Allah'ı (c.c.) Zikretmek Nasl Olur?

fakiri

Kıdemli Üye
Rakaful Nickli Üyeden Alıntı İslâm'ı siz bir "meslek" olarak görebilirsiniz ama bu bizi ve İslâm'ı bağlamaz. İslâm'ın ve Kur'ân'ın içinde geçen kavramların târifini Allâh yapmıştır, kimsenin sizin târifinize ihtiyâcı olduğunu sanmıyorum. Kendi düşüncenizi başkalarına dayatmanın bir anlamı yok.
aynen katılıyorum bunların düşünceleri ne muvahidleri nede islamı bağlamaz

Bozacının şahidi ve destekçisi şıracı !

fakiri

Kıdemli Üye
seni muhattap olan kim önce bir insan moduna gir ondan sonra karşıma çık

İslâmın büyük ve abide şahsiyetlerini küfürle itham eden bir hilkat garabesi olarak sana bu forumda yazı yazma özgürlüğü ki veriliyor ve bu behâimliğine ses çıkarılmıyor , elbetteki burada kendin gibi düşünmeyen herkese bu şekilde hakaret edersin ! Ama, sonun yakın senin Hiç merak etme !

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
www.marifetatolyesi.blogcu.com
Bismillahirahmanirrahim
Güzel bir söz ve bağışlama
virgul.gif
peşinden eziyet gelen bir sadakadan daha hayırlıdır.Allah hiçbir şeye ihtiyacı olmayandır
virgul.gif
yumuşak davranandır. (Bakara Suresi
virgul.gif
263]

Görmedin mi ki
virgul.gif
Alllah nasıl bir örnek vermiştir: Güzel bir söz
virgul.gif
güzel bir ağaç gibidir ki
virgul.gif
onun kökü sabit
virgul.gif
dalı ise göktedir. (İbrahim Suresi
virgul.gif
24
)

Ona yumuşak söz söyleyin
virgul.gif
umulur ki öğüt alıp-düşünür veya içi titrer-korkar." (Taha Suresi
virgul.gif
44
)

En buyuk HAPSE dil müstahaktır Muaz.b.CEBEL..

:) ne güzel/ İNSANLIK dersi verirken birbirinize İNSANLıktan çıkarak bunu yapmanız dahada güzel..'İnsan' olarak doğmuyoruz/ aksine 'insan olma' yeteneğiyle dünyaya gözlerimizi açıyoruz ...boşa denmemiş Ben bir solucanım, fakat Tanrı`nın inayetiyle bir insan olacağım..

gördüğüm kadarı ie herkez docent profesor..yok yok :) molla alim ulema..herkez aşmış Asr suresindeki o ilk ayeti..Asra andolsunki insanlık hüsrandadır yalnız sabrı he HAKKI tavsiye eden kısmı vardı ya hani:)

Allahın emirlerini hatırlatırken karşımızdakine Ebu cehil muamelesi yapmayı hangi emir öğretti size..bişeyleri bilmek doğru bile olsa yazdıklarınızn bu hal ile kime inandırıcılığınız kaldı..şahsım ben bu satten sonra sadece bu konu değil yazdığınız hiçbir konuyu dikkate almayacağım..zira Edep dairesi dışına çıkılan her konuşma sizi ofsayt yapar..BUNLAR doğru bile olsalar..Allahı zikirden bahsediyrosunuz Ondan bahsederken insan biraz HAYA eder..el insaf hakkaten..şimdi hangi AYNAYA bakmak lazım...

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Birilerinin derdi, Allâh'ı zikretmek değil resmen şeytânı zikretmek. Sizin iftirâ atmaktan başka bir işiniz yok mu? Bâri arada bir soluklanın da Allâh'ı zikredin. Ama yok, hem bize İslâm'ı öğretmeye kalkışırlar hem de her türlü nâneyi yerler. Nasıl olsa biz onları görmüyoruz ya, pür takvâ kesilirler. Eğer Allâh'ın hükümleri umrunuzda ise:

