APO, dün EVEt dedi

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
Akp ve başbakan, anaysaya değişikliğine hayır diyen chp ve mhp ye bdp ile aynı safta birleştiler dedi... bu bana dokundu idi. mhp chp ve bdp aynı saftalar.. niye çünkü hayır diyorlar.
ilginç birşey oldu.
dün apo anayasa değşikliğine evet dedi... akp ile aynı safta birleşti... bu da bana manidar geldi. apo bizim için iyi olana evet der mi?* apo ile akp aynı saftalar. şaşmadım... şimdi bdp de evetçiler arasına katılacak... başbakanın sözü de tersine dönecek. ... bdp apo be akp aynı safta yer alacaklar... şaştınız mı? yanlarında da f. gülen cemaati...
ne bağlanbtılar var ya

korakademik

Ordinaryus
iki gün önce apo hayırcı iken siz evet mi diyordunuz.
yahu sizi apo mu yönetiyor
siz iyi misiniz.

AynAlı

Kıdemli Üye
kaynak nerde? hem apo evet dese ne olacak biz evet demeyecekmiyiz zihniyete bak yaw..

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
bakan yukarıda naklettiğim anlamdaki sözü söylerken hoşunuza gitti idi. chp mhp bdp aynı saftalar diye...
şimdi noldu... bozuldunuz mu??
ne hale geldi yahu .. kıvıran kıvırana... yarın bdp de kıvıracak akp ye katılacak..
fikir cambazları sizi... gülüyorum...

bakış

Kıdemli Üye
yani bundN NE gibi bi anlam cıkaracaksınız cok merak ediyorum doğrusu....:eek:leyo:
,
biz bir anlam çıkartmıyoruz da.tayyip erdoğan,mhp'ye devamlı pkk ile ortak noktanız HAYIR'dır demişti.bende şimdi onun için diyorum.tayyip erdoğanla aponun ortak noktası EVET OLMUŞ.aMA BU HABER DOĞRUMU BİLMİYORUZ DAHA..

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Arkadaşlar sırf provakasyon için forum forum dolaşıp müslümanlar ve müslüman cemaatler hakkında sürekli çamur kampanyası düzenleyen bu insanların mesajlarını şikayet edip geçelim...
Yalanları ve iftiraları ile başbaşa kalsınlar...
Bu onlara yeter...
Bu insanlar kaos ve krizle beslenen canlılardır..
Gıdalarından mahrum edelim onları...

agbi

Yasaklı
Akp ve başbakan, anaysaya değişikliğine hayır diyen chp ve mhp ye bdp ile aynı safta birleştiler dedi... bu bana dokundu idi. mhp chp ve bdp aynı saftalar.. niye çünkü hayır diyorlar.
ilginç birşey oldu.
dün apo anayasa değşikliğine evet dedi... akp ile aynı safta birleşti... bu da bana manidar geldi. apo bizim için iyi olana evet der mi?* apo ile akp aynı saftalar. şaşmadım... şimdi bdp de evetçiler arasına katılacak... başbakanın sözü de tersine dönecek. ... bdp apo be akp aynı safta yer alacaklar... şaştınız mı? yanlarında da f. gülen cemaati...
ne bağlanbtılar var ya

Aslında ilginç olan nedir biliyormusun Ferudun ?

Akıllıca hazaırlanmış Zamanı ve Sosyal gelişmeler kıvama gelince STAREJİ gereği BU TAZAĞA sizi ve sizin gibilerin düşmesi.

Vatan haini & Bebek katili & Ateist & Siyonizmin kanlı maşasına bu değişmeler işine gelirmi İSTERSEN BUNUDA İSTİŞARE YE AÇARIZ.

Üzülerek görüyorum ki düşüncelerin ULUSAL cı cepheye kaymış.

BU TUZAK aslında biraz düşünenler için tabi düşürken tarafgirlikten uzaklaşarak ÇOKAÇIKÇA ANLAŞILABİLİR.

