Anne

cicek demeti

Sükut
Anne

b4300b3a525f60a7dc3aaed7b5397d89_1262609144.jpg

Islak solukların vuslat muştusu,
Eser burcu burcu öp beni anne.
İffet deryasından nergis kokusu,
Şükür sağnak sağnak öp beni anne.

15830382_getimage_228.gif

Duan fersah fersah gelir dengiyle,
Annelik hakkıyla kul mihengiyle,

Sen bebek bakışlım sen solmayan gül,
Sende cennet anne buyurdu Resul,
Düşündüm sabrını bu ne tahammül,
Sabır üfül üfül öp beni anne.

Belki de bir mücrim bahtı karayım.
Azıcık nefeslen yüzüm süreyim.

Her seher yüzünde nur hilallenir,
Efkârlı nağmende şefkat tüllenir,
Fecir şaha kalkar sema güllenir,
Zikir perde perde öp beni anne.

Vuslat kokusunun şuh ahengiyle,
Ölümsüz güftenin ana rengiyle,

Ruhumun bahçesi gönlümün gülü,
Hakkın emaneti sevdamın tülü,
Yaşmağı zümrütten vefa örtülü,
Tekbir beste beste öp beni anne.

Titrek bakışınla dur yalvarayım.
Bin sırtıma anne O’na varayım.

Ömer Ekinci Micingirt​

Hikem

Kıdemli Üye
annemi özledim!

Hikem

Kıdemli Üye
Bugün ablamın sayesinde , mısırdan dolayı bozulan moralim, tavanm yaptı.Ablama çok teşekkür ederim.annemi bile hatırlattı...Şapka çıkarılır doğrusu!:)

cicek demeti

Sükut
Bugün ablamın sayesinde , mısırdan dolayı bozulan moralim, tavanm yaptı.Ablama çok teşekkür ederim.annemi bile hatırlattı...Şapka çıkarılır doğrusu!:)

smilietanz030qv1.gif
can kardesime bir tebessum ettirebildiysem ne mutlu bana..candan tesekkurlerimi sunarim...saygilarimla

SeNoL

MUEYABYA
Cennet bahçesinden duydun değil mi Anne. BabaANNE diyor torunun. O babaanne diyor beni benden alıyor. gözlerinde ışığı görebilseydin keşke. O babaanne diyor benim içim sızlıyor, sızlıyor, sızlıyor Anne... Torunlarının tertemiz avuçlarından, dillerinden dualar gönderik sana. Seni ilk günki gibi özlüyoruz, yokluğun çok dokunuyor be Anne.......

cicek demeti

Sükut
Cennet bahçesinden duydun değil mi Anne. BabaANNE diyor torunun. O babaanne diyor beni benden alıyor. gözlerinde ışığı görebilseydin keşke. O babaanne diyor benim içim sızlıyor, sızlıyor, sızlıyor Anne... Torunlarının tertemiz avuçlarından, dillerinden dualar gönderik sana. Seni ilk günki gibi özlüyoruz, yokluğun çok dokunuyor be Anne.......

cok guzel ve duygusaldi can kardesim...:(:(:(:( evet gidenler gelmiyor ve yeni dunyayya gelenleri de goremiyorlar cunku gitti ve gelmez...aynisini yazdiginizin bende babama soyluyorum...cok ozledim can babami
37130b79920f944555301a74b0b547d9.gif
fbcd8091a6f050339bc459806ffc5620.gif

Gozlerimden akar yaslar,giden gelmez ey gardaslar,okuyalim bizler arkalarindan bolbol kuranlar,ozlemimiz dua olsun yollansin onlara dualar...

Meryem

Komplike

İçim cızz etti, çok fena oldum...