"
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ey îmân edenler! Yapmayacağınız şeyi niçin söylüyorsunuz?[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yapmayacağınızı söylemeniz, Allâh yanında şiddetli bir buğza sebeb olur.[/FONT]" (es-Saff, 61/2-3)

fakiri

Kıdemli Üye
Sayın Zirve-i-Hiç,Hani yukarıya astığın yazınla sanırım kendi kendine --tam 12'den vurdum herhalde!!!_- deyip şöyle köşene yaslandın ve bakalım cevap verebilecekler mi diye kendi kendine de kasılıyorsundur ! Kardaş, evvelâ senden şunu beklerdim ki, bizi insanlık moduna çağıran insalıktan ve müslümanlıktan hiç nasibini almamış şahıs, başta Muhuddin-i Arabi (k.s.) müstesna bir zatı ve birçok mutasavvıfı küfürle itham ettiğinde böyle veya buna benzer bir yazını ona karşı hemen asmış olsaydın ! Ama, ne yazık ki, bunu yapmak herhalde aklına ve keyfine gelmedi ! Ya da ona bir nebze destek olsun diye sadece bizi hedef alan salvo atışlarını makul sayılmasına se3bep olacak durumu mu bekledin ? Hangisi acaba ? Neyse, sen sen ol, önce destiyi kıranla , suyu getireni hiçbir zaman aynı kefeye koyma diyorum. Yoksa. boş konuşmuş olursun !

bi husben

Kıdemli Üye
İslâmın büyük ve abide şahsiyetlerini küfürle itham eden bir hilkat garabesi olarak sana bu forumda yazı yazma özgürlüğü ki veriliyor ve bu behâimliğine ses çıkarılmıyor , elbetteki burada kendin gibi düşünmeyen herkese bu şekilde hakaret edersin ! Ama, sonun yakın senin Hiç merak etme !

senin seviyene inecek değilim senin gibi şahsiyetler anca küfreder

fakiri

Kıdemli Üye
senin seviyene inecek değilim senin gibi şahsiyetler anca küfreder

Küfredene küfredilir! Burada herkes çok iyi biliyor ki, Muhiddin-i Arabi gibi müstesna bir İslâm büyüğünü küfürle itham eden sensin ! Tarikat ve tasavvuf erbabının müslümanlığını kabul etmeyen yine sensin ! Şeytanla anlaşarak kendi başına bir yol tutturmuşsun herkesi bu yola davet eden yine sensin ! İşte bütün bu salyangozlarını kendi önüne koymak için biz de bu forumda bulunyoruz. Ne o rahatsız mı oldun ?

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
biliyorsmunuz HOŞgörüden nasip almak diye bişey vardır hayatta..Bunu da Raulullah saw. den öğrendim ben..bir Müşrik cenazesi dahi geçerken SELAMA duran Rasulullah saw. den dahamı üstün varlıklarız bizlerde burada oturmuş ahkam kesiyoruz..madem yazdıklarınız doğrudur peki bunada evet..ancak USLUP denen bir güzelliği yine Rasulullah saw. den öğreniyoruz..Ona hakaretle küfürle yakşaılırlen onun söyledği tek söz..SÖZÜN BİTTİMİ bitti ise ben devam edeyim olmuş..

abes olan nedir biliyorsmunuz burada herkez birbirine ALLAHI ve emirlerini anlatıyor...peki bu emirleri anlatırken insan nekadar inandırıcı olabilri göz önünde tutmuyorsa ..e nekdar inandırıcılığınız olacak..Alllahın emilerini bu hal ilemi anlatmış o canım güzeler güzeli peygamberim..

ben şahsım bakınca bir mahalle kavgasından başka bişry görmüyorum..ALLAH nasıl zikredilir konusu arada kaynamış yerini delme catma söz düellosu allmış..EL İNSAF abi...el insaf...ALLAH çıkan ağızdan kötü kelam çıkmaz..herşey zıddı ile vardır..iyinin olduğu yerde kötü durmaz..neden ŞEYTANA askerlik yapan bizler olalım..

