Anaokulundan atılan "suriyeli" olmayan Türk vatandaşı çocuk

alanyali07

Kıdemli Üye
Sen gidip öğrenecen konu senin
Mülteciler salmamamız için az da olsa suriyeliler için para yolladılar

Şimdi inada binme de araştır
O gönderilen paranın devede kulak kaldığını kat kat fazlasının bütceden harcandığını bizzat erdogan söylüyor..
O sırada uyuyordun sanırım dinleyemedin..

Hakperest

Kıdemli Üye
O gönderilen paranın devede kulak kaldığını kat kat fazlasının bütceden harcandığını bizzat erdogan söylüyor..
O sırada uyuyordun sanırım dinleyemedin..
Avrupalılar çakallık yapıp gönderdikleri fona karışıyorlar demek
Önce ne fonu diye inkar ediyorsun
Sonra kabul edip burun kıvırıyorsun
Öyle bilip bilmeden herşeye atlama

ihvanistanbul

AkhenAton
@alanyali07 tam olarak ne demek istediğini anlamıyorum.

Yetkililer kanun/mevzuat dışında iş yapsınlar mı diyorsun? ( kamu yararı görürlerse tabi )

alanyali07

Kıdemli Üye
Avrupalılar çakallık yapıp gönderdikleri fona karışıyorlar demek
Önce ne fonu diye inkar ediyorsun
Sonra kabul edip burun kıvırıyorsun
Öyle bilip bilmeden herşeye atlama
Sen ,harcamalar gonderilen fonlardan yapılıyor deyip sanki bütçeden yapılmıyor gibi saf ayağına yatmaya çalışırsan cevabını perest oldugun erdogandan alırsın böyle..
Sanırsın abden suriyeliler için fon isteyen butceden biz harcama yapıyoruz diyen chpydi..
Zeka seviyen icin teste gerek yokmus demekki buradan anlaşılıyor..

Hakperest

Kıdemli Üye
Sen ,harcamalar gonderilen fonlardan yapılıyor deyip sanki bütçeden yapılmıyor gibi saf ayağına yatmaya çalışırsan cevabını perest oldugun erdogandan alırsın böyle..
Sanırsın abden suriyeliler için fon isteyen butceden biz harcama yapıyoruz diyen chpydi..
Zeka seviyen icin teste gerek yokmus demekki buradan anlaşılıyor..
Zora girince hakarete başlıyorsun
Senin seviyene inmeyeceğim

alanyali07

Kıdemli Üye
@alanyali07 tam olarak ne demek istediğini anlamıyorum.

Yetkililer kanun/mevzuat dışında iş yapsınlar mı diyorsun? ( kamu yararı görürlerse tabi )

Yetkililer mevzuattan kendilerine verilen hakları öyle gelişigüzel asarim atarım mantığı ile kullanmasinlar diyorum..
Zaten bak kullanamamis kendisi rezil oldugu ile kaldi müdür..

Sen bir kaldirim taşı icin "hakli olarak" bir cozum bir çıkış yolu istiyorsun da bir bababir cocugu icin bir çıkış yolu istemis ve bunda hakli olmus cok mu ?
Senin işini bir "müdür " kendi insiyatifiyle halletsin de baska bir "müdür " bir cocugun işinihalletmek istemesin bu ne celiski diyorum..istese halledebilirdi bunu diyoruz..

alanyali07

Kıdemli Üye
Zora girince hakarete başlıyorsun
Senin seviyene inmeyeceğim
Mesajlari simdi sirayla oku ve kimin hakarete başladığını gör aynayi elinde tut..
Cevap veremeyince hakaret ediyorsun soylemleriniz artik tutmuyor be.. onlar ilkel taktikler..

ihvanistanbul

AkhenAton
Yetkililer mevzuattan kendilerine verilen hakları öyle gelişigüzel asarim atarım mantığı ile kullanmasinlar diyorum..
Zaten bak kullanamamis kendisi rezil oldugu ile kaldi müdür..

