Allah razı olsun erbakan hocam

haybin_yakzan

Asistan
Arkadaşlar AK Partinin kurulduğu yıllara gidelim eğer o yıllarda eğer Erbakan ve ekibi yenilikçi harekete sahip çıksa ve desteklese idi Ak Parti merkezin partisi -kitlelerin desteklediği bir parti olabilirmiydi?

Şimdi öyle yada böyle ülke AKP yorgunu evet çok hayırlı işler yapıldı-yapılıyor ancak dile kolay 8 yıl fazlaca yıpranmadı mı ?.Pe ki alternatif varmı ?.Saadetin şuanki konumu ile altarnatif olması kitlelerin partisi olması mümkün mü ?Eğer bugün yenilikçi hareket kitlelerin partisi olmak ve Ak partiden sonra altarnatif olmak istiyorsa Erbakan Hoca ve ekibinden mutlaka ayrılmalı.Bazı kardeşlerimizin üzüldüğünü görüyorum ve diyorum ki herşeyde bir hayır :) vardır.Sabredelim.

Erbakan hocaya gelince öyle yada böyle bugün ülkeye hizmet eden birçok kişi onun yetiştirdiği kadrolardan Allah razı olsun.Bilinçli yada bilinçsiz ülkeye hizmet etmeye devam ediyor hocamız.Kendisine saygımız var .

zeynephanne

Aşka Meftûn…
aynı düşüncelerdeyim..bu gün seçim olsa hepimizin dilinde aynı cümle 'alternatif mi var ki' olacaktır yine..
bir lider olarak numan kurtulmuş u beğeniyorum ve bana göre alternatif olan tek lider şuan o..
ayrıca insanlar belli bir yaştan ve dönemden sonra sahneyi genç beyinlere,dinamik nesillere bırakabilmeliler bence..
savunulan düşünce,yani dava aynı olduktan sonra A kişisi ya da B kişisi..farketmez..fark et-me-me-li..sahip çıkılmalı davaya..

agbi

Yasaklı
İlk mesaj alıntımı ?

Arkadaşlar AK Partinin kurulduğu yıllara gidelim eğer o yıllarda eğer Erbakan ve ekibi yenilikçi harekete sahip çıksa ve desteklese idi Ak Parti merkezin partisi -kitlelerin desteklediği bir parti olabilirmiydi?

Doğru tespit OLAMAZDI.

O zaman ki ERBAKAN ın eleştirileri AK Partiye OY olarak döndü.

Şuanda yaptıkları OY OLARAK dönecektir.

Mekanı Cennet olsun ÖZAL dada bir benzeri yaşandı biliyorsunuz Özal Erbakanın partisinde idi.

haybin_yakzan

Asistan
Süreç böyle işlerken bir bakıyorsunuz insanlar birbirine girmiş.Kalpler kırılmış.Gerek yok mızrak çuvala sığmaz/su akar yatağını bulur.Yani şimdi illede bir taraftan olmak zorundamı insanlar.Bu gün insanımız Tayyip beyin altarnatifi olmadığı için onu destekliyor,gelecek vadeden bir lider olarak Numan beyi görüp sempati duyuyor ve on yıllardır yaptığı çalışmalar için Erbakan hocaya saygı duyuyor olabilir.

ibrahimi

Has Uşak
Bu olayın danışıklı döğüş olup olmaması muamma.
Yani Erbakan bilerek mi yol verdi yoksa diğerleri gömleği mi çıkardı bilinmiyor.

Komplo teorileri haybin_yakzanın dediği üzere üretiliyor ama Erbakancılar bunu kesinlikle reddediyor.
Bu gerçek bu günler tarih olduğunda ortaya çıkacaktır.Şimdi cevap verilmesi gerçekten zor.

haybin_yakzan

Asistan
Erdem Aslında bilerek yapıp yapmaması çokta önemli değil sonuç önemli bence.Ve sonuç ortada bilerek yapmasada Hoca yanlış yaptı deriz ancak yine de saygı duyarız.Gerçekten kimsenin sesi çıkmazken on yıllar önce bir hareketin yeşermesişnde önemli katkıları olmuştur.

agbi

Yasaklı
Süreç böyle işlerken bir bakıyorsunuz insanlar birbirine girmiş.Kalpler kırılmış.Gerek yok mızrak çuvala sığmaz/su akar yatağını bulur.Yani şimdi illede bir taraftan olmak zorundamı insanlar.Bu gün insanımız Tayyip beyin altarnatifi olmadığı için onu destekliyor,gelecek vadeden bir lider olarak Numan beyi görüp sempati duyuyor ve on yıllardır yaptığı çalışmalar için Erbakan hocaya saygı duyuyor olabilir.

Akıl ın ön Planda olduğu mesajlar ı okumak benim düşünce çapımda analizlere neden oluyor.Tekrar teşekkür ederim.

Bu olayın danışıklı döğüş olup olmaması muamma.
Yani Erbakan bilerek mi yol verdi yoksa diğerleri gömleği mi çıkardı bilinmiyor.

Komplo teorileri haybin_yakzanın dediği üzere üretiliyor ama Erbakancılar bunu kesinlikle reddediyor.
Bu gerçek bu günler tarih olduğunda ortaya çıkacaktır.Şimdi cevap verilmesi gerçekten zor.

Erdem hatırlarmısın seninle özel de msn de konuştuklarımızı ?

Bilerek veya Bilmeyerek ERBAKAN tutumları ile ERDOĞAN ın GÜL ün yolunu açtı diye hatta demiştim HÜSNÜZANLA düşünüyorum BİLEREK açtı demiştim.

Çünkü Erbakan a ASLA OY VERMEYECEKLER seçimlerde Erdoğan a oy verdiler.

