Amd mi İntel mi ?

Amd mi İntel mi?

• Kullanılan toplam oy
    43

Enes

İhvan Forum Üye
Valla hep pentium kullan dım...

AMD de denemek lazım...

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
oy kullanırsan sonuçlar çıkıyor
kullanmadan görmek istersen: Anketimiz linkine tıklayabilirsin.
ki sen oy kullanmışsın ;)

SeNoL

MUEYABYA
Nerede ise 1 senedir hiç INTEL işlemci almıyorum..Çünkü AMD ile arasında fiyat bakımından çok fazla fark vardı..Fiyat farkı çok ama işlevsellik bakımından aralarında bence fark yok...Bir kaç ay önce INTEL işlemci fiyatlarında indirime gitti ama yine AMD yi tercih ederim her zaman...1 senedir nerede ise 50 den fazla pc almışımdır..hepsinin işlemcisi AMD ve çok şükür hiçbir sorun yaşamdım...Tavsiye ederim....

bartim23

Üye
Ben AMD kullanıyorum memnunum da. ki bendeki soket 754 olandan, amd athlon 64 3000+ bundan sonra soket 939 ve 940 (AM2) çıktı.
hem fiyatı daha uygun hem de ısınma sorunu ( bir aralar piyasada olan söylentydi) yok.
Hem bir diğer yönü de; İntel Yahudi malıdır.
Wesselam

SeNoL

MUEYABYA
bende iş yerinde AMD 64 3000 939 PIN kullanıyorum maşallah canavar gibi :) hatta hafta sonraları evden o bilgisayara da ulaşmak için açık bırakıyorum hiçbir sorun yok :)

zemahşeri

Paylaşımcı
ya bende amd kullanıorum bikere mavi ekran hatası verdi 8-10 tane kopyala yapıştırı birden yaptm o günden beri 3buçk atyorum.amd kullanyrm ama intel daha ii gibi. büssürü para baydım bilgisayara etraftan aldığım ilk tepki ıyyy amd işlemci oldu..:crying:

hirahos

Kıdemli Üye
2 senedir Amd sempron +2600 kullanıyorum, gerçekten çok çok iyi işlemci.. Sorun yaşamadım elh.

Amd düşünenlerin en az +3000'den başlamalarını tavsiye ederim..

İntel'e göre fiyatları çok uygun.. Ama performans olarak aynı ayardaki İntellerden üstünler Amd işlemciler.. (+2600'mle, İntel P4 3 GHz karşılaştırıp test etmiştim.. İnanın aynı ayardaydı.. Hatta bazı alanlarda 3 GHz'dan üstündü... Üstelik benimki +1850'de çalışıyordu.. Ana kartın izin verdiği sınırda yani.. İsterseniz overclock yapıp hızını ayarlayabiliyorsunuz.. Bunun için MSİ Anakartı öneririm.. MSİ nin anakart overclock ayarlamaları kendi programıyla çok çok kolay.. Bu konuda çeşitli forumlara bakılabilir.. )

Amd'ler, özellikle oyunlarda, iyi bir ekran kartıyla (fx5500 gibi) üstün bir kullanım sağlıyorlar.. Yani garafik açısından çok üstünler..

Eğer Amd kullanacaksanız özellikle uyumlu donanıma dikkat ediniz.. Tanıdığınız, güvendiğiniz Bilgisayar satıcıları Amd ile uyumlu çalışan Donanımı tecrübe ile bilirler.. Onlara danışmanızda fayda var.. Size olanı söylerlerse, siz de uygun donanımı bir araya getirebilirseniz muhteşem bir PC'niz olacaktır, size garanti veriyorum..

Benim size özel olarak tavsiyem:

Kasanız sıradan değil, özellikli olsun.. Geniş ve Power'i güçlü bir kasa yani.. Isınma derdi Amd'lerde kalmadı.. Bunun için geniş ve poweri güçlü olsun demiyorum.. İşlemcinizin mükemmel çalışması için..

Mümkünse power'i olandan daha yüksek alın.. Kasanıza taktırın.. Yanlış hatırlamıyorsam 500 Watt'a kadar powerler var.. Belki de daha fazla..

eee1984

Üye
bence intel... ama tabi amd yi denemek te de yarar var... bi arkadaşım program agırlıklı kullanıyorsan pc yi intel oyun agırlıklı kullanıyorsan amd demişti... ne kadar haklı bilemiyorum ama intel de bi sorun yasamadım bugüne kadar...

missilo

Asistan
intelllllllllllllllllllllllllllll.ne derseniz deyin intelin fiyat-perforrmans özelliği süper.amd ler çok pahalı...