ALLAH IN ELÇİSİNİN BİZLER İÇİN ÖRNEK OLUŞUNU, NASIL ANLAMALIYIZ?

çelebiler

Kıdemli Üye
Bunlar var ya bunlar, başından-beri inandıkları ibadetsiz-taatsiz-namazsız-niyazsız bozuk dinlerini (!) inanmadıkları İslâm Dininin kitabını kullanarak burada satmaya çalışan zümredir ! Görüldüğü gibi, herif Rasulullah'ın (s.a.v.) namazdan bahsetmediğini söyleyerek, neredeyse utanmasa O ömründe de hiç namaz da kılmamıştı diyecek !
Veyl Olsun Veyl !
Ağzından namaz kelime çıkmayan bir resul elbette ki hiç namaz kılmamıştır.Herhalde Resul'e namazı sorsaydın O da sana nereden uydurduğunu sorardı.
Bu ayetler sana hiç birşey ifade etmiyor herhalde değil mi?

Kalem Suresi
36. Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz?

37. Yoksa size ait bir kitabınız var da (bu batıl hükümleri) ondan mı okuyorsunuz?

38. Onda, "Seçip beğendiğiniz her şey mutlaka sizindir" (diye mi yazılı?)

ilke

Paylaşımcı
Ağzından namaz kelime çıkmayan bir resul elbette ki hiç namaz kılmamıştır.Herhalde Resul'e namazı sorsaydın O da sana nereden uydurduğunu sorardı.

Sanırım artık herkes meseleyi kökünden anlamıştır ve vatandaşımızı da daha yakından tanımıştır ! Biz kendisinin böyle bir inanışta olduğunu daha foruma ayak atar-atmaz anlamıştık da bunu kimseye anlatamamıştık ! Elbetteki bu dünyada herkesin jetonu her meselede aynı anda düşmez ve düşmüyor !

alanyali07

Kıdemli Üye
Mehmet OKUYAN - Kur'an'da 5 Vakit Namaz da Var Kılınışı da Var...

çelebiler

Kıdemli Üye
Sanırım artık herkes meseleyi kökünden anlamıştır ve vatandaşımızı da daha yakından tanımıştır ! Biz kendisinin böyle bir inanışta olduğunu daha foruma ayak atar-atmaz anlamıştık da bunu kimseye anlatamamıştık ! Elbetteki bu dünyada herkesin jetonu her meselede aynı anda düşmez ve düşmüyor !
Koçum benim maşallah cümle alem de senin ne mal olduğunu biliyor zaten.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Namaz kelimesinin Farsça olduğunu fark etmen çok güzel ama konuştuğumuz dilin de Farsça olmadığını da fark etmen gerekmez miydi?
Neden salâtı Farsça olan (hatta Hintçe) namaz kelimesine çevirip Türkçe zannediyoruz.
Kelimeler nasıl değişmiş fark etmeni dilerim.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Ok atan atalarımızdan helikopter yapan torunlara çok şey değişti. :)

ilke

Paylaşımcı
Bir insan Yahudi, Hiristiyan, Budist, Ateist, Komunist, Hindu, Taocu, Totemci, Putperest, Maocu, Alevi, Hindu, Vehhabi, Mutezile, Mezhebsiz olabilir... Buna kimse karışamaz ! Ancak, müslüman olduğunu söyleyip de "Kuranda Namaz emredilmemiştir ve Rasulullah hayatında hiç namaz kılmamıştır." derse; işte burada herkes duracaktır ve bu kişinin herhangi bir inanca sahip olmadığını ve sadece ŞEYTAN'ın parasız bir askeri olduğunu teslim edecektir !

Çünkü, böyle bir meramı beyan, Ayniyle ŞEYTAN' dır !.

Akif

Yeni
bu kıt görüşün ve fitneci tayfanın olduğu bir forumun neden kapandığını şimdi anladım. bu sitenin sahiplerini ehli sünnet çizgisine davet ediyor ve o zaman sitenin devam edebileceğine inanıyorum. çelebiler ve o gibileri çok konuşturmuşsunuz

çelebiler

Kıdemli Üye
Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Ok atan atalarımızdan helikopter yapan torunlara çok şey değişti. :)
Mesele ok ya da helikopter değil kardeş.
Helaller haramlar değişti mi?
İnsanın arzuları,istekleri,hırsları,nefsi değişti mi?
Allah'ın kanunlarında değişiklik oldu mu?
Namaz kılan mı yoksa salâtı ikame eden mi kötülüklerden korunuyor?

çelebiler

Kıdemli Üye
Bir insan Yahudi, Hiristiyan, Budist, Ateist, Komunist, Hindu, Taocu, Totemci, Putperest, Maocu, Alevi, Hindu, Vehhabi, Mutezile, Mezhebsiz olabilir... Buna kimse karışamaz ! Ancak, müslüman olduğunu söyleyip de "Kuranda Namaz emredilmemiştir ve Rasulullah hayatında hiç namaz kılmamıştır." derse; işte burada herkes duracaktır ve bu kişinin herhangi bir inanca sahip olmadığını ve sadece ŞEYTAN'ın parasız bir askeri olduğunu teslim edecektir !

Çünkü, böyle bir meramı beyan, Ayniyle ŞEYTAN' dır !.
Yukarıda saydığım o Budist, Hindu,Taocu,totemci,hıristiyan ve Yahudi diye saydıklarım varya alayı namaz kılıyor.
Hem de onlarda ki ismi de namaz.Bu ibadet zannettiğin namazın ismini bile onlardan almış ataların sana da "Allah'ın emri" diye yutturmuşlar.
Şeytan arıyorsan kendinde ara çünkü sen Allah'ın dinini değiştirenlerin tohumusun.

