amerikanın aya çıkış yalanı

Darul_Beka

Profesör
o dönem daha elektirk süpürgesi bile icat edilmemişti cep telefonun fikri bile yoktu ancak o dönemde amerikanın en iyi olduğu bir sektör vardı o da uzay sektörü değil film sektörüydü Amerika da o filmi çevirdi ve tüm dünyaya o filme inandırdı

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @Darul_Beka

İkinci videoda yani Barış ÖZCAN'ın videosunda aya gidilmedi yalanları çürütülüyor.

Örneğin yakın zamanda çekilen ay görüntülerinde ayda gezinen uzay aracının teker izleri, astronotların ayak izleri görünüyor.

Tıklayın:

Çok da paranoyak olunmaması lazım, gidilmişse gidilmiştir.

Selam ve dua ile.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sayın @Darul_Beka

İkinci videoda yani Barış ÖZCAN'ın videosunda aya gidilmedi yalanları çürütülüyor.

Örneğin yakın zamanda çekilen ay görüntülerinde ayda gezinen uzay aracının teker izleri, astronotların ayak izleri görünüyor.

Tıklayın:

Selam ve dua ile.
aya illa gidilmez diye bir şey yok ama ben de kurgu olduğunu düşünüyorum

videolarda görünen elbiseler ve başlıklar yüz dereceyi aşan ve basınç olmayan ay ve uzay ortamı için müsait değil
diğer bütün kusurları da geçtim

Ayda ayak izi mi
koca bir filmi montaj yapanlar bir iki ayak izi koysalar çok mu

barış özcan bilimperest ve ona göre yanılmaz bu yüzden objektif değil
Kendisi tapar gibi sevdiği elon maskın hala dikey roket indirme deneylerini canlı yayınlamıştı
A be kuzum (barış) yeni teknoloji ile atmosferli yüzeye hala roket indirilemediğini üzerinde çalışıldığını görüyon, canlı yayınlıyon ama eski teknoloji ile şıppadanak başardıklarını söylüyorsun.
(roketten bahsediyorum, marsa inen özel araçlardan bahsetmiyorum)

Elon Musk'ın roketi kontrolden çıktı: Ay'a çarpacağı tarih açıklandı
eloncuğu aya insansız roket bile indirememiş
hahaha

aya çıkıldı muhabbetini komik buluyorum cidden
tıpkı dünya düz diyenler gibi kelleri dımdızlak ortada

Son düzenleme:

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @Hakperest

Yazdıklarınızda haklısınız da aydaki ayak izleri görüntüsünü çekenler Çinliler.

Yani bunu ABD çekse oyun içinde oyun derdim.

Ama ABD'nin bıraktığı teker izini ve ayak izini Çinliler görüntüledi.

Selam ve dua ile.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sayın @Hakperest

Yazdıklarınızda haklısınız da aydaki ayak izleri görüntüsünü çekenler Çinliler.

Yani bunu ABD çekse oyun içinde oyun derdim.

Ama ABD'nin bıraktığı teker izini ve ayak izini Çinliler görüntüledi.

Selam ve dua ile.
yeni ayak izleridir montaj değilse
ve abd ye biz gittik demek istiyorlar muhtemelen
çin abd yi yeni yarışa sürüyor yada
haberleri takip ediyorsan çin karanlık tarafa araç indirmiş

Elon Musk'ın roketi kontrolden çıktı: Ay'a çarpacağı tarih açıklandı

elon efendi aya çarpmış

Darul_Beka

Profesör
Sayın @Darul_Beka

Tıklayın:

Selam ve dua ile.
videoları rastgele seçtim esas vidoyu koymamışım yutube den çok daha güzel gidilmediğine dair ıspat edici videolar var
bu güne kadar hala insanın bir daha aya ayak basmaması bunun en büyük kanıtı
bilimadamları ay ve dünya arasında bulunan bir katmandan söz ediyor o katmanın şuanki teknoliji ile bile insanlı aya gidişe izin vermediğini ıspat ediyorlar
bu amerikanın çevirdiği başarılı bir filmdi
v

