Alimlerden Çağrı

elbiss

Ordinaryus
Güzel mesajlardı yüreklerine sağlık..Paylaşım içinde eline sağlık...
------------
Yukarı çizgi çektim asıl buradan sonrası çok önemli..

İnsanları sevmeden, insanlara yardım etmeden ALLAH ın yardımı gelir mi bilemem...

Günümüz Modernize çağında malesef sevgiler yardımlaşmalar birliktelikler saygılar vss akla gelebilecek tüm güzel olgular oldukça gerilerde gözüküyor.. kendimde dahil insanlarda gördüğüm belki var olan neticelerde benimde çok eksiklerim var ama şu gerçek ki İNSAN oğlu kendi kendine yaşanmaz bir Dünya oluşturuyor...

Bugünlerde Sevginin yeri hiç bir maddi güç ile dolmaması gerekirken aslında Sevgi bugünlerin dünyasında çok geride ...eğer biri seni sevecekse çok paran olması gerekiyor neden mi?...gayet basit cevap.. o zaman çıkar mevzusu devreye giriyor...Karşılıksız seven insan dünyada yok mu elbette var ama azınlık durumda...Hayat bir şekil bu azınlıkları birbirinden bir araya getirmekten uzaklaştırıyor..

Para demek güç demek
Güç demek saygınlık demek
Saygınlık demek Rahatlık demek...

Benim hayatımda en son değer olarak nitelendirdiğim Para etmeninden nefret etme nedenim bu...hayatımda Paradan başka herşeyi çok sevdim....Birini çok sevdiğimde değer verdiğimde ellerinde ufacık güçleri olduğunda bu güçleri olumsuz kullandıklarını gördüm ...

Oysaki gerçek güç neydi ? yada nasıl kullanılabilmeliydi?..

Okul sıralarında herşeyin çok güzel olacağını söylüyorlardı ...herşeyin bizlerle daha güzelleşeceğini söylüyorlardı ama gördüm ki siz büyükler kocaman yalancısınız(hariçleri ayrı tutuyorum)....Buralarda bile herzaman kendi menfaatinize işlediniz doğruydunuz ama Dünya Doğru ve Adil değildi...

Bazen 3-5 vakit geçsin yada sözde bende olayım diye nakaratlarınız aslında benim hayal Dünyamın pencerelerini kapılarını açıyor ve süslüyordu....Büyümeyi çok istiyordum büyüp sizlerle birlikte mücadele etmek aranızda olmak istiyordum ama hayal pencerelerimin birinin içine dahi Dünya Görüldüğü kadar Toz pembe değil demediniz söylemediniz...ifade dahi etmediniz...

Bugün suriye yarın başka ülke ne farkeder ki sizlerde sevgi kaybolduktan sonra....Dünyanın tüm altınları cebimde olsa ne olur ki....nede olsa günün birinde güç elinizde olduğunda herzaman ki yaptığınız en güzel bildiğiniz kötülüklerinizi yaparsınız....nede olsa mefaat değil mi...

Çok şey yazmak isterim ama anlayamayacağınızı biliyorum ki zaten anlamanızıda beklemiyorum fani dünyada işte kimi ne kadar nasıl istediğine bağlı....Bu dünyaya geldiğim için çok mutluyum ama ALLAH ımdan ayrı kaldığım için çok üzgünüm belki bir gün kaybedebilirim diye çok korkuyorum onun için çok şey hayatımda yapamadım ama en azından kimi sevdiğimi çok iyi biliyorum çok iyi kul olamasamda nasıl bir kul olmak için arzuluyorum....

Güzel ALLAH ım sen herşeyden o kadar çok sıcak ve samimisin ki herşeyi gören ve bilensin sen şu Dünyadan çok daha tatlısın en güzel hazinesin...İyi ki senin gibi güzel tek ALLAH ımız var başımızdan hiç eksik olma kötüde olsak yanlış ve hatalıda olsak bizleri sev ve koru ALLAH ım çünkü bizler SENİ ÇOK SEVİYORUZ.

Mesele ben gibi gözüksede ben değilim aslında biz olan insanların birbirini anlayabilmesi...

Hayatta herşey şaka gibi...

Bir insan öldüğünde deniliyor ki 1 kişi öldü....diyemiyorsunuz 1 İNSAN öldü diye....bağrınız, gözleriniz ,kalpleriniz bu kadar ölmüş mühürlenmiş...İNSAN lar sayılarla ifade ediliyor rakamlarla geçiştiriliyor...

Neyse Fani dünya işte

Böyle.

fakiri

Kıdemli Üye
Her zaman her vesile ile söyledik ve yine söylüyoruz :
"Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyunuz, onlar doğru yoldadırlar. " (Sure-i Yâsin:21)