Almanya'dan federal sistem hakkında bilgi aldık...- Yorumsuz!-...

ihvanistanbul

AkhenAton
AKP'li Ravza Kavakçı, Almanya'dan federal sistem hakkında bilgi aldıklarını duyurdu. Federasyonla yönetilen Almanya'da, 16 ayrı eyalet bulunuyor.

AKP İstanbul Milletvekili ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Ravza Kaçakçı başkanlığındaki AKP heyeti, Almanya temaslarında "federal yapı"yı inceledi.

Almanya'da Federal Konseyi ziyaret eden Ravza Kavakçı bu teması sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden "Federal sistem hakkında bilgi alışverişinde bulunduk" diyerek paylaştı.

Kavakçı, Almanya'da gerçekleştirdikleri 'federal yapı' ziyareti ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti Genel Merkez heyetimizle gerçekleştirdiğimiz Almanya temasları kapsamında Alman Federal Konseyi Bundesrat'ı ziyaret ettik ve ayrıca Federal Sistem hakkında bilgi alışverişinde bulunduk"

Heyette yer alan AKP Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Yasemin Atasever de "AK Parti Genel Merkezi Heyeti olarak Alman Parlamentosunu ve Federal Konseyi ziyaret ettik" diye paylaşımda bulundu.

Millî Gazete

Screenshot_2.jpg

Hakperest

Kıdemli Üye
Federasyon kötü bir şey mi ki
Dediğim anda yorumsuz kal hadi ihvan
Federasyonu bölücülükle eş anlıyorsun ihvan.

Hadi kaynıyorken kanın yorumlarını esirgeme bizden.

Hakperest

Kıdemli Üye
Türkiye için, federasyon veya eyalet sistemi veya yerinde yönetim veya yerel yünetimleri güçlendirme gibi şeyler, bölücülüktür ve hainliktir....
Aha ihvanın diğer versiyonu gelmiş
Niye öyle diyorsun bir izah etseydin
Devletin vizyonu ne amacı ne biliyor musun

Mesela osmanlı modeli olsa ne güzel olurdu
Osmanlı eyalet sistemi değil miydi acaba

Hakperest

Kıdemli Üye
Kanim kaynamiyor. Kanim cekiliyor.

Bu kadar basiretsizlik tarihte esine az rastlanir sey...
Kanına kuru milliyetçilik zerkedilmiş
Bu yüzden küplere biniyorsun
Devletin strateji oyunlarını okuyamıyorsun

Devlet asla tek plan yapmaz
Çoklu oyun kurar
Ve oyunu hamle yapana dek esnek tutar
Gerçek hamlede ise sert oynar

alanyali07

Kıdemli Üye
böyle böyle tepkileri aşağıya çekip alıştırıp herşeyi normalleştirme politikası ..

yıllarca "kandırıldık" diyenler şimdi "federe devlet çok iyi birşey" olduğuna inandırmaya mı çalışacak .. ?
trajikomik :D

aklıma hep mahmud efendinin anlattığı hikaye gelir.. :
"Çocukluğumda bir buzağımız vardı. Onu seyretmek için rahmetli anamla ahıra inerdim.
Bir gün gördüm ki ineğin arka tarafı iki parmak sığacak şekilde delinmiş. Anama: ”Bu ne?” diye sorduğumda anam: ”oğlum fare deldi” dedi.
Peki, ”bu hayvan bunu hissetmedi mi? Bir sinek konsa kuyruğunu sallıyor” diye sorduğumda anam dedi ki: ”Oğlum, onu üfleye üfleye uyuşturdu, deldi ve yedi”…
İşte bizi de üfleye üfleye, aramıza sokula sokula böyle uyuşturup deldiler. Haberimiz yok."

bu hikayedeki gibi üfleye üfleye yıllardır biryerlere doğru götürülmeye çalışılıyoruz..

