Allah'â cc Ahlak öğretenler(!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakperest

Kıdemli Üye
Son günlerde islam'ın 9 yaşı da bir kızın veya erkeğin evlenmesini, ahlaksızlık olarak lanse edip bunun üzerinden müslüman şahsiyetlere saldırmaları; modernizm dinin güçlü saldırılarından bir tanesidir. Bu saldırıya bir anlam veriyorum bu beni o kadar da ürpertmiyor, müminin Allahın emirlerinin ardında durmaması kadar.

Ey mümin sen ki kendi oğlunu öldürmesi sınavını Rabbimdendir diye itaat eden bir babanın bir annenin bir oğulun milleti ibrahim as milletisin.
Sen nasıl Allah cc helal kıldığı bir şeye vicdani değil dersin, vicdanı Allaha sen mi öğreteceksin.

Modernizm, cinselliğe ait her tabuyu yıkarken(!) normal olan şeyleri doğal olanı ve dini olanı da yıkmak durumundadır. Oral seks Anal seks dini islama göre günahtır haramdır, pistir ve bunu hayvanlar bile yapmaz. Bu sapkınlık hergun diziler ile küresel çapta etkinlikler ile her tarafa boca edilmeye çalışılmaktadır.

Dört mezhep imamının ittifak ettiği bir konudan utanmak da nedir! vicdan aramak da ne!

İslâm neden köleliği yasaklamadı, neden 9 yaşında evlenmeye cevaz gösterdi ve benzeri şeyler üzerinden yapılan saldırılar ile din ahlakı henüz mükemmel olmadı tarihselciliği yapmak, dinden akidevi tehlikeli bir sapmadır.

Ey müslüman Allah senden oğlunu kurban etmeni istemedi ki
İstese idi karşı mı çıkacaksın
Allaha zalim mi diyeceksin

Uyan
cinsel organını kadının gırtlağına sokmayı medeni gören (oral seks)
Kiliselerde bile normalleşmiş derecede yaygın homoseksüel seksi
Hergün yeni dizilerle, çeşitli medya üzerinden bize empoze eden bir modernizm köleleri vardır.
Bu medeniyetin aile ile problemi vardır, kadını çalışmaya iter, çocuğu babasız büyütür, aileyi parçalar.

batı medeniyeti eski hıristiyan gibi yaşamıyor artık. Her bir devletlerinde en az nüfusun yarısındaki çocuk evililik dışı. Bunlar sizi bu merhaleye adım adım götürmeye çalışıyor. Nureddin yıldız hocaya saldırmıyor bunlar bizat Allah ve dinine saldırıyorlar.

Aile elden gidiyor diye bağırmayan basın bunlar çocuğa travma geçirir demeyen basın,
9 yaşında evlenmek pedofili hastalığıdır demeye başlar, sanki karşısındaki yetmişlik olur sanrısı üreterek timsah gözyaşı döker.

Çocuk 9 da değil 30 dan sonra evlensin
Neden
Çünkü ***** izlesin sektöre para lazım
Zina yapsın zira islam ile problemleri var.
Aile bozulsun zira türk ile kürt ile problemleri var

Mesele nureddin değil sen anlamadın mı

ihvanistanbul

AkhenAton
9 yasinda kizin/kiz kardesin/torununla birisi evlenmek isterde sen bu ise karsi cikarsan ikiyuzlusun demektir.
Allah cc evlilik yasi belirtmemistir. Duz mantikla bakarsaniz 9 yasta olabilir 5 yasta.fakat kurani kerimde insanin dedesiyle evlenmemesi gerektigi de yazmaz. Bu durumda dedenle ninenle evlenebilir misin? Kurani kerimde b.k yemek haramdir diye bi ayet yok ee napacagiz?
9-14 yasindaki bireyleri evlendirmek belki 1-2 yuzyil once normal olabilirdi fakat artik degil. Cunku ne aklen ne madden evliligin yukunu kaldiracak durumda degiller daha cocuk yahu! O yuzden bu ahlaksizlik degil SAPIKLIKTIR. SAPKINLIKTIR. 9 yasinda kizini evlendiren ailelerden o cocuk alinmali hem aile hemde damat olacak sapik herif en soddetli cezalara carptirilmalidir.
Birde oral sex in haram oldugu konusunda ittifak yok. Caiz diyenlerde var cunku ne sunnette ne kuranda bu konuda net bi bilgi yok.