Hatta Galiba Reis demişti radikal Oy lar hiç bir Siyasi oluşumda % 10 bulamaz diye.DOĞRU TESPİT YAPMIŞ.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
İşte Erbakan'ın Milli Görüş anlayışının Müslümanları getirdiği nokta.

Dileyen -bazı- yazılanları okusun.

Göreceksiniz ki, Erbakan Hoca, Müslümanları Süfyani Siyasetin ufunetli, pis kokan bahçesine sokmuş ve amaç için her yol mübah kaidesini ellerini vererek dejenere etmiştir.

İftar yemeğinde görüntüleri az-çok izleme fırsatı buldum.
Siyasi İslam'ın ahiret noktasında zarardan başka bir şey olmadığını görüp "siyasetten ve şeytandan -birkez daha- Allah'a sığındım"

Kur'an bize "Mü'minler Kardeştir" demiştir.

"Erbakancılar, Numancılar, Özalcılar, Erdoğancılar Kardeştir" dememiştir.

Erbakan'ın Müslümanların ahiretine yaptığı zarara bakın. Şu Süfyani kaidelerin hüküm sürdüğü siyaset için kardeşi kardeşe kırdırdı. Üstelik iftar yemeğinde, üstelik Kur'an'ı hiçe sayarak.
Sorsanız diyecekler "Kur'an'ın zaferi için"

Yuh! Kur'an'ın Zaferi sana mı ait? Allah'ın sana zaferi Kur'an kaideleri çiğneme pahasına vereceğini mi düşündün? Allah'ın zafer için senin batıl kaidelerine ihtiyacı mı var ki her yol mübah diyorsun? Allah zafer için aciz mi ki böyle pis bir yolu iritkab ediyorsun?

Teessüf ediyoruz.

Keza başlığa bak "Allah Razı olsun Erbakan hocam"

Güya kinaye sanatı yapıyor. Taraf olduğu cenahı Siyasi iktidarı Erbakan Hoca'nın yanlışları ile olduğunu zannediyor.

Bilmeden, zaferi ya kendi cenahının siyasi kabiliyetine, ya Erbakan Hocanın hatalarına bağlıyor. Ama bir türlü Allah'a vermiyor. Nemrut da öyle yapmıştı.

Hem demek istiyor: Eğer bugün dindar olmayan pek çok kişi AKP'ye oy veriyorsa Erbakan'ın AKP'yi siyonist ilan etmesi ile gerçekleşti.

Yani, AKP'liyi dindar olmak ile eş görmediğini itiraf ediyor. Şükür!

Diyor, AKP iktidarda olsun da varsın dindarlar destek veremesin.

Ama, aynı zihniyet, AKP'li olmayan bir dindaşını, çok kolay uluslacı, cuntacı,ajan ilan etmekten çekinmiyor. (Bu hususta başlığı açanı tenzih ederim)

Müjde! Siyasal İslam çökmektedir.

haybin_yakzan

Asistan
DUHA
Keza başlığa bak "Allah Razı olsun Erbakan hocam"

Güya kinaye sanatı yapıyor. Taraf olduğu cenahı Siyasi iktidarı Erbakan Hoca'nın yanlışları ile olduğunu zannediyor.

Bilmeden, zaferi ya kendi cenahının siyasi kabiliyetine, ya Erbakan Hocanın hatalarına bağlıyor. Ama bir türlü Allah'a vermiyor. Nemrut da öyle yapmıştı.

DUHA nekadar huzur verici değilmi(kuşluk vakti) Yazdıklarını birkaç kez okudum bir çok çümle kurdum ama senin yaptığın gibi bu cümleleri buraya taşıyıp bir çok kardeşimin canını sıkmayacağım.Hamdolsun hiç bir siyasi gurubun içinde aktif olarak yer almadım almayıda düşünmüyorum.Burada konunun ana düşüncesi şudur her olayın beklenen sonuçları bir de beklenmeyen sonuçları vardır.Sakin olmak kırıp dökmemek lazım düşünerek hareket etmek lazım.Keşke duygularını bir kenara bırakıp sadeçe düşündüklerini aktarmayı deneseydin.
Eğer hakaretleri bir kenara bırakıp düşünce paylaşımında bulunmayı başarabilirsen ozaman seni muhatap alır cevap yazarım.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
@haybin yakzan

Dünyevi meselede niyetin Allah ile sen arasındadır. O'na bakmak Kur'an kaidesince yasaktır.

Ben yazdıklarına bakarım, işine bakarım, manaya bakarım. Niyetine değil.

Eğer uhrevi bir yazı yazsa idin tamamen hata olsa dahi hüsn ü zan ederdim.

Ama dünevi bir yazı yazmışın. Ne su i zan ettim, ne hüsn ü zan ettim.

Ben, yazdıklarından bu manayı anladım. Eğer yazdıkların o manaya gelmiyorsa ve ben yanlış manalandırdı isem kusur hem sen de vardır hem ben de vardır. Sadece bana yükleme. Nisa Suresi 79 bunu emreder.

Yani, kaideye münasib bir yazı yazan benim. Dünya işinde duygusal olmadım, niyete bakmadım, akli davranmak gayret ettim, manaya ve amele baktım. Kusur etti isem affola.

Keza, kırıldığın nemrut meselesine gelirsek.

Ben, yazımda dünyevi bir meseleye uhrevi bir nazarla baktım. Demek, manadan ziyade niyetime bakacaksın.
Sana Nemrut demedim. Dünyevi meselede tarzın nemrutane olduğunu söyledim. Bir kişiye kafir demek başka "bu iş küfür" demek başka. Aradaki farkı bilmiyorsan ben ne edeyim?