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hdp ideolojisi taban gücünü muhafaza ederken,Suriye ve ırak ın hali ortadayken ,pyd üzerinden alan oluşturulmaya çalışılıyorken,terör ile bu denli etkin mücadele devam ederken,şu an ki ülke yüz ölçümü dikkate alınarak böyle bir sistemin anlaşıldığı manada işlevselliği olacağını düşünmüyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
Ayrışmanın, bölücülüğün, faşistliğin panzehiri ümmetçiliktir
Ümmetçilik ise koalisyon ile banidir

Abdullah birisi kendini ümmetçi sanan bir milliyetçi
Ya takiye yapıyor yada kafası bu konuyu tam basmıyor

Üniter milliyetçilik bu devletin prangası idi
Kürtler üzerinden canlı tutuldu hep

ihvanistanbul

AkhenAton
Hep mi baskasi irkci?
Kurdistan hayaline feda ediyorsunuz ulkeyi farkinda degilsiniz. Saniyorsunuz ki kurdistan olursa ozgur olacagiz/kendi kendimizi yöneteceğiz vs...
osmanliya sirt donen halklarin hali ortada. İkinci filistine dogru kosuyorsunuz haberiniz yok.

Ya Rabbi icimizdeki beyinsizlerin isledikleri yuzunden bizi helak etme...!

Hakperest

Kıdemli Üye
Hep mi baskasi irkci?
Kurdistan hayaline feda ediyorsunuz ulkeyi farkinda degilsiniz. Saniyorsunuz ki kurdistan olursa ozgur olacagiz/kendi kendimizi yöneteceğiz vs...
osmanliya sirt donen halklarin hali ortada. İkinci filistine dogru kosuyorsunuz haberiniz yok.

Ya Rabbi icimizdeki beyinsizlerin isledikleri yuzunden bizi helak etme...!
Ve nihayet yorum gelir
Beklendiği gibi oyuna sert girer ihvan

Sen Türkiye stratejisini okuyamadığın gibi
Dünya gelişmelerinden de uzaksın

Aynı tas aynı hamamsın
İstiklal mahkemelerinde tam bir hakim adayı olurdun

İranda yanılmıyorsam Kurdistan eyaleti var
Oraya saldırak mı
He ihvan ne dedin

ihvanistanbul

AkhenAton
.
Feto kandirdi.
Obama kandidi
Trump kandirdi
Barzani kandirdi
Pkk kandirdi
Ab kandirdi
15 temmuz gazisiyim diye kendini pazarlayan bagzi uckagitcilar kandirdi
Esad kandirdi
Hala kalkip strateji zeka akil fikir gibi cumleler kurma kurban olayim. Cik delikanli gibi kurtculuk yap. Sanki memleket yararina calisiyormus gibi aklimla alay etme.

Kahroluyorum. Adim adim cokuse surukluyorsunuz ulkeyi. ya bunu goremeyecek kadar basiretsiz yada bile isteye yapacak kadar hainsiniz. Keske hic bir zaman ak partili olmasaydim. Allah beni affetsin.

Hakperest

Kıdemli Üye
Federasyonu hdp, chp veya saadet söylese;
AKP yandaşları; VAYYYY HAİNNNNNNN.

Akp söyleyince; KÖTÜ BİR ŞEY Mİ Kİ CANIMMMM :)
Merkez sağ milliyetçiliği dindarlığı liberalliği vs mavi tik lidir
Diğerlerini yontup elimine edecektir

İpek yolu kurulunca
Irak kürdistanı iran türkistanı vs eyaletlerde konaklaya konaklaya japonya ya kadar hızlı trende yolculuk ederiz ihvanistanbul ile bir gün
Ama içindeki milliyetçilik türü baskılanmış yada törpülenmiş olacak

Önümüzde küresel köye dönen bir dünya var
Atatürk milliyetçiliği bu köye uymaz kaldırmaz
Militarist üniter devlet eksenli dar milliyetçilik köhnedi artık

bi husben

Kıdemli Üye
Bu eyalet meyalet işleri bu ülkede olmayacak şeylerdir hukumetın boyle bir niyeti olsa halkın böyle bir niyeti olmaz bence.Bu ülkede doğu seçmeni HDP yi desteklediği sürece yani PKK yı %70 oranında desteklediği sürece millet bu eyalet sistemini kabullenmez.Kürt siyasi hareketi referansını marksist ideoloji yerine islamı referans alsaydı belki bir nebze olurdu.Ben kendi adıma ses çıkarmazdım çünkü islamı referans alan hangi kavim olursa olsun kabulumdür derdim.Kürt seçmen HÜDAPAR ve o menvalde yeni oluşacak hareketlere yönelmeli.