Sen bir kaldirim taşı icin "hakli olarak" bir cozum bir çıkış yolu istiyorsun da bir bababir cocugu icin bir çıkış yolu istemis ve bunda hakli olmus cok mu ?
Senin işini bir "müdür " kendi insiyatifiyle halletsin de baska bir "müdür " bir cocugun işinihalletmek istemesin bu ne celiski diyorum..istese halledebilirdi bunu diyoruz..

Haklısın ama cemali de haklı.

Burada haksız olan devlet. Eğer müdür bu çocuğu bedava okuttuğu için soruşturma yeme tehlikesi görüyorsa devlet suçludur arkadaş.

Olması gereken;

Veli çocuğunu anaokuluna yazdırır. Aylık 45 tlyi ödemeyecek duruma düşer. Okula ve ilgili kaymakamlığa dilekçe verir. İlgili kaymakamlık + belediye 2 farklı kişiyi araştırma için görevlendirir. Kişinin fakirlik çektiği görülürse çocuğun tüm eğitim giderleri + ailenin ısınma/barınma/yiyecek giderleri asgari düzeyde karşılanır. İş ve işçi bulma kurumu görevlendirilir, babaya iş bulunur. şimdi bunlar zor diyenler olacak ama inanın hiçte zor işler değil. alanyalının dediği gibi 30 milyar doları suriyelilere 3-5 milyar doları reisin saray/yazlık/ucak..vs giderlerine ve bi o kadar parayı mecliste ki godamanlara harcayana kadar bu işler 10 kere yapılır.

alanyali07

Kıdemli Üye
Haklısın ama cemali de haklı.

Burada haksız olan devlet. Eğer müdür bu çocuğu bedava okuttuğu için soruşturma yeme tehlikesi görüyorsa devlet suçludur arkadaş.

Olması gereken;

Veli çocuğunu anaokuluna yazdırır. Aylık 45 tlyi ödemeyecek duruma düşer. Okula ve ilgili kaymakamlığa dilekçe verir. İlgili kaymakamlık + belediye 2 farklı kişiyi araştırma için görevlendirir. Kişinin fakirlik çektiği görülürse çocuğun tüm eğitim giderleri + ailenin ısınma/barınma/yiyecek giderleri asgari düzeyde karşılanır. İş ve işçi bulma kurumu görevlendirilir, babaya iş bulunur. şimdi bunlar zor diyenler olacak ama inanın hiçte zor işler değil. alanyalının dediği gibi 30 milyar doları suriyelilere 3-5 milyar doları reisin saray/yazlık/ucak..vs giderlerine ve bi o kadar parayı mecliste ki godamanlara harcayana kadar bu işler 10 kere yapılır.

Müdür de kendi iyi niyetini kullanmamis olarak bakarim ben.
Kullansaydı şuan ne meb "kaydi silmedik" diye açıklama yapardı ne o müdür kendi sildigi kaydi tekrar yapmak zorunda kalırdı..
Mudurlerin isterse neler yapabilecegini biliyoruz kardeşim..
Isterse o parayi bir dernek araciligi ile yada tanidigi birinden bile isteyebilirdi.. yani o kadar cok çözüm yolu varki..
Isterse milli egitim müdürune arayip bile anlatip haber verebilirdi..
Biz de memuruz .halletmekicin o kadar yol yontem varki . Ama zorlastirmak icin de yol yontemler var. Bunlari da biliyoruz.
Bize gelip sukadar cocugun ihtiyaci var maddi yardim yaparmisiniz diyen mudurleri de biliyoruz..

Hakperest

Kıdemli Üye
Mesajlari simdi sirayla oku ve kimin hakarete başladığını gör aynayi elinde tut..
Cevap veremeyince hakaret ediyorsun soylemleriniz artik tutmuyor be.. onlar ilkel taktikler..
Burun kıvırmak, Sazanlık yapmak (herşeye atlamak) nereden hakaret oluyor
Önce gidip bir Türkçe öğren
Sonra senle tartışalım

