Altını çizdiğiniz satırlar

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
İmana yöneliş, her zaman dikkat, dirilik, kafa dinçliği, silkiniş duygularına denk düşen bir yöneliştir.Putperest tavırda ise bir çaresizlik, uzlaşma, şartlara köleliği kabullenme vardır.

ismet özel / rüya ve siyaset​

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
Müslümanın zihni beraklığı elde edebilmek için, davranışlarını müslümanca ayarlaması, müslümanca davranabilmek için de zihnine berraklık kazandırması zorunludur.

ismet özel​

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
Bataklıklar kokarken, çiçekler güzel koku neşredecektir.Yılan la arı ikiside su içtiği halde biri zehir,diğeri bal akıtacaktır.

M. Fethullah Gülen/ Hitap Çiçekleri

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
Kitap ve altı çizilmiş notlar...

Geçenlerde Muhammed Bozdağ'a ait '' Ruhsal Zeka'' adlı kitabını inceliyordum. Ve bir yöntem belitmişti; Okuduğunuz kitapta önemli bulduğunuz yerlerin altını çizin. Aklıma yattı okuduğum kitapları bu yöntemle denemeye karar verdim.
Okuduğum halde bir daha okuma ihtiyacı hissettiğim N.F.K' ya ait ''Batı Tefekkürü ve İslam Tasavvufu'' adlı kitapta önemli bulduğum ve altını çizdiğim notları ve ayrıca okuyacağım yeni kitapların notlarını burada paylaşacağım İnşaallah.

''
Yahudiler esrarlı mahluklar… Kapitalizmi o kurar, komünizmi o yapar, sonra yıkar. Şimdi Yahudi’yi şöyle kısaca bir tahlil edelim: Biri bir adım ileri attırsa, diğeri gelir, o adımı geri aldırır. Peki, nedir bundan murad?... Hiçbir yerde birlik bırakmamak… Batılda bile buluşturmak istemez insanları… Yahudi budur; ve hak veya batıl, her birliğe düşmandır. Tek gayesi, gizli Yahudilik hegemonyasını kurabilmek için insanlığı bölmek, ufalamak, çözmek ve çürütmek…''

Kırmızı yerler alıntıdır...

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
‘’Hadis-i Kutsi… Hadis-i kutsi Allah’ın kelamıdır. Kur’an da Allah’ın kelamı… Fark nedir derlerse bu bir şer’i mesele olur. Kur’an melek vasıtasıyla tebliğ edilen Allah’ın kelamıdır. Hadis-i Kutsi ise şöyle: Resulullah’ı bir nur kaplar ve Allah kelamına mukaddes dudakları bir mecra olur. Melek vasıta olmadan… Buna Hadis-i Kutsi denir.
İşte bir Hadis-i Kutsi:
—Ben insanın en büyük sırrıyım ve insan benim en büyük sırrım’’

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
Ve Mansur… Tam asılacağı zaman, soruyorlar;
—Tasavvuf nedir?
—En aşağısı bende gördüğünüz bu haldir!
—Ya en yukarısı?
Onu görmeye size yol yoktur!

sâlik

intifada
okuduğumuz kitaplardan satırlar

(benzer bir konu varmıydı bulamadım.)

Kudüs, kuşların taşlanmadığı tek şehir...Orada taşlar avcılara fırlatılır.Kudüslü çocuklar, kuşların da Fatiha Suresi'ndeki "Biz sana kulluk ederiz" cümlesindeki "biz" den olduklarını bilirler.

İbrahim Paşalı-Öğle Uykusu(sayfa 102)

.........Korku yerinden heptenuzaklaşıp gitmiş,yerini iman ,şehadet beklentisi almıştı.
Ahmed Pakalın,Mushaflar ve bombalar,sf:116

....Evde hırsızın görebileceği bir ışık,en mükemmel ve tek korunma çaresidir.Bu bakımdan en iyisi banyonun ışığını bütün gece yanık bırakmaktır.Banyo öyle bir yerdir ki,insan gecenin her saatinde girebilir ve istediği kadar da kalabilir banyoda.Üstelik banyodayken insanın en küçük,en garip bir sesi bile duyma ihtimali vardır.

alex haley, Malkom X,SAYFA 295

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
ahh iştee benim konum :)
tevafuktur dün gece değil ondan önceki gece aklıma geldi :)
hecklenmeden önce açmıştım..açayım tekrar diyordum
konu için teşekkürler :)
bol bol yazarım inş. :)

yosika

Doçent
...Makam hırsı gözünü çok kere kör eder.Bu uğurda çok kan dökülmüş,çok canlar heba olmuştur,hala da kavga bütün şiddetiyle devam etmektedir...

-Mezhepler Tarihi- sayfa 143

sâlik

intifada
Ya Rabbi!
İslamiyeti fotoğraflardaki çiçek gibi bırakma!Onu, gerçek haliyle bize nasip et!