Hakperest

Kıdemli Üye
videoları rastgele seçtim esas vidoyu koymamışım yutube den çok daha güzel gidilmediğine dair ıspat edici videolar var
bu güne kadar hala insanın bir daha aya ayak basmaması bunun en büyük kanıtı
bilimadamları ay ve dünya arasında bulunan bir katmandan söz ediyor o katmanın şuanki teknoliji ile bile insanlı aya gidişe izin vermediğini ıspat ediyorlar
bu amerikanın çevirdiği başarılı bir filmdi
v
van Allen kuşağı en büyük sorun değil kanımca

en büyük sorun atmosferi geçtikten sonra roketlerin hareket kabiliyeti sınırlanması
çünkü havasız ortamda tek itki kuvveti momentum ile ilerlemedir yada aracı en düzgün konumlarla gezegen yada yıldız çekiminde yörünge hesapları ile bir rota çizdirmektir.

örnek vererek anlatalım
suda daha az güçle yüzersiniz
ama havada uçmak daha emek ister ama hız da artar
kuşlar yüzebilir ama havasız ortamda uçamaz, boşa kanat çırparlar
uzayda uçmak için momentuma ihtiyaç var;
mesela elinizde bir kiloluk bir nesneyi hızla fırlatırsanız hareket ederseniz ancak; karada yürümek, havayı yada suyu kullanarak yüzemezsiniz yada duramazsınız.

son on yılda aya iniş üzerinde kafa yoruluyor; bir uzman 30 milyar dolar ihtiyaç var dedi ki bence başarırlar mı belli bile değil.
Ayın atmosferi olsa abd çin vs için işten bile değildi, çoktan aya yerleşilmişti bile

tahminim insanoğlu sondalardan öteye geçemeyecek
zaten atmosfer ve su yoksa insan oraya çıkmış bir anlamı da yok

Darul_Beka

Profesör
van Allen kuşağı en büyük sorun değil kanımca

en büyük sorun atmosferi geçtikten sonra roketlerin hareket kabiliyeti sınırlanması
çünkü havasız ortamda tek itki kuvveti momentum ile ilerlemedir yada aracı en düzgün konumlarla gezegen yada yıldız çekiminde yörünge hesapları ile bir rota çizdirmektir.

örnek vererek anlatalım
suda daha az güçle yüzersiniz
ama havada uçmak daha emek ister ama hız da artar
kuşlar yüzebilir ama havasız ortamda uçamaz, boşa kanat çırparlar
uzayda uçmak için momentuma ihtiyaç var;
mesela elinizde bir kiloluk bir nesneyi hızla fırlatırsanız hareket ederseniz ancak; karada yürümek, havayı yada suyu kullanarak yüzemezsiniz yada duramazsınız.

son on yılda aya iniş üzerinde kafa yoruluyor; bir uzman 30 milyar dolar ihtiyaç var dedi ki bence başarırlar mı belli bile değil.
Ayın atmosferi olsa abd çin vs için işten bile değildi, çoktan aya yerleşilmişti bile

tahminim insanoğlu sondalardan öteye geçemeyecek
zaten atmosfer ve su yoksa insan oraya çıkmış bir anlamı da yok
maalesef esas videoyu bulamadım silinmiş olabilir o videoda bir amerikalı bilim adamı çok güzel kanıtlar sunuyordu
velhasıl
bilgisayar gücünün günümüz kol saati kadar bile olmadığı renkli tv nin çamaşır makinesinin elektrik süpergisinin uzaktan kumandanın bile keşfedilmediği o zaman ki teknoliji ile aya çıkıldıysa günümüz teknolojisiiyle aya dolmuş seferlerinin yapılması lazım ama günümüzde hala aya çıkabilen yok uzay çıkmak için milyon dolarlar harcanıyor o da uzay bile değil küçük bir seyahat

Hakperest

Kıdemli Üye
maalesef esas videoyu bulamadım silinmiş olabilir o videoda bir amerikalı bilim adamı çok güzel kanıtlar sunuyordu
velhasıl
bilgisayar gücünün günümüz kol saati kadar bile olmadığı renkli tv nin çamaşır makinesinin elektrik süpergisinin uzaktan kumandanın bile keşfedilmediği o zaman ki teknoliji ile aya çıkıldıysa günümüz teknolojisiiyle aya dolmuş seferlerinin yapılması lazım ama günümüzde hala aya çıkabilen yok uzay çıkmak için milyon dolarlar harcanıyor o da uzay bile değil küçük bir seyahat

belki bahsettiğin video değil ama burda güzel anlatmış