Hakperest

Kıdemli Üye
9 yasinda kizin/kiz kardesin/torununla birisi evlenmek isterde sen bu ise karsi cikarsan ikiyuzlusun demektir.
Allah cc evlilik yasi belirtmemistir. Duz mantikla bakarsaniz 9 yasta olabilir 5 yasta.fakat kurani kerimde insanin dedesiyle evlenmemesi gerektigi de yazmaz. Bu durumda dedenle ninenle evlenebilir misin? Kurani kerimde b.k yemek haramdir diye bi ayet yok ee napacagiz?
9-14 yasindaki bireyleri evlendirmek belki 1-2 yuzyil once normal olabilirdi fakat artik degil. Cunku ne aklen ne madden evliligin yukunu kaldiracak durumda degiller daha cocuk yahu! O yuzden bu ahlaksizlik degil SAPIKLIKTIR. SAPKINLIKTIR. 9 yasinda kizini evlendiren ailelerden o cocuk alinmali hem aile hemde damat olacak sapik herif en soddetli cezalara carptirilmalidir.
Birde oral sex in haram oldugu konusunda ittifak yok. Caiz diyenlerde var cunku ne sunnette ne kuranda bu konuda net bi bilgi yok.
bir şeyin caiz olması ile farz olması farklıdır
Caiz bir şeye sapkınlık diyen islama göre tekfir edilebilir biliyorsun sanırım

Oral seks haram değilmiş ayet yokmuş hadi ordan
Kadınlar hayzdan temizlendikten sonra, Allah'ın size emrettiği [izin verdiği] yerden onlara yaklaşın.) [Bakara 222]

Hakperest

Kıdemli Üye
Dört mezhep imamlarının da içinde bulunduğu alimlerin büyük çoğunluğuna göre, erginlik çağına girmemiş bir kız çocuğun uygun bir kimseyle evlendirilmesi caizdir. Dayandıkları deliller ise şöyledir:
a. “Kadınlarınızdan âdetten kesilenlerin iddetinde tereddüt ederseniz, onların iddet süreleri üç aydır. Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.”(Talak, 65/4) mealindeki ayette yer alan “Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.”ifadesi, âdet görmemiş kız çocuklarının da evlendirilebileceğini göstermektedir.
b. “İçinizden evli olmayanları evlendiriniz.”(Nur, 24/32) mealindeki ayette herhangi bir yaş sınırı konulmamıştır. Bu da erginlik çağından önce de evlenmenin mümkün olduğunu göstermektedir.
c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).
d. İçinde Hz. Ali’nin de bulunduğu sahabeden bazı kimselerin küçük yaşta sayılan kız çocuklarını evlendirdikleri bilinmektedir.
e. Bazen küçük yaştaki kızı evlendirmek bir maslahata binaen olabilir. Baba, uygun talibi kaçırdığı takdirde, bir daha öyle bir kimseyi bulmayabilir endişesiyle kızını evlendirebilir. Maslahat ise, şer’î bir delildir.(bk. V. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-İslamî, 7/179-180).
Ek Bilgiler:
- İslam alimlerinin kabul ettiği görüşe göre, erginlik çağının tespiti, kadınlar için âdet görmek, erkekler için de ihtilamdır. Kadın için âdetin başlangıcı dokuz yaş (erkekler için on iki yaş) civarıdır. Bu duruma girmiş kadın ve erkekler, ergin ve mükellef kabul edilir. Bu haller görülmediği takdirde, erginlik çağı on beş yaş olarak kabul edilir.(bk. Reddu’l-muhtar, 1/306-307; Cezerî, el-Fıkhu ala’l-mezahibi’l-arbaa, 1/123-127; Zuhaylî, a.g.e, 1/456).

Kaynak sorular ile islamiyet

Hakperest

Kıdemli Üye

Kadınlar hayzdan temizlendikten sonra, Allah'ın size emrettiği [izin verdiği] yerden onlara yaklaşın.) [Bakara 222]

B*k yemek haram olduğunu söyleyen ayet de var
onu da sen bul

ihvanistanbul

AkhenAton

Kadınlarınız sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın... ( bakara 223 ) Ayetleri kendi kafana göre eğip bükme.