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu adam bu çocuğu oraya göndermeye mecbur değil. Başka alternatifler var. İlkokul bünyesinde bulunan anasınıfları cüzi miktar 20 tl gibi aidat alır. Yine yemek çıkmayan anaokulları 40 tl gibi bir aidat alır. Diyanetin anasınıfları var. Yani bunlara göndermek varken illa yemek çıkan parası daha yüksek okula göndermek, sonrada parasını ödemeyip cıngar çıkarmak kusura bakmayın uyanıklıktır. Adam uyanık, müdürde uyanığa yardımcı olmamış. İyide yapmış.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Okul öncesi eğitimi zorunlu değildir. İsteyen çocuğunu gönderir. Kayıt sözleşmesi diye bir sözleşme imzalanır ve maddelerden bir tanesi de aidatla ilgilidir. Bakanlığın açıkladığı miktarda aidat ödeneceği ve bunun nasıl ödeneceği sözleşmede belirtilir ve veli bunu kabul ederek çocuğunu gönderir.

Hadi diyelim gerçekten maddi durumu kötü oldu, bunu okul idaresine bildirir. İmkanlar aranır bir yol bulunmaya çalışılır. Buradaki şovmen 42 günlük devamsızlıktan sonra çocuğunun kaydının hesabını sormaya gelmiş. 42 gün devamsızlık demek iki ay okula gitmemek demektir. İki ay devam etmemiş ve idareyle de iletişime geçmemişse doğal olarak kaydı silinir.

Video çekecek telefona parayı bulupta okula gelince bulamayanlara ben pek inanamıyorum. Kimse kusura bakmasın.

alanyali07

Kıdemli Üye
Burun kıvırmak, Sazanlık yapmak (herşeye atlamak) nereden hakaret oluyor
Önce gidip bir Türkçe öğren
Sonra senle tartışalım
zeka seviyeni söylemek de hakaret olmuyor o zaman..
hakaret illaki senin kullandığın kelimeler harici ithamlar kullanınca mı oluyor ?
sevsinler o aklını..
git mantık dersi al sonra gel..
beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorumki silahsızsınız diye laf tam sana uygun düşüyor..

alanyali07

Kıdemli Üye
Bu adam bu çocuğu oraya göndermeye mecbur değil. Başka alternatifler var. İlkokul bünyesinde bulunan anasınıfları cüzi miktar 20 tl gibi aidat alır. Yine yemek çıkmayan anaokulları 40 tl gibi bir aidat alır. Diyanetin anasınıfları var. Yani bunlara göndermek varken illa yemek çıkan parası daha yüksek okula göndermek, sonrada parasını ödemeyip cıngar çıkarmak kusura bakmayın uyanıklıktır. Adam uyanık, müdürde uyanığa yardımcı olmamış. İyide yapmış.
suriyeliler için de başka alternatif ülkeler var.. oralara gönderilsin..
sizin mantık bu..
suriyeli için ""biz yardım edelim, biz ensar olalım" diyen yetkililer ve o yetkililern görevlendirdiği "müdür"ler aha böyle paşa paşa kaydını sildikleri çocuğu tekrar kaydeder..
iyi yapmış dediğin müdür tekrar işte tükürdüğü yalata yalata kaydını yaptırırlar kimse kusura bakmasın.. kendini rezil etmiş..

alanyali07

Kıdemli Üye
Okul öncesi eğitimi zorunlu değildir. İsteyen çocuğunu gönderir. Kayıt sözleşmesi diye bir sözleşme imzalanır ve maddelerden bir tanesi de aidatla ilgilidir. Bakanlığın açıkladığı miktarda aidat ödeneceği ve bunun nasıl ödeneceği sözleşmede belirtilir ve veli bunu kabul ederek çocuğunu gönderir.

Hadi diyelim gerçekten maddi durumu kötü oldu, bunu okul idaresine bildirir. İmkanlar aranır bir yol bulunmaya çalışılır. Buradaki şovmen 42 günlük devamsızlıktan sonra çocuğunun kaydının hesabını sormaya gelmiş. 42 gün devamsızlık demek iki ay okula gitmemek demektir. İki ay devam etmemiş ve idareyle de iletişime geçmemişse doğal olarak kaydı silinir.