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
İlk önce kardeş bu haberin kaynağı nerde, nerden alıntıladınız merak ettim...
Son kozlarını oynuyor bazıları, kafadan yazıp çizmekten hiç çekinmiyorlar.Bilmem bunun vebalini nasıl kaldıracaklar.

reis

Kıdemli Üye
Birincisi Apo'nun 'Evet' mevet dediği yok.
Bu haber PKK'nın zıt kardeşlerinin borazanı Yeniçağ gazetesinin balonu.
Eğer haber doğruysa Apo sadece "halkımız özgürdür, ne isterse onu verir" mealinde bir şey demiş o kadar.
Bölge halkı boykot kararı alan PKK ve BDP'yi tınlamayınca bölge halkı karşısında maçası sıkışan apo ve BDP mecburen kıvırmak zorunda kalmıştır.
Ama en azından kendi tabanı olarak gördükleri bölge halkının sesine kulak verecek kadar akıllı davranmışlardır.
Buna karşılık "evet" diyeceğini açıklayan MHP tababına MHP üst yönetimi "AKP'ye köpeklik yapıyorlar" diyor.
"Laikçi Saltanat Rejimi"nin despotlarına gönüllü kölelik ve tetikçilik yapmak dururken Ak Parti'de kim oluyormuş..

Apo kendi tabanı olarak gördüğü halkın sesine kulak verirken MHP üst yönetimi 'derin' güçlere tetikçilik yapmakta ısrarlı davranıyor...
Şimdi anladınız mı PKK=BDP bölgede neden taban buluyor.

MHP'nin ise kaçınılmaz sonu..
Tabansızlık...

tebeyyün

Doçent
Biz Başbakanımız için evet demiyoruz ki apo için hayır diyelim.Sonra Apo'nun ne dediği kimseyi bağlamaz.O kendi kendine konuşuyor.

agbi

Yasaklı
ilginç birşey oldu.
ne bağlanbtılar var ya

PKK tavrının arkasındaki ilginç plan
Terör örgütü PKK, referanduma yönelik boykot kararının gevşetildiği haberini yaydı ancak gerçekte durum tamamen farklı...
Yazı Boyutu 10 12 14 16

Bugün GazetesiAnkaraTemsilcisi Adem Yavuz ARSLAN'ın haberine göre
PKK'nın 'tek taraflı ateşkes' ve 'referanduma evet' söyleminin arkasında sinsi bir plan var

PKK'nın tek taraflı ateşkes ilan etmesi ve referanduma yönelik boykot kararını gevşetmesinin arkasında 'PKK üzerinde etkili olan derin yapıların' kapsamlı bir planın olduğu ortaya çıktı. Ankara kulislerine göre PKK'nın 'tek taraflı ateşkes' ve 'referanduma evet' söyleminin arkasında şöyle bir plan var: Boykotun işe yaramayacağını anlayan PKK, Güneydoğu'da her geçen gün artan tepkiler karşısında çark etmek zorunda kaldı. Özelliklede Ramazan'da kan dökülmesinden rahatsız olan bölgenin dindar Kürtleri her geçen gün tepkisini yükseltti. Bu rahatsızlık nedeniyle örgüt Ramazan başında fiilen ateşkese başladı. Aynı zamanda BDP'ninCHPveMHPile ortak hareket ediyor görüntüsünün Güneydoğu'da farklı anlaşıldığını fark eden örgüt yönetimi yeni bir manevra geliştirdi.

AK PARTİ İLE AYNI SAFTA İMAJI

PKK referanduma yönelik boykot kararının gev-şetildiği haberini yaydı. Gerçekte ise bölgedeki hava farklı. BDP teşkilatları boykot kararı sürüyormuş gibi yoğun bir çalışma yapıyorlar. Hatta önümüzdeki günlerde bütün bölgede daha da etkin kampanya yürütecekler. Boykota tüm gücüyle asılan BDP teşkilatı aynı zamanda referanduma açıktan destek vererek de AK parti ile aynı saflarda olduğu imajını oluşturmak istiyor. Buradaki en büyük hedef ise MHP ve CHP tabanından gelen evet oylarını ve kararsızları 'hayır'a çevirmek. Özellikle Murat Karayılan'ın Kandil'de yaptığı "ateşkes için devletle anlaştık" açıklamasını yapması böyle bir planın parçası. Gerçekte böyle bir görüşme olmasa da bu sayede "Ak Parti ile PKK anlaştı" söylemi yayılarak Batı illerindeki evet eğilimi tekrar hayıra döndürülecek.

