Amerikalılara ders veren Müslüman genç - Olay budur..

ebkem

Baş Yücelik
Gerçekten muazzam cevap. Benim acilen ingilizcemi halletmem lazım, ben de böyle cevaplar verebilirim tamam mı? :)

ebkem

Baş Yücelik

alanyali07

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim, biliyorum :)

Eksik olmayın, fena gaza geldim :) Hep destekçisiniz ya, Allah razı olsun. İnşallah gün gelip büyük işler başardığımda size kartpostal atacağım :)

Şaka bir yana tek farkım sanırım iyi bir okuyucuyum.

En iyi yazarlar iyi okuyuculardan çıkar sanırım..
@Büşra Betül kardeşim, ebkem kardeşimi yazarlığa teşvik ediyor musunuz ? bence güzel bi potansiyeli var :) :)

spesifik

آزادی قید و بند
Kendisi benden kademeli,fakültede ki bakış nazariyesi ile sosyal anlamda benden önde
daha iyi daha kaliteli neşriyat çıkaracağına eminim
Ben çok uzun zamandır evdeyim,Allah nasip ederse tekrar radyoya başlayacağım :)
fakülteyede kayt olduk bakalım çoluk çocuk nereye kadar gideriz Allah kerim
yazarlık Rabbin verdiği bir yetenek evet ama beslenme kaynağı okumak ve tecrübe etmekten ileri geliyor
@ebkem bunu her manada başarabilir evelAllah...

ebkem

Baş Yücelik
En iyi yazarlar iyi okuyuculardan çıkar sanırım..
@Büşra Betül kardeşim, ebkem kardeşimi yazarlığa teşvik ediyor musunuz ? bence güzel bi potansiyeli var :) :)

Aslında kalem tutan biriyim, ideallerim arasında da var yazar olmak ama fırsatım olmadı. Mehmet Şevket Eygi hocama mail attım, bana köşe verin yahud dergide yazma şansı tanıyın dedim. İtiraf ediyorum 5 aydır mail kutumu kontrol ediyorum ama cıkk cevap yok:) Bence hala görmedi:D

spesifik

آزادی قید و بند
Aslında kalem tutan biriyim, ideallerim arasında da var yazar olmak ama fırsatım olmadı. Mehmet Şevket Eygi hocama mail attım, bana köşe verin yahud dergide yazma şansı tanıyın dedim. İtiraf ediyorum 5 aydır mail kutumu kontrol ediyorum ama cıkk cevap yok:) Bence hala görmedi:D

Nasip kardeşim,
Bize de bir yayın evi (adını vermeyim :) telif verdi ,oy ile ilgili yazımın çıkması karşılığında
Ben de kabul etmedim şimdi kitapları satmakta güçlük çekiyoruz çünki reklam dı falan bana kaldı
ikinci baskıyı direk oraya vereceğim :)
senelerdir yazıyoruz güya hatta bir romanım çıktılarıyla kayboldu ,hayırlısı dedik
tıp okumayı çok istiyordum olmadı nasipte yazarlık varmış ...
Allah kalemi doğru kullananlardan eylesin inş...

ebkem

Baş Yücelik
Kendisi benden kademeli,fakültede ki bakış nazariyesi ile sosyal anlamda benden önde
daha iyi daha kaliteli neşriyat çıkaracağına eminim
Ben çok uzun zamandır evdeyim,Allah nasip ederse tekrar radyoya başlayacağım :)
fakülteyede kayt olduk bakalım çoluk çocuk nereye kadar gideriz Allah kerim
yazarlık Rabbin verdiği bir yetenek evet ama beslenme kaynağı okumak ve tecrübe etmekten ileri geliyor
@ebkem bunu her manada başarabilir evelAllah...

Estağrufullah ablam yapmayınız ya, mahçup olacağım ha. Bizim ne tecrübemiz var ki, okumakla iş olmuyor.Çoğu zaman kendi gayretimle bir şeyler öğrenme derdindeyim, fakültedeki hocalara kalsa yatacak yerim olmaz :) Şaka bir yana bir ilahiyatçi bunları blmeli deyip yapıyorlar. Neyse bana bir köşe bulun ablam ya, vallaha bak ciddiyim.Yazmak istiyorum.Fikir teatisi benim için bir ihtiya.Dava da var, buralarda dolanıyoruz işte :)

Ama arkama baktığımda sağlam işler yaptığımı görmek, somut şeyler yakalamak isterim.Bir kaç Türkiye derecem oldu, durun rsklam yapayım:D Elhamdülillah Rabbim istidat vermiş, benim elimden tutanım yok ahhh ahhh.

Abla hangi radyoya çıkacaksınız, takip ederiz imkan oldukça.TV'de sonradan banttan seyrettim maşallahınız var.

alanyali07

Kıdemli Üye
ya görmemiştir ya da cevherin farkına varmamıştır henüz :)
yazılarını şu siteye de gönderebilirsin kardeş, cemil tokpınar senai demirci felan da yazıyor burada,yeni yazarların yazıları da yayınlanıyor.Benim bi arkadaşımın yazıları yayınlanmıştı :)
http://www.arastirmaciyazarlar.com.tr/

ebkem

Baş Yücelik

Nasip kardeşim,
Bize de bir yayın evi (adını vermeyim :) telif verdi ,oy ile ilgili yazımın çıkması karşılığında
Ben de kabul etmedim şimdi kitapları satmakta güçlük çekiyoruz çünki reklam dı falan bana kaldı
ikinci baskıyı direk oraya vereceğim :)
senelerdir yazıyoruz güya hatta bir romanım çıktılarıyla kayboldu ,hayırlısı dedik
tıp okumayı çok istiyordum olmadı nasipte yazarlık varmış ...
Allah kalemi doğru kullananlardan eylesin inş...

