Allah’ın varlığına inanmak yeterli mi?

talib

Kıdemli Üye
Müslüman akıllı olmalı SİYONİZMİN PLANLARINA ALET OLMAMALI AKTÖR ROLÜNÜ HİÇ AMA HİÇ ÜSTLENMEMELİ.

Bu kısma katılıyorum. Onların başlattıkları oyunda yer almamak ;)

Saddam ya da Ladini siz bu oyunun içinde görüyorsunuz. Doğru olabilirsiniz, zira genel kabul bu yöndedir.

Ama şeytanın oyunu bir değil ki. Bir ülkeye savaş açmak istiyorsa Saddam gibileri kullandığı gibi bir dini sulandırmak, bazı kavramlar içini boşaltıp istedikleri gibi doldurmak, inkültürasyon vb işler içinde başkalarını kullanırlar.

Rabbim oyuna gelmeyenlerden eylesin bizleri ve tüm kardeşlerimizi..

aön

Üye
Yani sonuç olarak Usameden sevmeyeneden zatı muhterem değilmiş...birçokları sevmiyor ediyor...

agbi

Yasaklı
Bu kısma katılıyorum. Onların başlattıkları oyunda yer almamak ;)

Saddam ya da Ladini siz bu oyunun içinde görüyorsunuz. Doğru olabilirsiniz, zira genel kabul bu yöndedir.

Ama şeytanın oyunu bir değil ki. Bir ülkeye savaş açmak istiyorsa Saddam gibileri kullandığı gibi bir dini sulandırmak, bazı kavramlar içini boşaltıp istedikleri gibi doldurmak, inkültürasyon vb işler içinde başkalarını kullanırlar.

Rabbim oyuna gelmeyenlerden eylesin bizleri ve tüm kardeşlerimizi..

Bak kardeşim dini sulandırmak haşa ama bu cümle tespit için kullanılmış bence doğru tespit.

Dini kimler boşaltıyor EĞER BOŞALTIYORLARSA BUNLARIN FİKREN PASİFİZE ETMEK TE BİZE DÜŞER TENKİT ETMEKLE BİR ADIM İLERİ GİDEMEYİZ.

Şeytanın oyunları tespit edip de bunları pasifize etmemekte bence Allah cc verdiği Akla akıl a NANKÖRLÜK tür.

Lütfen bakın HANGİ İSLAMİ LİDER BUGÜN BAŞKA BİR İSLAMİ LİDER i veya OLUŞUMU tenkit ediyor Lider ağzından.BU TENKİT ve DEĞERLENDİRMELER avam ürünü içeri sızan ların FİTNELERİN ürünü.

Ben birtek Dirak tenkit eden biliyorum ismi mevzu değil ki adam aşırı şeker hastası son sözlerin ona ait olduğunada inanmıyorum.

Bak sana bir örnek Bedüüzamanın DEVİR TARİKAT DEVRİ değildir sözünü AVAM NE KADAR YANLIŞ ANLAMIŞ Çoğu kişi Üstadın M.Esat ERBİLİ Hz lerinden KADİRİ DERSİ ALDIĞINI BİLMEZ.

Mahmut Sami Ramazanoğulları ks. ile Üstadın muhabbetini bilemezler.Fakat hala her iki toplumda avam birbirini TENKİT eder.

Musa efendinin en yakınlarından İzmir de Dursun Baba yı tanıma nimetini rabbim nasip etti.

Kısacası düşüncelerimizi AVAM IN YORUMLARI İLE DEĞİL BÜYÜKLERİMİZİN ALLAH CC SEVDİĞİ KULLARIN AĞIZLARINDAN ÇIKANLAR İLE GENİŞLETELİM.

talib

Kıdemli Üye
Elhamdülillah Dursun Baba'yı her perşembe görürdük, Şaban Hoca'mızın sohbetlerine geldiğinde. Onca yaşına, hastalıklarına rağmen, ne merhum Şaban Hocamız ne de Dursun Abi sohbetten geri kalırlardı. Rabbim Şaban Hocamıza ve Ahmet Karakkulukçu Hocaefendiye rahmet etsin, derecelerini daha da ali eylesin..

Merhum Sami sultanımız anadolunun her köşesine bu tohumlardan ekmiş, Musa sultanımızda bunları gözyaşlarıyla sulamış.. Şimdiki Sultan'ın kontrolünde, önderliğinde birlikte büyük hizmetler vermektedirler. Bizlerin başka hizmetlerde yer almasına lüzum yoktur. Yeter ki kendi kapımıza gereği gibi sahip çıkıp, büyüklerin yolunca gidebilelim. Vusülsüzlük usul bilmemektendir. Usulümüzü bize bildiren de bu büyüklerdir.

elmnightmare

Profesör
Merhum Sami sultanımız anadolunun her köşesine bu tohumlardan ekmiş, Musa sultanımızda bunları gözyaşlarıyla sulamış..

Yeter ki kendi kapımıza gereği gibi sahip çıkıp, büyüklerin yolunca gidebilelim. Vusülsüzlük usul bilmemektendir. Usulümüzü bize bildiren de bu büyüklerdir.
Büyütelim vurgu yapalım dedim...

aön

Üye
Bak kardeşim dini sulandırmak haşa ama bu cümle tespit için kullanılmış bence doğru tespit.

Dini kimler boşaltıyor EĞER BOŞALTIYORLARSA BUNLARIN FİKREN PASİFİZE ETMEK TE BİZE DÜŞER TENKİT ETMEKLE BİR ADIM İLERİ GİDEMEYİZ.

Şeytanın oyunları tespit edip de bunları pasifize etmemekte bence Allah cc verdiği Akla akıl a NANKÖRLÜK tür.

Lütfen bakın HANGİ İSLAMİ LİDER BUGÜN BAŞKA BİR İSLAMİ LİDER i veya OLUŞUMU tenkit ediyor Lider ağzından.BU TENKİT ve DEĞERLENDİRMELER avam ürünü içeri sızan ların FİTNELERİN ürünü.

Ben birtek Dirak tenkit eden biliyorum ismi mevzu değil ki adam aşırı şeker hastası son sözlerin ona ait olduğunada inanmıyorum.

Bak sana bir örnek Bedüüzamanın DEVİR TARİKAT DEVRİ değildir sözünü AVAM NE KADAR YANLIŞ ANLAMIŞ Çoğu kişi Üstadın M.Esat ERBİLİ Hz lerinden KADİRİ DERSİ ALDIĞINI BİLMEZ.

Mahmut Sami Ramazanoğulları ks. ile Üstadın muhabbetini bilemezler.Fakat hala her iki toplumda avam birbirini TENKİT eder.

Musa efendinin en yakınlarından İzmir de Dursun Baba yı tanıma nimetini rabbim nasip etti.

Kısacası düşüncelerimizi AVAM IN YORUMLARI İLE DEĞİL BÜYÜKLERİMİZİN ALLAH CC SEVDİĞİ KULLARIN AĞIZLARINDAN ÇIKANLAR İLE GENİŞLETELİM.

Bwnim gözümde bu pasaj konuyu bitirmiş....