Bir şeyin caiz olup olmaması dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Kıtlık varken mal stoklamak caiz değilken bolluk zamanı ambarları doldurmakta bi beis yok?
9 yaşındaki kız çocuğu ( bak ısrarla çocuk diyorum ) bu zamanda EVLENEMEZ! Sen kendi kızına yakıştıramadığın bir fiili farz değil ki niye yapayım diyerek başkaların da meşrulaştırırken pek rahat davranıyorsun. Aynı "caiz" iş senin başına gelse eminim soluğu karakolda alırsın.

bi dönem islami çevrede! 2. 3. evlilikler modaydı. kadını alıp 2 yakın arkadaşı şahit yapıp nikah kıyıyor gönülleri geçince boşuyorlardı. Görünürde iş fıkha uygun. şahit var mehir var nikah kıyılırken süre konulmuyor tam bir Allahı aldatma çabası. Tartışıyoruz bu arkadaşlarla böyle olmaz. Allahı mı aldatıyorsunuz diye? Yoo hayır bu caiz biz şartlara uyuyoruz diyorlar. E dedim ver kızını, kız kardeşini bu şekilde birine de "müslümanlığını" görelim.

...6-7-8-9-10-11-12-13-14... yaşlarında evlilikler aslen evlilik değil ÇOCUK İSTİSMARIDIR. AKSİNİ İDDİA EDENLERDE ŞEREF HAYSİYET VARSA KENDİ ÇOCUKLARINI O YAŞLARDA EVLENDİRSİNLER.

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
221. Müşrik (Allah’a ortak koşan) kadınları, (onlar) mü’min oluncaya kadar nikâhlamayın. Mü’min bir cariye müşrik (hür) bir kadından elbette daha hayırlıdır, hoşunuza gitse bile. (Kadınlarınızı da) müşrik erkeklerle, (onlar) mü’min oluncaya kadar nikâhlamayın. Mü’min bir köle, müşrik (hür) birinden hoşlansanız bile elbette daha hayırlıdır. ışte onlar, (sizi) ateşe davet ederler. Allah ise kendi izni ile (sizi) cennete ve mağfirete davet ediyor ve insanlara âyetlerini açıklıyor. Umulur ki onlar böylece tezekkür ederler.
222. Sana kadınların ay hâlini sorarlar. De ki: “O bir ezadır (rahatsızlıktır). Ay hâlinde kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şüphesiz Allah çok tövbe edenleri sever, çok temizlenenleri sever.
223. Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın. Kendiniz için (geleceğe hazırlık olarak) güzel davranışlar takdim edin. Allah’a karşı gelmekten sakının ve her hâlde onun huzuruna varacağınızı bilin. (Ey Muhammed!) Mü’minleri müjdele.

Not: Burada ekin nereye atılır? tarlaya, öyleyse helal yerden anlamında ekinliğinize anlamındadır.

Hakperest

Kıdemli Üye
Kadınlarınız sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın... ( bakara 223 ) Ayetleri kendi kafana göre eğip bükme.

Bir şeyin caiz olup olmaması dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Kıtlık varken mal stoklamak caiz değilken bolluk zamanı ambarları doldurmakta bi beis yok?
9 yaşındaki kız çocuğu ( bak ısrarla çocuk diyorum ) bu zamanda EVLENEMEZ! Sen kendi kızına yakıştıramadığın bir fiili farz değil ki niye yapayım diyerek başkaların da meşrulaştırırken pek rahat davranıyorsun. Aynı "caiz" iş senin başına gelse eminim soluğu karakolda alırsın.

bi dönem islami çevrede! 2. 3. evlilikler modaydı. kadını alıp 2 yakın arkadaşı şahit yapıp nikah kıyıyor gönülleri geçince boşuyorlardı. Görünürde iş fıkha uygun. şahit var mehir var nikah kıyılırken süre konulmuyor tam bir Allahı aldatma çabası. Tartışıyoruz bu arkadaşlarla böyle olmaz. Allahı mı aldatıyorsunuz diye? Yoo hayır bu caiz biz şartlara uyuyoruz diyorlar. E dedim ver kızını, kız kardeşini bu şekilde birine de "müslümanlığını" görelim.

