan bu pis ve adi ideal uğruna hayatını kaybetmiştir.

Kürt olmaz, yok sen illa Türk olacaksın...

Be hey şaşkın! Adamın annesi Kürt, babası Kürt nasıl Türk olacak!?

doğru tesbitte bulunmuşum... bizim yazdığımızdan bunu çıkarmak için, çokmu ayakta kaldın...Tövbe Yarabbi Tövbe...

türkü

Kıdemli Üye
asabiye bir toprak bütünlüğü bir görüş ve bir sahiplenme içerisinde, kendine aidiyet inancından yükselir..her bir millette de bulunur. iyilik ve yardımlaşmada sanki bu topraklardan diğer müslüman ülkelere nazaran daha fazla cömertlik çıkıyor..yerleşik adet- gelenekle mi açıklarız bunu bilemem..araplar ki gösterişe meraklı halbuki ama bu alanda değiller demekki daha ziyade şaşa ve dünyalık gösteriş..düşünmüyorlar da üstüne düşmanlık ediyorlarsa bu bizdeki arap karşıtı kimselerin karşılığı kadardır..yoksa gerisi halk, ümmet bilincindeyse duacı, yapabildiği yardım teşvik destek kadarıyla da inancı nisbetinde bütünden küçük bir parçaya dahil yaşayanlardır.