CHP "RUH İKİZİ SÖYLEMİ" BAŞLATTI

CHP-BDP-MHP ile omurgası oluşturulan 'hayır cephesi'nin tepki çektiğini gören CHP de dün den itibaren "AKP-PKK ruh ikizi" söylemi başlattı. Karayıla-n'ın açıklamasını bahane eden CHP artık miting meydanlarından "PKK ile hükümet anlaştı" söylemini kullanacak.

MHP YENİDEN MİTİNGLERE BAŞLIYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli, tabandan gelen tepkilerden sonra "hayır" mitinglerine ara vermişti. Hatta partiye yakın kaynaklar Ramazan ile mitinglerin tamamen askıya alındığını ifade ettiler. Fakat Murat Karayılan'ın "ateşkes için devletle anlaştık" ifadesinden bir gün sonra MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama da bugünden itibaren referanduma kadar her gün miting yapılacağı belirtildi. MHP grup baş-kanvekilleri de dün itibariyle "PKK-AKP el ele" sloganlarını seslendirmeye başladılar.

agbi

Yasaklı
APO Refarandum a evet dedi Pkk ateşkes yaptı TUZAĞNA DİKKAT edin.Çevrenize anlatın

Bugün GazetesiAnkaraTemsilcisi Adem Yavuz ARSLAN'ın haberine göre
PKK'nın 'tek taraflı ateşkes' ve 'referanduma evet' söyleminin arkasında sinsi bir plan var

PKK'nın tek taraflı ateşkes ilan etmesi ve referanduma yönelik boykot kararını gevşetmesinin arkasında 'PKK üzerinde etkili olan derin yapıların' kapsamlı bir planın olduğu ortaya çıktı. Ankara kulislerine göre PKK'nın 'tek taraflı ateşkes' ve 'referanduma evet' söyleminin arkasında şöyle bir plan var: Boykotun işe yaramayacağını anlayan PKK, Güneydoğu'da her geçen gün artan tepkiler karşısında çark etmek zorunda kaldı. Özelliklede Ramazan'da kan dökülmesinden rahatsız olan bölgenin dindar Kürtleri her geçen gün tepkisini yükseltti. Bu rahatsızlık nedeniyle örgüt Ramazan başında fiilen ateşkese başladı. Aynı zamanda BDP'ninCHPveMHPile ortak hareket ediyor görüntüsünün Güneydoğu'da farklı anlaşıldığını fark eden örgüt yönetimi yeni bir manevra geliştirdi.

AK PARTİ İLE AYNI SAFTA İMAJI

PKK referanduma yönelik boykot kararının gev-şetildiği haberini yaydı. Gerçekte ise bölgedeki hava farklı. BDP teşkilatları boykot kararı sürüyormuş gibi yoğun bir çalışma yapıyorlar. Hatta önümüzdeki günlerde bütün bölgede daha da etkin kampanya yürütecekler. Boykota tüm gücüyle asılan BDP teşkilatı aynı zamanda referanduma açıktan destek vererek de AK parti ile aynı saflarda olduğu imajını oluşturmak istiyor. Buradaki en büyük hedef ise MHP ve CHP tabanından gelen evet oylarını ve kararsızları 'hayır'a çevirmek. Özellikle Murat Karayılan'ın Kandil'de yaptığı "ateşkes için devletle anlaştık" açıklamasını yapması böyle bir planın parçası. Gerçekte böyle bir görüşme olmasa da bu sayede "Ak Parti ile PKK anlaştı" söylemi yayılarak Batı illerindeki evet eğilimi tekrar hayıra döndürülecek.

CHP "RUH İKİZİ SÖYLEMİ" BAŞLATTI

CHP-BDP-MHP ile omurgası oluşturulan 'hayır cephesi'nin tepki çektiğini gören CHP de dün den itibaren "AKP-PKK ruh ikizi" söylemi başlattı. Karayıla-n'ın açıklamasını bahane eden CHP artık miting meydanlarından "PKK ile hükümet anlaştı" söylemini kullanacak.

