Apple'den Dokunmatik Telefonların Sonunu Getirecek Yenilik!

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
20110203120137_apple.jpg

Apple, aldığı yeni bir patent ile dokunmatik ekranlı telefonları bir adım öteye taşıyacak. Apple, yeni nesil telefonların "dokunmadan" kullanılabilmesini sağlayan teknolojinin peşinde...

Apple'ın yeni patent başvurusu çoklu dokunmatik ekranlara yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. AppleInsider'ın haberine göre; yeni patentle beraber kullanıcılar ekrana dokunmadan ellerini hafifçe üzerinde gezdirerek de cihazları kullanabilecek.
Patent başvurusundaki örnekler, yanda da taslağını görebildiğiniz üzere, "okey" işareti yaptığınızda cihaz bunu "tamam" olarak algılıyor, "X" işareti yaparsanız siliyor. Patentin de üzerinde durduğu gibi, bazı çoklu dokunmatik ekranlar çok hafif dokunuşları sezebiliyor ve bunları zayıf birer dokunuş olarak algılıyor.
Ancak Apple'ın dokunmatik ekranlara ekleyeceği yakınlık algılayıcıları, hem ekranların etkileşimde bulunabileceği mesafeyi hem de etkileşimin büyüklüğünü arttıracak.

|SEÇKiN|

Profesör
merak ediyorum, acaba bu telefon teknolojisi daha nerelere kadar gidecek...
akıllara seza buluşlar geliyor sürekli, insan takip etmede bile zorlanıyor yav.
lakin, apple galiba bu işte çok önde... diğerleri apple'ın gerçekleştirdiği şeylerin ancak hayallerini kurabiliyor...
helalsin sevgili yağmur, iyi takip ediyon demek ki, teknolojiyi...

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
merak ediyorum, acaba bu telefon teknolojisi daha nerelere kadar gidecek...
akıllara seza buluşlar geliyor sürekli, insan takip etmede bile zorlanıyor yav.
lakin, apple galiba bu işte çok önde... diğerleri apple'ın gerçekleştirdiği şeylerin ancak hayallerini kurabiliyor...
helalsin sevgili yağmur, iyi takip ediyon demek ki, teknolojiyi...

Sonunu bilmem ama yakında göz imasıyla kullanılabilen cep telefonlarının çıkması muhtemel görünüyor. Parmağıla bastığı tuş neyine yetmiyorsa milletin... Eskiden telefon mu varmış :)