(Anket) Yüzyılın en önemli şahsiyeti.. Kimdir?

• Konbuyu başlatan SaLtan
  • Başlangıç tarihi

dilhuba

Profesör
Web sitesi
mustafababuroglu.sitemynet.com
sevgili komser kemal ben diğer allah cc dostlarına da gönülden bağlıyım. onlara bir söz söylemeye hakkım da yok biliyorum ama şu var benim gönlümde kendi şeyhlerim büyüktür senin gönlünde senin şeyhlerin büyüktür ben kimsenin şeyhine bir şey demedim dikkatini cekerim.

ben yalan derkende dunyalık şeyleri bahsetmiştim!

saygılarımla

sevgili komser kemal ben diğer allah cc dostlarına da gönülden bağlıyım. onlara bir söz söylemeye hakkım da yok biliyorum ama şu var benim gönlümde kendi şeyhlerim büyüktür senin gönlünde senin şeyhlerin büyüktür ben kimsenin şeyhine bir şey demedim dikkatini cekerim.

ben yalan derkende dunyalık şeyleri bahsetmiştim!

saygılarımla

ben yanlış anlamışım kusura bakma.bu arada benim şeyhim yok :)

yasar.r

Üye
1- ATATÜRK
2-haydar aliyev
3-cüppeli ahmed hoca :):)

yoldaş

Üye
yüzyılın adamı deyince aklıma iki kişi geldi:
ahirete intikal etmişlerden bediüzzaman said nursi
hayatta olanlardan fethullah gülen hocaefendi

Emin...

Paylaşımcı
Necmettin Erbakan
Mahmut Ustaosmanoğlu

~zuzii~

Paylaşımcı
Lenin
Bill Gates
Georqe W. Bush

meyve

Asistan
BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ, Kur'anın bu asrı ve istikbali aydınlatan, komünizm rejimiyle mücadele eden, zamanın yaralarına tam tiryak hükmünde olan, imani meseleleri akli ve ilmi delillerle ispat eden, her yerde ve herşeyde TEVHİD nurunu gösteren, insanlara şu zamanda tahkiki imanı kazandıran, bu zamanın hilafet vazifesini yapan, gayesi tamamen imanı kurtarmak ve rıza-i ialhi olan RİSALE-İ NUR KÜLLİYATInın müellifi olması hasebiyle...

Muhabbetle...

İmandanihsana

Doçent
İSLAM HALİFESİ PROF.DR.NECMEDDİN ERBAKAN​

Bakın Rasulullah (s.a.v) ne buyurmuş...Hadis kutubu sittedendir...

1680 - Sefine (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdu ki: "Hilâfet, ümmetim arasında otuz yıl sürecektir. Bundan sonra saltanat gelecektir." Said İbnu Cumhân dedi ki:

"Sonra ilâve etti: "Hz. Ebû Bekir (radıyallâhu anh)'in hilâfetine Hz. Ömer'in hilâfetini, Hz.Osman'ın hilâfetine Hz. Ali'nin hilâfetini (radıyallahu anhüm ecmain) ekle (parmaklarınla say) bak!" dedi. Bunları (sayınca hakikaten) otuz yıl bulduk."

Sefine'ye: "Emevîler, hilâfetin kendilerinde (devam ettiğini) zannederler"denmişti, şu cevabı verdi: "Benî'z-Zerkâ yalan söylüyor. Onlar krallardır, hem de en kötü krallar."

Ebû Dâvud, Sünnet 9 (4648, 4647); Tirmizî,Fiten 48, (2227).

abdullah sinan

Paylaşımcı
O ZAMAN YAVUZ HALİFELİK MAKAMINI ALAMAMIŞ MI OLUYOR.YANİ ZATEN ÖYLE BİR MAKAM YOKMUYMUŞ

İmandanihsana

Doçent
O ZAMAN YAVUZ HALİFELİK MAKAMINI ALAMAMIŞ MI OLUYOR.YANİ ZATEN ÖYLE BİR MAKAM YOKMUYMUŞ

valla okadarını bılemıcem hadis ortada acıklaması ıcın alımler ne demıs bakmak lazım..Yavuz sultan selımde suphesız bır Allah dostuydu..Tih çölünü geçerken önde Rasullullah ile geçti...Allah razi olsun mubareklerden..

mevlana

Üye
Mustafa Kemal
Stalin
Lenin.Ve hepsine karsı Bediuzzaman Said Nursi