Hekimoğlu İsmail-Menan Cinleri

sword

flawless Victory
Lins'de çok az yahudi vardı. Geçen yüzyıllar içinde Avrupalılaşarak diğer insanlara benzemişlerdi. Hatta ben onların Alman olduğunu sanıyordum. Ayrıca bu yanlışlığında farkında değildim. Çünkü görünüşte onlarla bizim aramızdaki tek farkın dinlerimiz olduğunu sanıyordum. İnançlarından dolayı zulüme uğradıkları kanaatine sahip olduğumdan, aleyhlerinde söylenen sözler bana sevimsiz geliyordu. Hatta bu his bende bazen nefret derecesine ulaşıyordu.

O zamanlar, yahudilerin sistematik düşmanı olabileceğim aklıma hiç gelmemişti.
...

Adolf Hitler/Kavgam

sâlik

intifada
Montana'nın, Choteau kasabası yerlilerinden 75 yaşındaki Billy Miller, on yıldır her sabah 11'de şehre iner, atını hep aynı yere bağlar, bütün gününü arkadaşlarıyla geçirdikten sonra, güneş batarken evine dönermiş.Günün birinde adamcağız ölmüş, atı da çiftlik arazisinde serbest bırakılmış.Miller'in ölümünün ertesi günü saat 11'e doğru atın şehrin yolunu tuttuğu görülmüş.Saat tam 11'de her zaman bağlandığı yere gelen at, bütün gün orada beklemiş ve gün batarken de çiftliğe geri dönmüş.At, bu günlük programını ölünceye kadar tekrarlamış.

Ah vefa!İnsan türünün en önemli özelliklerinden biriydin sen.Acaba türümüzün başka hangi özelliklerini kaybettik, acaba hangi özelliklerini taşıyoruz; bir at daha göndersen.

Bu sabah kuş sesleriyle uyanıyorum.
Acaba "insan" denince hatırlanıyor muyuz?

A.Ali Ural-Posta Kutusundaki Mızıka

yosika

Doçent
Hayatın anlmı nedir ?
Çehov'un son sorularını bilmiyoruz ama karısı Olga göğsüne buz torbası koyarak serinlemek isterken biz onun son cümlesiyle yanıyoruz:
"Bomboş bir kalbin üstüne buz koyma !"

A.Ali Ural - Güneşimiz Önünden Çekil sayfa : 66 -Anton pavloviç Çehov-(1860-1904)

sâlik

intifada
...
Aman Allahım, ne güzel, ne güzel.
Yağsın durmadan, yağsın ve örtsün üstümü bu çiçek kokuları, nerdeyim ben?
Gözlerimde yaş, dilimde dua.
Öldüm ve bir bahçeye gömüldüm.

Beyhude Ömrüm-Mustafa Kutlu

'Hanzala'

Üye
Bir ay içinde çok başarılı operasyonlar yaptılar.Mücahidlerle danışıklı dövüş şeklinde geçen bu operasyonlarda Haspolatov,Gantemirov gibi yerli maşaların şakşakçıların evlerine önce mücahidler baskın yapıyor , çok güzel bi zaman ayarlamasıyla ardından onlar tam çıkarken Talgat ve Levani mücahidleri kıstırıyorlar,bir süre çatışma olduktan sonramücahidler geri çekiliyor ve bizimkiler eve dalıyorlardı.

çeçenya serisi 2 özgürlük savaşçıları.

sâlik

intifada
"İyilerle yoldaş ol, geride çok az gül kaldı."Allah yolunun her yolcusu birer son güldü ve geçip giden güller ise bize yolu göstermiş iyilerdi.Öyle ya, sadece bakabilenlere ve görecek gözü olanlara hidayet veriliyordu.Hem yolcunun, iyilerin çok az kaldığını ve çok yakında rüzgârın gülleri talân edeceğini unutmaması da gerek.

Muhyiddin Şekûr-Su Üstüne Yazı Yazmak

sâlik

intifada
sevgili dost,

Bazı kuyuların suyu içilmez; acıdır.Bazı kuyular derindir; görünmez suyu.Bazı kuyular kördür; göremezler.Benim kuyum sevgili dostum öyle derindir ki; içine taş attığın zaman suyun sesini duyamazsın.Bağırsan sesin geri gelmez.Bakracı sarkıtsan ip yetmez.

Yalnızlığın bana yakıştığını söylüyorlar.İyi duruyormuş üzerimde; renkleri sade ve uyumluymuş.Dikimi kusursuzmuş.Bu mahir terzinin adını öğrenmek istiyorlar.Söyler miyim hiç!Konfeksiyon yalnızlıklar ne güne duruyor.Söyler miyim hiç!

A.Ali Ural-Posta Kutusundaki Mızıka