şu dakikaya dek isim vermedim..kimsenin şahsiyetine de laf etmedim..nedeni ise yine Rasulün varsleri kardeşlerim olduğunuz için..yalnız şu dakikada SAYIN İKSİR..bu dava kuru sıkı atarak ona buna sataşarak doğru dahi olsa habire dalaşarak/insanların şahsiyetlerine laf ederek kazanılmamışki sizde İKNA EDİCİ olasınız..

kuran ve emirlerinden bahsediyorsunuz:) hani şu muhyiddin arabiden bahsediyor biliyorsunuzda /KURANDA yumuşak konuş yoksa etrafındakiler dağılır giderdiler :) hükmünü nasıl bilmezsiniz..bunun gibi yüzlerce örneği şu benim cahil kafam biliyorsa sizmi bilmiyorsunuz..pardon kardeş ben unutmuştum Allahın ZİKRİNİN konu edildiği bir yerde dahi ağız dalaşındna başka şey yapmadığınızı...kelimeler nimettir NİMETLE oyun olmazı unuttuğunuzu..

size şunu derim ki SİLAHLARIMIZ eş değil.

.sizin silahınızla ASLA yola çıkmam ben..müslüman olalı 3 sene olmasına rağmen şimdi birdefa daha gördümki CAHİLİYE devri :) hala kol geziyor..Yolda yolcu olmak ne buyuk nimettir:) n ebuyuk nimettir ONA hakiki KUL olabilmek..daha kendi aramızda sorunları tüketememişsiniz:) küfürlemi baş edeceksiniz..pes..

fakiri

Kıdemli Üye
biliyorsmunuz HOŞgörüden nasip almak diye bişey vardır hayatta..Bunu da Raulullah saw. den öğrendim ben..bir Müşrik cenazesi dahi geçerken SELAMA duran Rasulullah saw. den dahamı üstün varlıklarız bizlerde burada oturmuş ahkam kesiyoruz..madem yazdıklarınız doğrudur peki bunada evet..ancak USLUP denen bir güzelliği yine Rasulullah saw. den öğreniyoruz..Ona hakaretle küfürle yakşaılırlen onun söyledği tek söz..SÖZÜN BİTTİMİ bitti ise ben devam edeyim olmuş..

abes olan nedir biliyorsmunuz burada herkez birbirine ALLAHI ve emirlerini anlatıyor...peki bu emirleri anlatırken insan nekadar inandırıcı olabilri göz önünde tutmuyorsa ..e nekdar inandırıcılığınız olacak..Alllahın emilerini bu hal ilemi anlatmış o canım güzeler güzeli peygamberim..

ben şahsım bakınca bir mahalle kavgasından başka bişry görmüyorum..ALLAH nasıl zikredilir konusu arada kaynamış yerini delme catma söz düellosu allmış..EL İNSAF abi...el insaf...ALLAH çıkan ağızdan kötü kelam çıkmaz..herşey zıddı ile vardır..iyinin olduğu yerde kötü durmaz..neden ŞEYTANA askerlik yapan bizler olalım..

şu dakikaya dek isim vermedim..kimsenin şahsiyetine de laf etmedim..nedeni ise yine Rasulün varsleri kardeşlerim olduğunuz için..yalnız şu dakikada SAYIN İKSİR..bu dava kuru sıkı atarak ona buna sataşarak doğru dahi olsa habire dalaşarak/insanların şahsiyetlerine laf ederek kazanılmamışki sizde İKNA EDİCİ olasınız..

kuran ve emirlerinden bahsediyorsunuz:) hani şu muhyiddin arabiden bahsediyor biliyorsunuzda /KURANDA yumuşak konuş yoksa etrafındakiler dağılır giderdiler :) hükmünü nasıl bilmezsiniz..bunun gibi yüzlerce örneği şu benim cahil kafam biliyorsa sizmi bilmiyorsunuz..pardon kardeş ben unutmuştum Allahın ZİKRİNİN konu edildiği bir yerde dahi ağız dalaşındna başka şey yapmadığınızı...kelimeler nimettir NİMETLE oyun olmazı unuttuğunuzu..

.sizin silahınızla ASLA yola çıkmam ben..müslüman olalı 3 sene olmasına rağmen şimdi birdefa daha gördümki CAHİLİYE devri :) hala kol geziyor..Yolda yolcu olmak ne buyuk nimettir:) n ebuyuk nimettir ONA hakiki KUL olabilmek..daha kendi aramızda sorunları tüketememişsiniz:) küfürlemi baş edeceksiniz..pes..