...6-7-8-9-10-11-12-13-14... yaşlarında evlilikler aslen evlilik değil ÇOCUK İSTİSMARIDIR. AKSİNİ İDDİA EDENLERDE ŞEREF HAYSİYET VARSA KENDİ ÇOCUKLARINI O YAŞLARDA EVLENDİRSİNLER.

aksini senin dinin iddia ediyor, müslüman değilim dersen bu başka
Gerçek bir imanın varsa bunu kabul edersin
Aksi iddia ise hz peygamber sav hz aişe ha ali şerefine namusuna dil uzatmadir

Modern dünya böyle bir şeyi sana yaptırtmaz zaten
İstesen bile yapamazsın
Yasasıyla kültürüyle ekonomi eğitim vs her şey batı menşeilidir

Tarlanı dilediğin gibi sür ama emrettiği yerden
Yani her sene çocuk yapmak zorunda değilsin
Ama oral s. hem kendini hem kadını hem de dinini aşağılamadır
Bu iğrenç sapkınlığa caiz diyemezsin

ihvanistanbul

AkhenAton
aksini senin dinin iddia ediyor, müslüman değilim dersen bu başka
Gerçek bir imanın varsa bunu kabul edersin
Aksi iddia ise hz peygamber sav hz aişe ha ali şerefine namusuna dil uzatmadir

Modern dünya böyle bir şeyi sana yaptırtmaz zaten
İstesen bile yapamazsın
Yasasıyla kültürüyle ekonomi eğitim vs her şey batı menşeilidir

Tarlanı dilediğin gibi sür ama emrettiği yerden
Yani her sene çocuk yapmak zorunda değilsin
Ama oral s. hem kendini hem kadını hem de dinini aşağılamadır
Bu iğrenç sapkınlığa caiz diyemezsin

Benim dinim aksini iddia etmiyor. Aklı uçkurunda çalışan dindarlar aksini iddia ediyor. Allah cc. ayetle yaş sınır koymadı diye bunu sen iddia ediyorsun. Senin gibileri çocuklardan uzak tutmak lazım. Ciddiyim. MazaAllah nefsin kabarır nikahıma alayım! diye dava güdersin.

Hz. Aişe annemizin 9 yaşında olduğu rivayetler var fakat daha büyük olduğunu söyleyen rivayetlerde var. niyetin ne?

al kaynak gösterdiğin sorularla islamiyet sitesi: https://sorularlaislamiyet.com/hz-a...ginde-kac-yasindaydi-bu-evlilig-dokuz-yasinda

bu arada bak ben ne demişim:
im77ij
https://prnt.sc/im77ij

Hakperest

Kıdemli Üye
Benim dinim aksini iddia etmiyor. Aklı uçkurunda çalışan dindarlar aksini iddia ediyor. Allah cc. ayetle yaş sınır koymadı diye bunu sen iddia ediyorsun. Senin gibileri çocuklardan uzak tutmak lazım. Ciddiyim. MazaAllah nefsin kabarır nikahıma alayım! diye dava güdersin.

Hz. Aişe annemizin 9 yaşında olduğu rivayetler var fakat daha büyük olduğunu söyleyen rivayetlerde var. niyetin ne?

al kaynak gösterdiğin sorularla islamiyet sitesi: https://sorularlaislamiyet.com/hz-a...ginde-kac-yasindaydi-bu-evlilig-dokuz-yasinda

bu arada bak ben ne demişim:
im77ij
https://prnt.sc/im77ij
ayeti görmek istemeyip
Hadisi rivayetini reddetmek
hadisten utanıp yorumlara girişmek mumince davranışlar değildir
4 mezhep imamının ittifak ettiği bir şeye itirazın
senin sünni olmadığına delalet eder

Tabi bu arada beni namusca güvenilmez biri zannı düşürmeye çalışman da aynı şekilde

adams77

Kanalizasyoncu
Yahu bunlar daha nisa ne demek onu bilmiyorlar ki
sanki kitapta kız kelimesi hiç geçmiyor?

talak suresinde adet meselesinden yürümek sureti ile 9 ile 12 yaşına gidiyorlar çünki nefs bunlara o işi güzel gösteriyor.
Güçlünün güçsüzü ezmesi çok kolay ve üzerinde hakimiyet kurması çok basit olduğu için bunlar kolayı tercih ederlet her zaman

ihvanistanbul

AkhenAton
ayeti görmek istemeyip
Hadisi rivayetini reddetmek
hadisten utanıp yorumlara girişmek mumince davranışlar değildir
4 mezhep imamının ittifak ettiği bir şeye itirazın
senin sünni olmadığına delalet eder

Tabi bu arada beni namusca güvenilmez biri zannı düşürmeye çalışman da aynı şekilde

Eğer kendi kullandığın (kaynak gösterdiğin ) sitenin bu konudaki yorumunu hadisten utanmak olarak kabul ediyorsan niye kullandın?
Kaldı ki ben geçen yüzyıllarda erken yaşta evliliklerin normal kabul edildiğini fakat artık bunun normal olmadığını söyledim. Yaş sınırı koymadıysa Allah cc pek ala devlet günün şartlarına göre gerekli düzenlemeleri yapabilir. İlla 9 yaş normaldir fıkıhta bunun yeri var demek doğru değil. 9 yaş 7 de olabilir, 4 de. Eee bunun sınırı yok mu?