Video çekecek telefona parayı bulupta okula gelince bulamayanlara ben pek inanamıyorum. Kimse kusura bakmasın.
42 günlük devamsızlıktan sonra müdür kaydı silme şovu yapıp, arkasını dönüp kaçma şovu sergileyip bir de "başka okula gitsin" diyip sonra baskı neticesinde o sildiği kaydı tekrar yapıyorsa o yaptığı şov böyle rezillikle biter işte..
düzeltelim 42 gün devamsızlık yok.. aidat ödememe var..
aidat ödemeyen çocuk yok hükmünde ise onu bilelim..

Hakperest

Kıdemli Üye
zeka seviyeni söylemek de hakaret olmuyor o zaman..
hakaret illaki senin kullandığın kelimeler harici ithamlar kullanınca mı oluyor ?
sevsinler o aklını..
git mantık dersi al sonra gel..
beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorumki silahsızsınız diye laf tam sana uygun düşüyor..
Hakaret ile eleştiriyi ayıramıyorsun
Ukalâlık yapıyorsun, karşıdakine cahil diyerek
Kibir yapıyorsun, aşağılıyorsun beynin silahsız diye
Önce kalbini arındır, erdem ve cedel ilmini öğren öyle gel

Dikkat et münafıklarda dil beyin çalışır da kalp tekler
Sizin gibi sefihler deyip müminleri aşağılarlar
Erdemsiz bilgi dağlar kadar bile olsa kontrolsüzdür kötülük ve zulüm getirebilir ancak

Deniz Kara

İhvan Forum Üye
İnsanlar bu kadar acımasız çünkü.

alanyali07

Kıdemli Üye
Hakaret ile eleştiriyi ayıramıyorsun
Ukalâlık yapıyorsun, karşıdakine cahil diyerek
Kibir yapıyorsun, aşağılıyorsun beynin silahsız diye
Önce kalbini arındır, erdem ve cedel ilmini öğren öyle gel

Dikkat et münafıklarda dil beyin çalışır da kalp tekler
Sizin gibi sefihler deyip müminleri aşağılarlar
Erdemsiz bilgi dağlar kadar bile olsa kontrolsüzdür kötülük ve zulüm getirebilir ancak
kendi kullandığın kelimeleri masumlaştırıp akpak çıkarıp sana kullanılan kelimeleri ağlayıp zırlayıp "bana vurdular anne" diyen çocuk misali davranırsan daha çok laf yersin böyle..

cedel ilmiymiş, yahu sen daha geçen gün bugün ak dediğime erdoğan kara dese ona göre lafımı çeviririm diyen birisin..
millete euro bozdurun demeyi savunup kendi dövizini bozduramayan birisin. kalkmışsın akıldan bahsediyorsun..
münafık kavramını istersen kendinde ara ve böyle ikircikli davranarak hangi kategoriye girdiğini düşün..
erdoğan bugün meydanlardan o adamı savunsa sen de nasıl savunacağını şaşırırsınn..

Hakperest

Kıdemli Üye
kendi kullandığın kelimeleri masumlaştırıp akpak çıkarıp sana kullanılan kelimeleri ağlayıp zırlayıp "bana vurdular anne" diyen çocuk misali davranırsan daha çok laf yersin böyle..

cedel ilmiymiş, yahu sen daha geçen gün bugün ak dediğime erdoğan kara dese ona göre lafımı çeviririm diyen birisin..
millete euro bozdurun demeyi savunup kendi dövizini bozduramayan birisin. kalkmışsın akıldan bahsediyorsun..
münafık kavramını istersen kendinde ara ve böyle ikircikli davranarak hangi kategoriye girdiğini düşün..
erdoğan bugün meydanlardan o adamı savunsa sen de nasıl savunacağını şaşırırsınn..
Yakıt aidatına verdim yahu, tl kabul etmiyorlar
300 dolarcığım nede kiymete bindi

İçin dolmuş alanyalı
Biri ses etse de saldırsam modundasın hee
Sert kayaya denk gelirsen dağılırsın diyeyim sana

Sana daha laf bile etmedim hemen defterleri karıştırdın
Dolar molar kurtarmaz seni aga
Senin rüyalarında 10 tl de bile durmayacaktı
Şimdi uslu dur
Sınırlarında kal