Allah Bildiği Gibi Yapsın !

-Muhammed-

Profesör
Katılım
18 Kas 2010
Mesajlar
1,740
Tepkime puanı
234
Puanları
63
184422.jpg


Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'nun geçen cuma günü Türk askerinin Kıbrıs'ta işgalci olduğu yönündeki sözlerinin ardından komşudan şok bir iddia daha geldi. Yunanistan Pire Metropoliti Serafim, İslam dini, Hz. Muhammed, Kur'an-ı Kerim ve Müslümanlar hakkında iftira ve hakaretlerde bulundu.

İslam dinini "sözde din" olarak niteleyen fanatik Metropolit Serafim, "İslam'a inananların en belirgin özelliği, 'sözde peygamber'in 'sözde getirilerini (Kur'anı)' kabul etmeyenleri kesmek ve öldürmektir" iddiasında bulundu.

Avrupa'da son dönemde artan İslam dini karşıtları ile farklı din mensupları arasında kin ve nefret tohumları ekmek isteyenleri aratmayan açıklamalarda bulunan Serafim, Yunanistan'da Müslümanları istemediğini söyledi. Yunanistan Kilisesi'nde aşırılık yanlısı 'bir kısım' üst düzey din adamının İslam ve Müslümanlar ile ilgili nefret ve düşmanlıkları artarak devam ediyor. Önceki gün bir bildiri yayımlayan Pire Metropoliti Serafim, Mısır'da bir kilisede meydana gelen bombalı eylemler ile Atina'ya yapılması öngörülen camiyi bahane ederek İslam'a, Hz. Muhammed'e Kur'ana ve Müslümanlara olan nefretini kustu.

Hz. Muhammed ve Kur'an-ı Kerim için "sözde"" ifadesini kullanan Metropolit, "İslam, cinayet, şiddet, terör ve öldürmeyi yayılma aracı olarak emrediyor." görüşünü ileri sürdü. Açıklamasında Kur'an-ı Kerim'den ilgili ayetleri çarpıtan Serafim, şu görüşü savundu:

"İslam'a inananların en belirgin özelliği, sözde peygamberin sözde getirilerini (Kur'anı) kabul etmeyenleri kesmek ve öldürmektir."

"İslam'da cihad (Kutsal Savaş) emri, tartışılmazdır" diyen Pire Metropoliti, "Cihad, inanmayanlar 'sözde Müslümanların devlet yönetimi' altına girene kadar devam edecektir" iddiasında bulundu. Mısır'da Kıpti Kilisesi'ne yapılan saldırılar hatırlatan Serafim, "İslam'ın karakteri saldırgandır. İslamcıların cinayet eylemleri, bugün de bunun geçerli olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

SÖZDE DİN, SÖZDE PEYGAMBER!

Serafim, "Sözde Peygamber Muhammed sadece dini bir topluluk oluşturmadı dahası ana unsuru kutsal savaş olan bir devlet kurdu" ifadelerini kullandı. Pire Metropoliti, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Müslümanlar için kılıç ve bıçak, vaaz ve öğretilerin kabul edilmesi için en ikna edici şeyler olarak kabul edilir. İslam'ın belli bölgelerinde tutunmasının asıl sebebi de cihaddır."

"İslam, cinayet, şiddet, terör ve ölüm vasıtalarını öncelikli yayılma aracı olarak öne sürüyor." diyen Serafim, "Atina'ya yapılması öngörülen caminin anayasaya, kamu düzenine, iyi ahl'ka ve AB müktesebatına aykırı olduğunu" savundu. "İslam'ın verileri ışığında Müslümanlığın yıkıcı bir din olduğunu" iddia eden Metropolit Serafim, "Müslümanlığın yıkıcı bir din olması sebebiyle, Yunanistan Anayasası'nın dini özgürlüğü güvence altına alan 13. maddesi ile kamu düzeni ve iyi ahl'k hükümelerine aykırı olduğunu" savundu.

Serafim, "Trakya'daki Yunan Müslümanlara tarihsel sebepler ve sözleşmelerden dolayı ve yasalara aykırı olarak cami yapma ve dini anlayış izni verilse de, ülkedeki diğer Müslümanlara cami yapma ve dini anlayış hakkının verilmesi, toplumsal omurgaya ve toplumsal barış dinamit koyacaktır." görüşünü savundu. Yunan anayasasını çarpıtarak kendine göre yorumlayan ve dinlerarası diyaloga karşı iddialarını sürdüren Serafim, "Böyle bir kabulün yalan dinin (İslam) şiddet yoluyla hakim olmasının önünü açacaktır." dedi.
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0
Allah Bildiği Gibi Yapsın ! amin inseallah kardesim...elbette rabbimin bir bildigi vardir ve muhakkak uygulayacaktir...zaten ayetlerde buyuruyorya yuce rabbimiz ben onlara muhlet verrim ama yakaldimmi tam yakalarim hesabim cetindir....rabbimiz bize birlik ve beraberlik versinki aklimiza basimiza versinki bizler hakiki kul olma yolunda ilerliyelim...onlar istemese rabbim muhakkak nurunu tamamliyacaktir....tesekkurler...saygilarimla
 
Üst