Hakperest

Kıdemli Üye
Eğer kendi kullandığın (kaynak gösterdiğin ) sitenin bu konudaki yorumunu hadisten utanmak olarak kabul ediyorsan niye kullandın?
Kaldı ki ben geçen yüzyıllarda erken yaşta evliliklerin normal kabul edildiğini fakat artık bunun normal olmadığını söyledim. Yaş sınırı koymadıysa Allah cc pek ala devlet günün şartlarına göre gerekli düzenlemeleri yapabilir. İlla 9 yaş normaldir fıkıhta bunun yeri var demek doğru değil. 9 yaş 7 de olabilir, 4 de. Eee bunun sınırı yok mu?
Kuran azimuşşan evrenseldir dünyada geç adet gören ülkeler de vardır

Normal anormali sen neye göre tayin ediyorsun
Nikâha kadının esareti diyen bir nesil gelirse
Senin gibiler nikahı da çağımıza uyumlu değil der eminim

Kuranı kendinize uydurmaktan vazgeçin

ihvanistanbul

AkhenAton

Kuranın evrenselleği içtihat kapısının açıklığından gelir. Allah cc yaş sınırı koymadıysa bu hikmeti gereğidir. Millet sabi sübyana hallensin diye değil.

Eğer samimiysen üzerinde ki ALLAH HAKKI İÇİN SÖYLE BAKALIM KIZINI BİRİSİ EVLENMEYE İKNA ETSE KIZCAĞIZDA 9 YAŞINDA SANA GELSE BENİ EVLENDİR DİYE ONU EVLENDİRİR MİSİN?

Hakperest

Kıdemli Üye
Konu başlığı "Allah'a cc Ahlak öğretenler.
Utanmazlık yüzsüzlük.
Allah (haşa) 9 yaşında kız çocuğu ile evlenebilirsiniz mi buyurmuş.
Bu yüzsüzler utanmazlar sapıklar Allah'a da iftira atıyorlar.

Marx, Nietzsche ve Freud milyonlarca insanı nasıl etkiledi? konusu içinde müstehcenlik var diye yaygara koparıp (9 yaş sapıklığının) alasını yazdığı kısmı üzerini çizerek alıntıladım.
Tutarsızlığını ortaya koymak açısından önemli bir delil.
tanımlar niye var demedim hiç bir zaman, tanım olmadan düşünemez yazamazsınız
Yazıda bunların şirin gösterilmesine itiraz ettim
Tutarsız değilim

Hakperest

Kıdemli Üye
Kuranın evrenselleği içtihat kapısının açıklığından gelir. Allah cc yaş sınırı koymadıysa bu hikmeti gereğidir. Millet sabi sübyana hallensin diye değil.

Eğer samimiysen üzerinde ki ALLAH HAKKI İÇİN SÖYLE BAKALIM KIZINI BİRİSİ EVLENMEYE İKNA ETSE KIZCAĞIZDA 9 YAŞINDA SANA GELSE BENİ EVLENDİR DİYE ONU EVLENDİRİR MİSİN?
Kanunen yasaktır
Bu ülkede hiç kimse böyle bir nikah kıyamaz

adams77

Kanalizasyoncu

ilke arkadaşın kuran coğrafik ve bölgeseldir diyor sen evrensel diyorsun hanginiz doğru olan?

adet görmek kadın olduğu anlamınamı geliyor? Siz hiç yeterlilik aramıyormusunuz işi bile vermek ne demek?
Günümüzdede çok örneği var adamın yeterliliği yok lakin bazı aklını kullanmayanların oyu sayesinde mecliste milleti temsil ediyor yada hoca olmuş mimberde vaaz veriyor.

9 ve 12 yaşında bir insanın neye yeterliliği olabilir? Sanırım sizin seks ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olsun kabülünüzdür o yaştaki bir insan seks için bile yeterli değil fakat sizin için yemek pişmiş pişmemiş önemli değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...