Bu yazdıkalrınıza cevap versem de pek birşey farketmeyecek senin için.. Bu yüzden sizi benden bir peygamber davranışı beklemek gibi üstün bir ahlâkl kıyaslaması ile sınadığınız için vicdanınzıla baş başa bırakıyorum. Yalnız şu hususta bir ifadem olacak...Rasulullah (s.a.v.) Efendimizin Bir müşrik cenazesine saygı konusu, müşriklerin ne ölüsüne ve ne de dirisine saygı gösterilmeyeceğine diar ayetler gelmeden önce yaptığı bir uygulamaydı. Bu sonradan neshedildi.

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
:) dedimya silahlarımız EŞİT DEĞİL..AYNAYI tutun dedim ben size kusursuzsunuz nitelendirmesı yapmadım..e anlayış farkı buda güzel..AYNAYI RASULULLAHA tutun demekle sizin anlayışınız arasındaki farkı bulmak sırası sizde sanıyorum..pegamberane bir davranış sergilemek elbette ZORDUR..ancak insan şu klavyenin tuşlarına dahi sahip çıkamayıp sürekli dinin emrinin dışında sözler sar edebiliyorsa bununun adınıda siz koyuverin bir zahmet:) bide nezaman SEN _BEN OLDUK..daha tanışmadık bile:) hayırlı cumalar efendim..

UBEYDUN

Ordinaryus

zirve kardeşim girme böyle tartışmalara yıpranırsın
buyurduğunuz gibi seviyeleriniz gerçekten farklı

İslam ve müslümanlar işte buradada görüldüğü gibi herhangi bir konuyu kavga etmeden konuşamıyorlar
be sebeble de bu kainatın varisleri zillet içersinde

bismillahirrahmanirrahim
en güzel isimler Allah ındır.o halde o na bunlarla dua edin.
o nun isimlerinde eğriliğe sapanları terk edin.onlar yapmakta olduklarının
cezasını göreceklerdir.el araf_180

hirahos

Kıdemli Üye
O vakitte, salikin zikri, külli latifelere aktarılır. Salike, külli latifelerin yeri tarif edilir; bunun için kendisine bir miktar zikir telkin olunur. Bundan sonra, Hak yolcusu salik, devam edip gider ise, külli latifeler de aslına döner.

Kalb latifelerinden, külli latifelere varıncaya kadar; hemen her birinde ruh tezkiye (temizlenir), tasfiye (arınır) olur. Hemen hepsinde, tasfiye oluşu gerçeğe dayalı olduğundan, birer hil'at (rütbe veya özel giysi) ile latifeler ruha teslim edilmiş olur. Sonra, külli latifelerde dahi, ruhun tezkiyesi gerçek olunca, Hak yolcusu salikin alnının ortasına sadakat mührü ile mühür vurulur; vücud iklimine padişah olur. Sonra da, bütün latifeler kendisine teslim olurlar.

Bundan sonra, vücud ikliminin yönetimine başlar; zikrin harareti, vücuda bütün olarak tesir eder, cümle duygular, ruhla birlikte zikrederler. Onların zikirlerini, Hak yolcusu salik, bu ten kulağı ile işitir. Saliklerden bazısı, anlatılandan başka, cümle varlıkların zikirlerini de bu ten kulağı ile işitir. Zira, İsra Suresi’nin 44. Ayetinde:

«Her şey, Allah'ı hamd ile tesbih eder.»

Buyrulan mananın gerçek aydınlığında bakılınca, cümle eşya tesbih ederler. Ne var ki anlatılan makama yetişmeyen kimseler, bu tesbihi duyamazlar. İşte, külli latifelerin işareti de budur.

Bundan sonra nefis, vücud iklimine eğlenecek yer, karar edip kurtulacak bir mahal bulamaz. İşin sonunda nefis, cümle kötü huyları başına toplayıp gelir, ruha teslim olur; her emrine itaat etmeye başlar. Ama, nefis ve kötü huyları ruhun fırsatını kollarlar; onu düşürmeğe çalışırlar. Allah Teala esirgesin ve korusun.

(Devam edecek inşallah)

Lütfen tamamını okuyunuz:

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?p=830142