SeNoL

MUEYABYA
Şöyle bir bakıyorum da geriye doğru 4 yıl geçmiş isminin önüne rahmetli sıfatını ekleyeli..Bazen herşey onu yolcu ettiğim ilk gün, ilk dakikadaki gibi geliyor. Hele oğlumun ilk babaanne dediği an. Geçenlerde oğlum büfede resmini görünce bak babaanne orada dedi. Sarıldım öptüm öptüm. onun yerine. Herşey nasip amenna. ama hayatım boyunca pişman olduğum tekşeydir. Birkaç yıl önce evlenmemek. Belki o zaman annemde torunlarını görebilirdi diye düşünürüm hep.

neyse yeter bu kadar hüzün.. hakkınızı helal edin arada geliyor böyle.. Böyle şeyleri pek paylaşmam ama anne babasının kıymetini bilmeyenler varsa, birgün onları mumla arayacaklarını belki anlarlar diye arada yazıyorum böyle işte.

Allah herkese anne babasının kıymetini bilmeyi nasip etsin. Kaybedenlere sabır versin. İnş cennetinde bir araya getirsin.

cicek demeti

Sükut
Şöyle bir bakıyorum da geriye doğru 4 yıl geçmiş isminin önüne rahmetli sıfatını ekleyeli..Bazen herşey onu yolcu ettiğim ilk gün, ilk dakikadaki gibi geliyor. Hele oğlumun ilk babaanne dediği an. Geçenlerde oğlum büfede resmini görünce bak babaanne orada dedi. Sarıldım öptüm öptüm. onun yerine. Herşey nasip amenna. ama hayatım boyunca pişman olduğum tekşeydir. Birkaç yıl önce evlenmemek. Belki o zaman annemde torunlarını görebilirdi diye düşünürüm hep.

neyse yeter bu kadar hüzün.. hakkınızı helal edin arada geliyor böyle.. Böyle şeyleri pek paylaşmam ama anne babasının kıymetini bilmeyenler varsa, birgün onları mumla arayacaklarını belki anlarlar diye arada yazıyorum böyle işte.

Allah herkese anne babasının kıymetini bilmeyi nasip etsin. Kaybedenlere sabır versin. İnş cennetinde bir araya getirsin.

Evet haklisiniz can kardesim..aynisi benimde basimdan gecti babami ugurladim yolculuga gelmedi canli olarak ve cansiz bedeni geldi...bende 17 yasimdaydim ve evli bile deildim..ama sukurki kiymetlerini bildim hep..sasilacak bir durum olduki kizim 4 yasinda benim babamin resmini gordu tevafuken dede dedi dusunun benim o anki duygularimi..ben oglumun birisi huy olarak babami andiriyor ve sarilarak agliyorum opuyorum opuyorum doyasiya...beni evlendirmeden gitti iste hersey nasip ve kismet...ve hayat devam etti ..ama sukurki imanli bir yasayis icindeydi..Rabbim anne ve babalarimizdan razi olsun inseallah...saygilarimla...

Hikem

Kıdemli Üye
insanoğlu yaratlış gereği psikolojik bir varlık..Kaybettiklerimize üzülüyoruz,haklı olarak, ne yapalım biz kuluz, kul demek yani köle..Kimisi dünyaya köle olur, kimisi Allah'a..Hakiki özgürlük Allaha köle olabilmektir...Hakikat Kasas süresinde arz edilmiş:'' ....Onun vechinden başka her şey helaktedir.Hüküm onundur.Ve siz Ona döndürüleceksiniz..'' Dolayısıyla sırası gelen gidiyor, diğerleri sırasını bekliyor...Hepimiz ölmek için yaşıyoruz....Zira baki aleme , ölüm kapısından giriliyor...vesselam..

cicek demeti

Sükut
Amenna can kardesim evet her sey birer imtihan ve her sey fani dir..yanliz baki olan ise yuce Rabbimizdir...her nefis olumu tadacaktir ve ve donus Rahmanadir...Rabbimden geldik yine ona gidecegiz inseallah...slm ve dua ile...