annenizinmi size eş bulmasını ıstersınız?

annenizmi, sizmi?

• Kullanılan toplam oy
    30

vakiTamam

Doçent
evet arkadaslar merak edıyorum ıstemeye gelen kadınların ogullarımı annelere tercıh hakkı bırakıyorlar?

evet yada hayır..

Selim Akif

Üye
tabiki oğulların...anne işaret eder...oğlan tamam der..veya hayır der...Düşüncem bu..anne şart değil başkasıda işaret eder..tercih herzaman tercih hakkı olanındır.

sır

Üye
namahremle muhattab olmayan (sakınan) salih beylerin zaten baska sansı yok ki anneleri bulacak :).........

sır

Üye
anne şart değil....nasip..anne olmasada olur belki..bilmem ..olur sanırım..olur olur...ya olmazsa...anneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

elbet nasib,
genel olarak demiştim.....
annesi olmayan ne etsin ,
genelde namahremden sakınan beylerin annesi,teyzesi,halası vs bulur, tanıştırılır ,beğenilirse onaylanır ...
velakin nasibin nerden geleceği de bilinmez ...

Selim Akif

Üye
anne ancak sebeb olabilir..o sebebede çok meraklı olunca analar..eh işte garib anada en sevdiği varlığı için çırpınır..gerçi benim anamda iş yok ...neyse
halbuki google da öğrettim...neyse.,..

Turkbeyi

Ordinaryus
bence anne baba yada her hangi biri islami aykiri olmayan herseye acigim heleki google bilen bir annemin olmasi dahada avantajli :) gelinin adi yazar hosuna giden gizi ister :D degilmi selim akif :D:D alemsin vallahi . misal bana sebeb olamaya calisian yaklasik 6 aile var :D kendi ailemle 7 bas edemiyorum evlenmiyecem diyorum evleneceksin hatta bazi kurum ve kuruluslar bile evlen artik diyorlar garip bisicik ama vesilenin adi vesile yani oteye gecmez. akraba olmasina gerek yok ...

saygilar

D

dantellektuel

Guest
Valide hanımın şartlarına haiz olacak bir anne kuzusu hanüz icad olmadığı ve halk edilmediği için, valide hanımın keyfine havale edilen izdivaç meseleleri, doğrudan insanlığın kopyalamada açacağı çığır ile alakalı. Binanaleyh zatıalimin bu anlamda izdivacı bilimin ve ilimin tekamül edip gelişmesine bağlı. Ama rasyonalist ve faydacılık açısından müslüman bir erkek bu işi kendi başına yapamıyacağı ve bu cesareti gösteremiyeceği için mesele zaten otomotikmen validelerin insafına ve çevredeki eş dostun merhametine havale edilmiş oluyor. Sanki büyüklere ve görücü müesesesine havale etme dışında bir şansımız mı var diyede elimi ağzıma götürmiş ve tüm ehli müslüman erkekler adında da kıs kıs gülmüyor değilim ha...

Selim Akif

Üye
bence anne baba yada her hangi biri islami aykiri olmayan herseye acigim heleki google bilen bir annemin olmasi dahada avantajli :) gelinin adi yazar hosuna giden gizi ister :D degilmi selim akif :D:D alemsin vallahi . misal bana sebeb olamaya calisian yaklasik 6 aile var :D kendi ailemle 7 bas edemiyorum evlenmiyecem diyorum evleneceksin hatta bazi kurum ve kuruluslar bile evlen artik diyorlar garip bisicik ama vesilenin adi vesile yani oteye gecmez. akraba olmasina gerek yok ...

saygilar

abi seninde maşallahın var hani..6 tane aile...bide kurumlar var...ne diyim..sen ön eleme yap bence...sonra boy sırasına diz..sonra en çapından ele....daha sonrada bilgi yarışmasına tabi tut....sonrada ilmihal bilgisini sına

en sondada yüzüne bak.:eek:fftp:

ayşirin

Şairane
ya zaten anneler padişahın kızınıda alsa oğullarına birtürlü yakıştıramazlar hep daha iyisini olmasını arzu ederler yok fişmancanın kızı olsaydı yok bu olsaydı diyerek ömrüzail ederler:D her anne hemen hemen böledir...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Karşılıklı danışma en iyisi

vakiTamam

Doçent
nasip meselesi sonucta.. aynı yolda yürüdügün bi insanla yıllarca konusup evlenmek yada annesı vasıtasıyla tanısmak bunların hepsı sebep kısmetse nasıl olacagını Rabbim bilir elbet..
su ogullarının resımlerıyle kız ıstemeye gelıyorlar aceba ogullarının bundan haberı varmı bunu merak edıyorum bu yolla kapı kapı gezıp gostererek kız begenmekte cok mantık dısı gelıyor herseyın bı adabı usulu olsa gerek degılmı..

Vesselam..

Sayha

Asistan
nasip meselesi sonucta.. aynı yolda yürüdügün bi insanla yıllarca konusup evlenmek yada annesı vasıtasıyla tanısmak bunların hepsı sebep kısmetse nasıl olacagını Rabbim bilir elbet..
su ogullarının resımlerıyle kız ıstemeye gelıyorlar aceba ogullarının bundan haberı varmı bunu merak edıyorum bu yolla kapı kapı gezıp gostererek kız begenmekte cok mantık dısı gelıyor herseyın bı adabı usulu olsa gerek degılmı..

Vesselam..

Oğlunun resmiyle biri beni istemeye geldi, :D bu çok oluyor hala bu devirde bile oluyor, tabi benim resmimde karşı tarafa gösterildi ama çok saçma geliyor bana. Bu çok komik bir şey ya. Birde karşıdaki çok saf ve iyi niyetliyse kırmamak adına bin dereden su getirmek işin en acıklı yönü.

vakiTamam

Doçent
Oğlunun resmiyle biri beni istemeye geldi, :D bu çok oluyor hala bu devirde bile oluyor, tabi benim resmimde karşı tarafa gösterildi ama çok saçma geliyor bana. Bu çok komik bir şey ya. Birde karşıdaki çok saf ve iyi niyetliyse kırmamak adına bin dereden su getirmek işin en acıklı yönü.

dogru haklısın yanı bazen evlenecek kısılerın haberı olmadan anneler kendı kendıne gelın guvey oluyo..
hani cocuk görür begenır ıstetir ama boyle hıc gormeden olmazkı..
resmiyle sokakta bıle kız ısteyen var bunlara rastlamadı degılız yanı oglu rezıl oluyo bı yerde gorsek aa ben bunu tanıyorum bı yerden annesı resmıyle kız arıyodu dıye gülerler belkı :D