Anlamamak mı, Hamakatlık mı?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Peygamberimiz ve bütün Peygamberler soyutla somutu mutabık kılıp, ortamı; iyiye, güzele, olması gerekene ve özgürlüğe havi kılmayı bilmiyorlar mıydı..?
"Ne alaka mı?" dediniz!
Ben de diyorum ki: "Çok alaka..!"
Peygamnberimiz'den başlayalım ve bütün Peygamberlerde de aynı örnek vardı zaten,
Bu güzelim insanlar, soyutla somutu öyle güzel bir fiil ve kavil ekseninde muhataplara arzettiler ki, numunesi başka insanlarda da yoktur, gene de,
Bedir'i, Hendek'i, Uhud'u, Feth-i Mekke'yi, Tebük'ü vs. önleyemediler, önleyemediler de,
Kelleler ortalıklara dağıldı ki, esirlerden bir kısmının kelleleri vücutlarından ayrılsa da, Allahü Teala uyarısını gönderdi, günümüz anlayışında ayeti şöyle anlamak mümkündür:
"Tüm dünya seni kabul etmedikçe esirleri teslim etmen de tutman da yakışmaz, kelleleri gövdelerden ayıracaksın..!"
Kim suçlu?
Kafirlere bakarsan İslam ve müslümanlar suçlu..!!!
Müslümanlara bakarsan, müslüman suçlu suçsuz ayırmaz şunu ifade eder: "İslam ve O'nun idaresi haklı..!"
İşte, siz bu İslam'ın haklılığını" idareniz yaparsanız tüm dünya zaten size savaş açacaktır..!!!
Onlar savaş açınca sizler de herhalde armut toplamayacaksınız,
Allah kelamını dinleyeceksiniz:
"Size vuranlara vurun, asla acımanız da tutmasın..!"
Olay bitmiştir...
İslam'ın ve İslam'a inanan müslümanların bu güzide inceliğini ve hassasiyetini anlamayan o kadar iri beyinler var ki şu sayfalarda sürüsüne bereket...
İsitsna kardeşlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum...
Be hey gafil..! Be hey şaşkın..!
Hz Muhammed (SAV)'den daha iyi ve güzel bir şekilde "soyut"la "somut"u mutabık kılabilecek var mıdır..?
O'nun fiilen içinde bulunduğu mücadelelerde bunlar alenen görülmüş..!
Halan utanmadan sıkılmadan Kafirler için müslümanlardan utanıyorsun...
Yazık!!!