MHP YENİDEN MİTİNGLERE BAŞLIYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli, tabandan gelen tepkilerden sonra "hayır" mitinglerine ara vermişti. Hatta partiye yakın kaynaklar Ramazan ile mitinglerin tamamen askıya alındığını ifade ettiler. Fakat Murat Karayılan'ın "ateşkes için devletle anlaştık" ifadesinden bir gün sonra MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama da bugünden itibaren referanduma kadar her gün miting yapılacağı belirtildi. MHP grup baş-kanvekilleri de dün itibariyle "PKK-AKP el ele" sloganlarını seslendirmeye başladılar.

bakış

Kıdemli Üye
MHP grup baş-kanvekilleri de dün itibariyle "PKK-AKP el ele" sloganlarını seslendirmeye başladılar.
Mhp'liler bunu yeni düşünmüşlerse çok yazık etmişler.
daha referandumdan önce akpartililer dağdan inenlere adaleti paspas ettiler,onlarda miting yaptılar,coşkuyla karşılandılar.Ancak dişleri sökülmüş milliyetçi kurtlar bu görüntüleri sadece izledi,güzel bir kamuoyu tepkisi yapabilirlerdi,yapmadılar veya yapamadılar.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
ukubat...
forum forum dolaşıpda müslümanlar aleyhine yazanlardan değilim. belki 7 senedir bu forumdayım ve elhmdülillah müslümanım. siz sadece kendinizimi müslüman sayıyorsunuz. bu anlam çıkıyor buradan... mhp li de değilim; agbi beni bilir...
bana olumusz göndermelerde bulunan arkadaşlar tamamı ile akp liler.. başbakanınız, geçenlerde defalarca ' hayırcılar= mhp, chp, bdp dir hepsi saftalardır! demişti. ona atfen onun mantığı ile 'apo evet dedi; akp ile aynı dafta buluştular' eyince niye rahatsız oldunuz...
başbakanın mantığının çarrpıklığı ortaya çıktı böylelikle...
apo ile akp nin mantığı evet derken bir değilse... ki ... öyle diyorsunuz... mhp, chp veya bdp nin hayır demesi de aynı bir değildir; anlayışlar farklıdır..
başbakanınız yanlış mantık yürüterek halkı etkilemey çalışmıştı.. açık verdi...

agbi

Yasaklı
ukubat...
forum forum dolaşıpda müslümanlar aleyhine yazanlardan değilim. belki 7 senedir bu forumdayım ve elhmdülillah müslümanım. siz sadece kendinizimi müslüman sayıyorsunuz. bu anlam çıkıyor buradan... mhp li de değilim; agbi beni bilir...
bana olumusz göndermelerde bulunan arkadaşlar tamamı ile akp liler.. başbakanınız, geçenlerde defalarca ' hayırcılar= mhp, chp, bdp dir hepsi saftalardır! demişti. ona atfen onun mantığı ile 'apo evet dedi; akp ile aynı dafta buluştular' eyince niye rahatsız oldunuz...
başbakanın mantığının çarrpıklığı ortaya çıktı böylelikle...
apo ile akp nin mantığı evet derken bir değilse... ki ... öyle diyorsunuz... mhp, chp veya bdp nin hayır demesi de aynı bir değildir; anlayışlar farklıdır..
başbakanınız yanlış mantık yürüterek halkı etkilemey çalışmıştı.. açık verdi...

Ferudun Referandum agiren Anayasada değişecek maddeleri karşılıklı istişare edelimmi.

Ayrıca mearkettiğim ise hangimaddeye neden sence HAYIR

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
neden hayır diyeceğimle ilgili çalışma yapıyorum. nasipse burada yayınlayacağım. ama birkaç günü bulur...
samimiyetle..
islami güzellikler adına mı yapılıyor bu değişiklikler yoksa ab ve abd istedi diye mi?? bence temek sorun bu...
bence ab ve abd istedi diye yapılıyor bunlar.. anlaşmalar gereği.. tanzimat ve ıslahat fermanlarını hatırlayın... benzerlikler görüyorum.