Allah'ı sevenleri seviyoruz

Kaptan

Mecra Yazarı
Güzel yürekli insanlara gönlümü veriyorum ben.. Aşık olmak gibi dar bir çerçeveye sığdırmayın bunu.. İmanı, ihlası, takvalı olmayı önceleyen insanlara hayranım...

Tesettürünün kıymetini bilen hanımları seviyorum.. Nefsine yenik düştüğü için tesettüre giremeyen hanımlara merhamet eden ve onları din düşmanı gibi görmeyen insanları seviyorum ...

İnsan kardeşlerimizden zarar görmediği sürece merhameti kendine şiar edinenleri seviyorum..

Allahı birleyen, Tehvidi önceleyen, sadece aynı ortama geldiğinde değil sohbet gerektiği takdirde erkekler ile sohbetinde mahremiyet bilincine dikkat eden, gayri ciddi tavırlar içinde olmayan hanımları seviyorum...

Her gün en az bir mesele öğreneyim telaşında olan, öğrendiğimle ne kadar uyuşuyorum diye kendini test eden insanları seviyorum..

Kadir kıymet bilen, vefalı kardeşinin derdini önemseyen, kardeşinin derdi çözümlensin diye uğraş veren insanları seviyorum...

Alim de olsa tevazu ile bana yaklaşan hocalarım oldu, Elhamdülillah...
İlim ve tevazu sahibi insanları seviyorum...

Davası uğrunda sadık olanları , her gün hayırlı işler ile uğraşanları ve en az bir kişiye nasıl faydalı olurumun endişesini taşıyanları seviyorum...

Detayları, nezaketi, zekayı kıvrak ve etkili şekilde kullananları seviyorum..

Kurnazlık ile özgüvenin aynı şey olmadığını anlayabilecek olgunlukta olan müminleri seviyorum...

Günahlarına üzülen, tevbeli ve sürekli nedamet içinde olan duyarlı ve duygulu insanları çoook seviyorum...

Düştüğünde kalkanları ve sadece Rabbine iltica edenleri ve sadece Rabbine güvenenleri seviyorum...

Allahın merhametini kazanmayı dünya ve içindekilerden hayırlı gören kalbi selim insanları seviyorum...

İmanlı diyip geçenleri değil, o imanını nerede istihdam ettiğinin bilincinde olan insanları seviyorum...

Tevhid ile Şirki, iyi ile kötüyü, hayır ile şerri anlamak için gayreti olanları seviyorum...

Demokrasi ile Laiklik kavramlarını İslam ile uyuşmayacağını kabul eden sahte ilahlara korkmadan ve hür bir irade ile sessiz bir şekilde kıyıdan köşeden değilde onur duyarak sesini ve sözünü yükselerek La diyen insanları seviyorum...

Evladını sadece Allah razı olsun diye çok öpenleri seviyorum..

Yetimleri sevenleri seviyorum...

Allahın sev dediklerini seviyor sevme dediklerini sevmiyorum...

Allahın rızasını kazanmak için gıyaben birbirine dua tavsiyesinde bulunan insanları seviyorum..

Sevdiğim bu hasletleri üzerimde görmek için uğraşıyorum..

Bütün hamdler ve övgüler ancak Allaha yapılır..
O'nun övdüğü övdüğümüzdür, yerdiği yerdiğimizdir...

Rabbimizin katında olan, bugünün ve bugünden sonraki bütün hayırları Rabbimizden istiyoruz, Rabbimizin ezeli ve ebedi ilmi ile bildiği katında olan, bugünün ve bugünden sonraki şerlerin hepsinden Rabbimize sığınıyoruz...

Salat ve Selam Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellemin ve Ashabının ve diğer Peygamberlerimizin üzerine olsun...

Selam Allaha hakkıyla inanan ve Allahın yolunda olan sadık ve salih kullarının üzerine olsun...

Zeyneb Taştan