İlki tecrübe oldu şimdi telif hakkı vermeden vermeyin :) Tıp ha, iyi ideal, benim de hukuktu, bir ara siyasal bilimler oldu. Ama şimdi tam yerimi bulmuşum diyorum.Zaman zaman zorlukları oluyor ama hamd olsun ilim kolay alınmıyor.Başı soğandan acı, sonu baldan tatlı demişler.Rabbim ne hal üzere bizden razı olacaksa bizi orada daim ve kaim eylesin. Amin.

spesifik

آزادی قید و بند
Estağrufullah ablam yapmayınız ya, mahçup olacağım ha. Bizim ne tecrübemiz var ki, okumakla iş olmuyor.Çoğu zaman kendi gayretimle bir şeyler öğrenme derdindeyim, fakültedeki hocalara kalsa yatacak yerim olmaz :) Şaka bir yana bir ilahiyatçi bunları blmeli deyip yapıyorlar. Neyse bana bir köşe bulun ablam ya, vallaha bak ciddiyim.Yazmak istiyorum.Fikir teatisi benim için bir ihtiya.Dava da var, buralarda dolanıyoruz işte :)

Ama arkama baktığımda sağlam işler yaptığımı görmek, somut şeyler yakalamak isterim.Bir kaç Türkiye derecem oldu, durun rsklam yapayım:D Elhamdülillah Rabbim istidat vermiş, benim elimden tutanım yok ahhh ahhh.

Abla hangi radyoya çıkacaksınız, takip ederiz imkan oldukça.TV'de sonradan banttan seyrettim maşallahınız var.
Bizim dergiye yaz :)
Konuşurum ben editörümle tutarız bacım ayıp ettin kardeşlik öldü mü,
Denge radyo ankarada ,orda iki buçuk sene programcılık yaptım
çağırıp duruyorlardı zaten,bir kaç tv ile de görüştüm sayılır sezon başı haber bekliyeceğiz
reklama bakıyor ebkemcim ne kadar reklam o kadar ünlüsün :)
Allah razı olsun o potansiyeli ben bile beklemiyordum :p

ebkem

Baş Yücelik
ya görmemiştir ya da cevherin farkına varmamıştır henüz :)
yazılarını şu siteye de gönderebilirsin kardeş, cemil tokpınar senai demirci felan da yazıyor burada,yeni yazarların yazıları da yayınlanıyor.Benim bi arkadaşımın yazıları yayınlanmıştı :)
http://www.arastirmaciyazarlar.com.tr/

Aslında internet yazarlığına sıcak bakmıyorum pek. Bakalım ya Rabbim bir kapı açar. Mütefekkir ve edip isimleri ele aldığımızda benim yaşlarımdan daha gençken resmen eser vermiş adamlar.Biz geri kaldık geri.Malesef gençlerimize sağlam idealler aşlınmadığı için bir takım boş hallerden geri gelemiyorlar.

Verdiğiniz siteyi inceleyeceğim inşallah sağ olun.Beni bir siz keşfettiniz abi:)

alanyali07

Kıdemli Üye
Aslında internet yazarlığına sıcak bakmıyorum pek. Bakalım ya Rabbim bir kapı açar. Mütefekkir ve edip isimleri ele aldığımızda benim yaşlarımdan daha gençken resmen eser vermiş adamlar.Biz geri kaldık geri.Malesef gençlerimize sağlam idealler aşlınmadığı için bir takım boş hallerden geri gelemiyorlar.

Verdiğiniz siteyi inceleyeceğim inşallah sağ olun.Beni bir siz keşfettiniz abi:)

Büşra kardeş de dergide yazdırır sana işte, wuuuu tamamdır senin iş :) Yeni bir yazar doğuyor ihvanforumda.. :)

ebkem

Baş Yücelik

Bizim dergiye yaz :)
Konuşurum ben editörümle tutarız bacım ayıp ettin kardeşlik öldü mü,
Denge radyo ankarada ,orda iki buçuk sene programcılık yaptım
çağırıp duruyorlardı zaten,bir kaç tv ile de görüştüm sayılır sezon başı haber bekliyeceğiz
reklama bakıyor ebkemcim ne kadar reklam o kadar ünlüsün :)
Allah razı olsun o potansiyeli ben bile beklemiyordum :p

Ciddi mi? E bir konuşun madem, belki hayırlısıyla olur.Ne bileyim akademik kariyer maksad o, para almam :)

İnşallah ablacığım hakkınızdan hayırlısı neyse o olsun. Hatta bence çıktığınız program tarzında bir şey olabilir. Serap Ezgüleri izleyeceğine adam akıllı sosyal hayata islami yaşama katkı sağlayacak programlara yönelse halk fena mı olur? Bakalım gün ola harman ola.

ıtri

Üye

Güzel..
Bir filmde izlemiştim; böyle benzer konuşan bir bayan vardı
Hemen FBI ya telefon ettiler, onlarda sorgu-sualden sonra sınırdışı etmişlerdi garibi.

Onlar hiç hatalarını kabul ederlermi?
Onlar medeni, müslümanlar terörist.