çelebiler

Kıdemli Üye
bu kıt görüşün ve fitneci tayfanın olduğu bir forumun neden kapandığını şimdi anladım. bu sitenin sahiplerini ehli sünnet çizgisine davet ediyor ve o zaman sitenin devam edebileceğine inanıyorum. çelebiler ve o gibileri çok konuşturmuşsunuz
Bravo tebrik ederim nasıl anladın bana da anlat sevabına.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Mesele ok ya da helikopter değil kardeş.
Helaller haramlar değişti mi?
İnsanın arzuları,istekleri,hırsları,nefsi değişti mi?
Allah'ın kanunlarında değişiklik oldu mu?
Namaz kılan mı yoksa salâtı ikame eden mi kötülüklerden korunuyor?

Çelebiler, Ezmanın teğayyuru ile ahkam teğayyur eder'' Helaller ve haramlar da değişir, yöntemleri de.

Kaçak

Yeni
Konuya ortadan girdim çok da anlamadım da ...
Kavramlar birbirine girmiş durumda ...
Sevgili ve saygılı çelebiler , içinde rüku kıyam secde olan , tekbirler eşliğinde günde üç ila beş arasında rutin ifa edilen bir ibadet türü yoktur mu diyorsun ?
İnan anlamadığımdan soruyorum ...

çelebiler

Kıdemli Üye
Konuya ortadan girdim çok da anlamadım da ...
Kavramlar birbirine girmiş durumda ...
Sevgili ve saygılı çelebiler , içinde rüku kıyam secde olan , tekbirler eşliğinde günde üç ila beş arasında rutin ifa edilen bir ibadet türü yoktur mu diyorsun ?
İnan anlamadığımdan soruyorum ...
Öyle demiyorum,namaz diye bir ibadet Kuran'da yok diyorum.
Bunu cüppelisi de diyor,takkelisi de diyor alayı söylüyor değil mi?
"Kuran yetmiyor namazı bulamıyoruz.Söyleyin bize Kuran'da namaz nerede?" diyor,ehli sünnet olarak kendini tanımlayan kişiler.
Ben de "haklısınız yok" diyorum.Namaz olmadığına göre Peygamberin ağzından namaz kelimesi de çıkmamıştır,namaz da kılmamıştır.
Öyle değil mi?
Mevzu buraya geldi işte.

Kaçak

Yeni
Namaz salat vs kavram karışıklığı olmasın diye soruyu teferruatlı sordum ...
Tekrar edeyim ...
İçinde Fatiha Ve ayetler okunan , sabah öğle akşam belirli vakitlerde belirli bir yöne yönelerek yapılan , ön şartları olan içinde rukü ve secde geçen bir ibadet türü yok mudur ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Öyle demiyorum,namaz diye bir ibadet Kuran'da yok diyorum.
Bunu cüppelisi de diyor,takkelisi de diyor alayı söylüyor değil mi?
"Kuran yetmiyor namazı bulamıyoruz.Söyleyin bize Kuran'da namaz nerede?" diyor,ehli sünnet olarak kendini tanımlayan kişiler.
Ben de "haklısınız yok" diyorum.Namaz olmadığına göre Peygamberin ağzından namaz kelimesi de çıkmamıştır,namaz da kılmamıştır.
Öyle değil mi?
Mevzu buraya geldi işte.

Alayı öyle demiyor. Namazın kuranda olduğunu söylüyor. Namazın kaç reket olduğu yazmıyor diyorlar ikisi aynı şey değil. Vakitlerin 5 olduğu yazmıyor diyorlar. Ama yazanları toplarsan beş ediyor diyorlar. :) Sen toptan gidiyon, büyük ihtimalle sen nasıl uyguluyorsan onu asıl kabul ediyorsun. :)

çelebiler

Kıdemli Üye
Namaz salat vs kavram karışıklığı olmasın diye soruyu teferruatlı sordum ...
Tekrar edeyim ...
İçinde Fatiha Ve ayetler okunan , sabah öğle akşam belirli vakitlerde belirli bir yöne yönelerek yapılan , ön şartları olan içinde rukü ve secde geçen bir ibadet türü yok mudur ?
Evet hacım yok diyorum.

çelebiler

Kıdemli Üye
Alayı öyle demiyor. Namazın kuranda olduğunu söylüyor. Namazın kaç reket olduğu yazmıyor diyorlar ikisi aynı şey değil. Vakitlerin 5 olduğu yazmıyor diyorlar. Ama yazanları toplarsan beş ediyor diyorlar. :) Sen toptan gidiyon, büyük ihtimalle sen nasıl uyguluyorsan onu asıl kabul ediyorsun. :)
Ehli sünnet yok diyor.Çünkü "Kuran yetersizdir" görüşlerini böyle destekliyorlar.
"Kuran yeter" diyenler de namazın Kuran'da olduğunu ispatlamay çalışıyorlar.Bu yüzden namazın Kuran'da olduğunu söylüyorlar.Rekatlar ,vakitler üzerinden ispat etmeye çalışıyorlar ama aslında yok.

Kaçak

Yeni
3+...=4
Metinde 1 vardır ...
Başka diyeceğim yoktur ..

ilke

Paylaşımcı
Arkadaşlar !
Kusura bakmayın ama, siz hangi soruların kime - kimlere sorulacağını dahi bilmiyorsunuz ! Daha belki de taharet almasını ve necasetten- cunupluktan temizlenmesi bilmeyenlere din hakkında soru sorulmaz diyorum ! Bir defa din ile ilgili sorular, en azından müftüler olmalıdır veya böyle bi,r ilim yapmışların kitaplarından istifade edilmelidir